ההיי-טק מחזיר לקהילה: קרן תמורה קיבלה 400 אלף דולר ממכירת אינטוסל

הכסף יועבר לעמיח"י, עמותה שמשלבת בקהילה אנשים בעלי נכות התפתחותית; כנפיים של קרמבו, תנועת נוער ארצית לילדים עם צרכים מיוחדים; ועלי"ע, עמותה שמפעילה תוכניות ייחודיות לפעוטות עיוורים ולקויי ראיה

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרן תמורה, שמרוויחה מאקזיטים של חברות היי-טק ישראליות, מדווחת היום כי הרוויחה מעל ל-400 אלף דולר מרכישת חברת אינטוסל. הכסף שהרוויחה יעבור לעמותת עמיח"י המשלבת בקהילה אנשים בעלי נכות התפתחותית; כנפיים של קרמבו, תנועת נוער ארצית למען ילדים עם צרכים מיוחדים; ועלי"ע, עמותה שמפעילה תוכניות ייחודיות לפעוטות עיוורים ולקויי ראיה.

החברה נרכשה בתחילת השנה על ידי סיסקו ב-475 מיליון דולר. עד היום הקרן הרוויחה כ-30 מיליון דולר ממימוש אופציות בחברות שנמכרו, כשבמקביל 273 חברות ישראליות הצטרפו לתוכנית.

ידין קאופמן

תמורה, שנוסדה לפני עשור על ידי ידין קאופמן, פועלת במודל ייחודי לפיו היא מקבלת מניות בחברות צעירות, ומרוויחה כשהן נמכרות או מבצעות הנפקה בבורסה. הכסף המתקבל משמש לתמיכה בתוכניות רווחה וחינוך לנוער בישראל, באמצעות תרומה ליותר מ-100 עמותות.

עסקה נוספת שהניבה לקרן תמורה הקרובה לסכום של חצי מיליון דולר היא מכירת XtremIO ל-EMC בכ-450 מיליון דולר ב-2012. חברות נוספות שביצעו אקזיט בשנה האחרונה שהקצו אופציות לקרן תמורה הן קרוסריידר, דיזיין ארט, וואנובה ווורקלייט.

"אנחנו שמחים לחלק את הצלחת החברה עם ארגונים שנתמכים על ידי קרן תמורה", מסר רני וולינגשטיין, מנכ"ל אינטוסל. "למרות שאינטוסל נהנתה מהכשרונות החזקים בישראל, אף פעם לא שכחנו את האנשים בעלי הצרכים המיוחדים. בשיתוף עם תמורה, יכולנו למלא את ההתחייבות שלנו ולקשר אותה לפעילותנו העסקית".

אדם פישר, שותף בקרן בסמר שהשקיעה באינטוסל מסר, "אנחנו תומכים נלהבים של תמורה והמחויבות של הקרן לשתף את הקהילה בישראל בסיפורי ההצלחה של ההיי-טק הישראלי. אני ממליץ ליזמים ומשקיעים למנף את המודל הייחודי של תמורה ולהצטרף ליוזמה בשלבים המוקדמים של חיי חברת הסטארט-אפ. בהתחשב במהירות שבה אינטוסל הפכה לסיפור הצלחה, אני שמח מאד שהחברה העניקה אופציות לתמורה, אחרי ההשקעה הראשונית שלנו בחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker