האקרים חשפו פרטים של סוחרי מט"ח; קבוצה ישראלית פרצה לשירותי רשת פלסטינים ולאתרים באיראן וטורקיה

התוקפים פרסמו רשימה לכאורה של אלפי משתמשים באתר Atrade; אחד מבעלי הפרטים שפורסמו אישר בפני "הארץ" כי מדובר בפרטים אמיתיים ■ קבוצה בשם IsraeliElite פרצה לשירות DNS פלסטיני ופרסמה סיסמאות וחשבונות באתר השיתוף pastebin

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ההאקרים שתקפו את ישראל דיווחו על מה שנראה כמו הצלחה יחסית ראשונה. התוקפים פרסמו רשימה לכאורה של אלפי משתמשים באתר atrade.co.il, המאפשר לגולשים לסחור במטבע חוץ. אחד מבעלי הפרטים שפורסמו אישר בפני "הארץ" כי מדובר בפרטים אמיתיים. לדבריו, הפרטים כוללים את שם המשתמש והסיסמה כמו גם כתובת אימייל. הוא הוסיף כי לא נכנס זה זמן רב לחשבון זה.

יש לציין כי רבים מהפרטים שפירסמו התוקפים במקרים אחרים היו ממוחזרים, מנופחים או מוטעים. רק היום פורסם בחשבון טוויטר הקשור לתוקפים מספר טלפון עליו נטען כי הוא שייך לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו. ואולם מבדיקה קצרה שביצע איציק אדרי דובר וימדיה ישראל עולה כי זה אינו המספר שלה.

צילום: רויטרס

מחחברת Atrade נמסר בתגובה כי "כחלק ממהלך הפגיעה באתרים ישראלים נחשפה רשימת נתונים ישנה של החברה שכללה נתוני גישה אשר אינם רלוונטיים. חשוב לציין, כי אף לקוח לא ניזוק מהאירוע. ATRADE אשר מקפידה על נהלי אבטחת מידע מהטובים בעולם, דואגת להחליף את נתוני הגישה של לקוחותיה באופן תקופתי, מה שמנע את הפגיעה בלקוחות הקצה".

קבוצת האקרים ישראלית, המכונה IsraeliElite, פרצה לשירות ה-DNS הפלסטיני YourDomain.ps, ופרסמה סיסמאות וחשבונות באתר השיתוף pastebin. שירותי DNS אחראיים על שיוך אתרים, ועל חיבור בין כתובת נוחה לזכירה של האתר ובין רצף המספרים המהווה את הכתובת של האתר בפועל.

"המידע שקבוצת ההאקרים הישראלית פרסמה הוא רגיש", קובע רונן קניג, מנהל שיווק מוצרי אבטחת המידע של חברת Radware הישראלית, "באמצעות מידע כזה ניתן להפנות תנועה שמיועדת לאתר מסויים לאתר אחר".

#Op-Israel

הפריצה לשירות YouDomain.ps היא אחת הפעולות אותם ביצעו ביממה האחרונה קבוצות האקרים ישראליות כתגובה ל-#OpIsrael - ההתקפה המקוונת על אתרים ישראליים שבוצעה בימים אחרונים ושאורגנה על ידי קבוצת ההאקרים המבוזרת אנונימוס. בין השאר, ראדוור איתרה התקפות של האקרים ישראליים נגד אתרים ממשלתיים ובנקים בטורקיה ובאיראן.

קניג ציין כי מרבית התקפות מניעת השירות שבוצעו במהלך היומיים האחרונים כנגד אתרים בישראל בוצעו באמצעות תוכנות התקפה שמוצעות באתרי אנונימוס השונים - תוכנות דוגמת Pyloris, Bytos ו-Mobile Loic. לאחר התקנתן של תוכנות אלו על מחשב או מכשיר סלולרי מבצע המכשיר פניות מרובות לאתר המיועד להתקפה, במטרה למנוע גישה לאתר.

"ראדוור מספקת כלי הגנה כנגד סוג התקפות מבוזרות למניעת שירות גם בישראל וגם בארה"ב", הוסיף קניג, "ראינו בעבר את אנונימוס מייצרים התקפות בסדר גודל משמעותי הרבה יותר. הפעם ככל הנראה לא נעשה שימוש ברשתות בוטנט מסיביות ועיקר התנועה הופנתה על ידי גולשים שהורידו את התוכנות מאתרי אנונימוס".

בהודעה שפרסמה היום (ב') יחידת ממשל זמין בתקשוב הממשלתי במשרד האוצר צויין כי מתקפות מניעת השירות שהופנו ביומיים האחרונים לישראל היו גדולות יותר מאלו שבוצעו במהלך מבצע "עמוד ענן". "יחידת ממשל זמין נקטה בפעולות הדרושות למניעת המתקפות על אתרי הממשלה, לשמירה על זמינות האתרים באופן תקין לאורך ימים אלו, לאבטחה ולהבטחת המשכיות ורציפות במתן השירותים והמידע לציבור, תוך שמירה על שיגרת חיים תקינה, בשיתוף עם ספקיות האינטרנט", נמסר בהודעה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker