רמי לוי מתרחב לשוק השיחות הבינ"ל והאינטרנט: במו"מ להיכנס כשותף ברוכשת של הלו

רמי לוי נמצא במשא ומתן לשותפות עם Planet Phone Flat, שתרכוש את שרידי הלו 015 תמורת 1.6 מיליון שקל ■ במסגרת העסקה, לוי יעמיד ערבות של 10 מיליון שקל תמורת רישיון ממשרד התקשורת ■ השותפות תאפשר ללוי להיכנס לשוק אספקת האינטרנט

אמיתי זיו
אמיתי זיו

>> רמי לוי בדרך לשוק השיחות לחו"ל, וייתכן שגם לתחום אספקת האינטרנט. ל-TheMarker נודע כי לוי נמצא במשא ומתן לשותפות משמעותית עם חברת FPP) Flat Planet Phone), שרכשה באחרונה את שרידי הלו 015, חברת השיחות לחו"ל שהגיעה לכינוס נכסים.

FPP קיבלה השבוע אישור מבית המשפט לקבל לידיה את פעילות 015 תמורת סכום של 1.6 מיליון שקל. במקביל, בעלי החברה, משה מאיר ואפי שפורן, החלו לקבל הצעות לשותפות בחברה. שלושה גופים פתחו במשא ומתן עם FPP, אך לא נחתם חוזה עמם - ואף לא מזכר הבנות. לוי הוא הקרוב ביותר לחתום עם הסכם שותפות - כבר בתחילת השבוע.

השיחות הבינלאומיות עומדות במקום

לוי מתכוון לשלם חלק מה-1.6 מיליון שקל ולהשיג את הערבות הבנקאית הדרושה לשם קבלת רישיון תקשורת ממשרד התקשורת - 10 מיליון שקל. מבחינת לוי, העסקה תאפשר להרחיב את סל שירותי התקשורת של החברה שבבעלותו. כיום, חברת רמי לוי תקשורת היא ספקית הסלולר הווירטואלית הגדולה במדינה - עם כ-50 אלף לקוחות. באחרונה השיקה החברה חבילת סלולר ללא הגבלה במחיר של 88 שקל לחודש.

העסקה עם FPP, אם תצא אל הפועל, תאפשר ללוי להכניס לחבילה הסלולרית גם דקות שיחה לחו"ל (כפי שעושות החברות המתחרות). לוי יוכל בנוסף להציע חבילה סלולרית אטרקטיבית ליוצאים לחו"ל. האחזקה בהלו 015 תאפשר גם השקת שירותי אינטרנט בתוך זמן קצר, אם תמצא בזה החברה כדאיות כלכלית.

זהו אינו הנסיון הראשון של לוי להיכנס לתחום השיחות לחו"ל. בפברואר 2010 היה לוי אחד מאנשי העסקים שהביעו עניין לרכוש את חברת השיחות לחו"ל והאינטרנט 018 אקספון, אך החברה נמכרה לחזי בצלאל.

שלוש חברות שולטות ב-95% מענף השיחות לחו"ל: 012 סמייל, שרכשה פרטנר; 013 נטוויז'ן, שרכשה סלקום; ובזק בינלאומי מקבוצת בזק. בשנים האחרונות נמצא הענף בסטגנציה במונחי הכנסות - והרווחיות בירידה. זאת, בין השאר, עקב מעבר לקוחות לשיחות בחינם באמצעות Skype ודומותיה. באחרונה, הענף מאוים על ידי החברות גולן טלקום ו-HOT מובייל - המאפשרות שיחות בחינם לחו"ל כחלק מהחבילה הסלולרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ