הכנסות פרטנר ירדו ב-11%; החברה עוצרת את הדיווידנדים

בפעילות הסלולר ירד הרווח התפעולי ברבעון הראשון ב-43% ל-215 מיליון שקל וה-EBITDA ירד ב-33% ל-363 מיליון שקל

TheMarker Online

על רקע התחרות בשוק הסלולר ועוד טרם כניסת החברות החדשות לפעולה, פירסמה פרטנר הבוקר את תוצאות הרבעון הראשון של 2012. החברה הציגה שחיקה של 11% בהכנסות ל- 1.5 מיליארד שקל. ההכנסות החברה משירותים בלבד, ללא מכירת מכשירים, ירדו ב-2% ל-1.2 מיליארד שקל והרווח הנקי של החברה ירד ב-43% ל-146 מיליון שקל. פרטנר הודיעה על EBITDA של 438 מיליון שקל, ירידה של 25%. כעת, מהווה ה-EBITDA רק 28% מכלל הכנסותיה.

אילן בן דבצילום: מוטי קמחי

פרטנר החליטה שלא לחלק דיבידנד בשלב זה ומסרה כי "לאור ההתפתחויות האחרונות בשוק התקשורת, מעדכנת החברה את תוכניותיה העסקיות ובשל כך החליט דירקטוריון החברה שלא לדון בעת הזאת בחלוקת דיבידנד אלא לשוב ולדון בכך בהמשך."

בפעילות הסלולר בלבד (ללא הפעילות הקווית), דיווחה פרטנר על ירידה של 12% בהכנסות משירותים ל-963 מיליון שקל. גם מכירות המכשירים נשחקו ב-42% ל-323 מיליון שקל. בפעילות הסלולר ירד הרווח התפעולי ב-43% ל-215 מיליון שקל וה-EBITDA ירד ב-33% ל-363 מיליון שקל.

בנתונים התפעוליים, דיווחה פרטנר על 3.1 מיליון לקוחות, כאשר לקוח בחברה מדבר 424 דקות, עלייה של 13%, אך משלם חשבונית שנמוכה ב-12% של 101 שקל. גם בקווי פרטנר אינה מלקקת דבש ו-012 סמייל מדווחת על תוצאות שליליות. החברה ירדה ל-285 אלף לקוחות טלפון (איבדו 3,000 מנויים מול רבעון מקביל) ול-618 אלף לקוחות אינטרנט.

פרטנר התייחסה בדיווח גם לכניסת המתחרות החדשות: "כתוצאה מכך, ולאור אחוז החדירה הנוכחי בשוק התקשורת הסלולרית, נתח השוק של מפעילי התקשורת הקיימים עלול לקטון ותעריפי השירותים צפויים לרדת. החברה ממשיכה לבחון את התפתחויות השוק ומאמינה כי ביכולתה להתמודד עם השינויים החלים בסביבה התחרותית".

במקביל, הכריזה החברה על כניסה לתחום הטלוויזיה והשקת שירות IPTV. כך נכתב בהודעה לעיתונות: "כחלק מהיערכותה של פרטנר לתחרות ובמענה לדרישות השוק, מציעה החברה בימים אלו תוכניות תעריפים אטרקטיביות וביניהן תוכניות ללא הגבלה ותוכניות בתשלום על פי צריכה. החברה ממשיכה לבחון את צרכי לקוחותיה ותמשיך בגישתה החדשנית ליזום ולהציע שירותים נוספים בעלי ערך מוסף. בכוונת פרטנר להשיק, במהלך ששת החודשים הקרובים, שירותי טלוויזיה ותוכן מגוונים על גבי האינטרנט (OTT) וזאת בכפוף להסרת החסמים הרגולטורים. שירותים אלו יתווספו לסל התקשורת הרחב המוצע ע"י החברה ללקוחותיה, ויאפשר להם ליהנות לראשונה משירות חדשני ואיכותי במחיר הנמוך משמעותית ממחיר השוק כיום”.

מנכ"ל פרטנר, חיים רומנו, הדגיש את מחויבותה של החברה להמשיך ולהסתמך על שלושת עמודי התווך עליהם מסתמכת החברה מאז הקמתה: שירות לקוחות איכותי ומקצועי בכל ממשקי הלקוח, קידמה טכנולוגית וגישה שיווקית חדשנית. לדבריו, לאור זאת, ממשיכה החברה להשקיע בהשבחת איכות הרשת, הגדלת מהירות הגלישה, יישום שירותי הדור הרביעי, יחד עםהמשך השקעה בשירות לקוחות איכותי ומצטיין ופיתוח ממשקים חדשניים עם הלקוחות.

רומנו הודיע על החלטת החברה לסיים מיזוג מלא של 012 סמייל לחברה: "השלמת תהליך מיזוג הפעילות המלא בין החברות ישרת את המטרה לשמה הוא נועד - העצמת המיקוד בלקוח ומתן סל שירותים מגוון, בבית ובנייד, תוך מתן שירות איכותי בסטנדרט גבוה ואחיד. החלטת שר התקשורת לפתיחת השוק הקווי לתחרות מהווה עבור החברה הזדמנות לצמיחה נוספת, הרחבת מגוון השירותים וחיזוק נוסף למעמדנו כקבוצת תקשורת המציעה סל שירותי תקשורת רחב".

זיו לייטמן, סמנכ"ל הכספים של פרטנר, הדגיש את ההתייעלות שעברה החברה במסגרתה קטנה מצבת העובדים מאוקטובר 2011 ב- 1,440 משרות: "סדרת צעדי ההתייעלות שיושמו על ידי החברה במהלך החודשים האחרונים תרמו לירידה של 80 מיליון שקל בהוצאות התפעוליות (לא כולל הוצאות פחת והפחתות)במהלך ששת החודשים האחרונים, מ-952 מיליון שקל ברבעון השלישי 2011 לסך של 872 מיליון שקל ברבעון הראשון 2012, כאשר במהלך הרבעון הראשון הסתכמה הירידה ב-17 מיליון שקל.

חיים רומנוצילום: אייל טואג

"חלק מהשפעת צעדי ההתייעלות שיושמו ברבעון הראשון ישפיעו על התוצאות הכספיות החל מהרבעון השני של שנת 2012. שיעור הנטישה של מנויי Post-Paid סלולר נותר ברמה דומה ברבעון הראשון לזו של שני הרבעונים הקודמים. שיעור הנטישה הגבוה יחסית נובע בחלקו מהמדיניות שבבסיס מהלך ה-clear בה נוקטת החברה בחודשים האחרונים, המבטאת ערכים של שקיפות, הוגנות ובהירות בכל נקודות הממשק עם לקוחותינו, כחלק ממדיניות זו לא קיימת העדפה ללקוחות חדשים על פני לקוחות קיימים כמו גם הצגת מחיר אחיד לכלל הלקוחות בכל נקודות המגע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker