פסטיבל פרינטסקרין: תרבות הדיגיטל השתלטה על היחסים האישיים

הפסטיבל שייפתח היום בסינמטק חולון, עוסק בחיבור בין התרבות הדיגיטלית - בפרט הרשתות החברתיות ומנועי החיפוש - לבין יחסים בין-אישיים, רומנטיקה, אומנות ואינטימיות

TheMarker Online

האינטרנט הפך לחלק אינטגרלי מחיינו, כאשר כניסתם של אתרים כמו פייסבוק ויוטיוב שינו את הרגלי התקשורת הבין-אישית וגם את הדרך שבה אנו חווים ותופסים את עולם הקולנוע.

פסטיבל פרינטסקרין (printscreen), שייפתח היום (12-14.6) בסינמטק חולון, עוסק בחיבור בין התרבות הדיגיטלית - בפרט הרשתות החברתיות ומנועי החיפוש - לבין יחסים בין-אישיים, רומנטיקה, אומנות ואינטימיות.

צילום: דרימסטיים

הפסטיבל מארח השנה כ-30 דוברים – אנשי אקדמיה (ביניהם: ד"ר שחר אבן דר-מנדל, ערן הדס, ד"ר כרמל וייסמן, ד"ר יוני מזרחי וד"ר נמרוד קוזולבסקי), אנשי טכנולוגיה ואמנים שהכינו הופעות ומיצגים המתלווים להקרנות השונות".

הפסטיבל יכלול לו"ז מגוון שנע ממפגש עם מומחים ועד להקרנת הסרט "מבצע סבתא" עם ציוצי טוויטר של היושבים בקהל אשר יוצגו על המסך לצד הסרט. כמו כן, יהיו סרטים, דיונים וקטעי שירה וריקוד העוסקים במדיה חברתית ואינטרנט.

ליאור זלמנסון, יוזם ועורך האירוע, אמר: "פסטיבל PrintScreen הוא פסטיבל הקולנוע היחיד שמוקדש כולו לסרטים שעוסקים בתרבות דיגיטלית ותרבות הרשת. יוצרים רבים בוחרים להתייחס בשנים האחרונות לתרבות דיגיטלית ביצירתם ואנו דואגים ללקט את הסרטים הרלוונטים מפסטיבלי הקולנוע הגדולים והחשובים בעולם".

זלמנסון הוסיף כי: "אנו בוחרים סרטים הבוחנים סוגיות של מערכות יחסים בין אנשים לטכנולוגיה בעולם מהיר, מקושר ומתוקשב. בפסטיבל אנו גם בוחנים את השינויים באופן היצירה, השיתוף, ההפצה והצריכה של סרטים ועבודות אודיו-ויזואליות בעידן הרשת".

ניתן להזמין כרטיסים דרך סינמטק חולון, ולמצוא טרמפ אופציונלי בדף הפייסבוק של הפסטיבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker