וריפון: מפטרת עשרות עובדים - ומגייסת עובדים באותה עת

בחודש ינואר האחרון פיטרה וריפון 20 עובדים בתחום פיתוח חומרה; לייזי ינאי, נשיא וריפון ישראל: "החלטנו למקד את המשאב האנושי בישראל בתחום פיתוח התוכנה ולצמצם את תחום פיתוח החומרה"

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

וריפון, ספקית מערכות התשלומים האלקטרוניים המאובטחות, פרסמה הבוקר הודעה לעיתונות שבה היא מפרטת כי היא מתכננת לגייס עובדים חדשים, אבל נמנעה מלציין את מהלך הפיטורים האחרון שהחברה עברה.

בחודש ינואר האחרון פיטרה החברה 20 עובדים בתחום פיתוח חומרה. בימים האחרונים אומר מקור שמכיר את החברה כי וריפון עשויה לפטר עד סוף 2012 עובדים נוספים כמה בדיוק לא ברור? לפי המקור שמעורה בפרטים כ-40 עובדים שעשויים להיות בסכנה. חלק פוטרו וחלק יפוטרו. לחלקם מנסים למצוא עבודה חדשה. בכל מקרה הפיטורים מתבצעים "בטפטופים".

לייזי ינאי, נשיא וריפון ישראל וסגן נשיא בכיר בווריפון העולמית, אמר: "החלטנו למקד את המשאב האנושי בישראל בתחום פיתוח התוכנה ולצמצם את תחום פיתוח החומרה". נוגה פריטל, סמנכ"לית משאבי אנוש בווריפון ישראל אומרת בהודעה: "מתחילת ינואר גייסנו עובדים ל-13 משרות, מתוכן 4 תקנים חדשים ו-9 מילוי תקנים של עובדים שעזבו או התקדמו בחברה. יש לנו עדיין 10 משרות פתוחות, מתוכן 5 משרות חדשות, בתחומי שירות לקוחות, פיתוח מערכות מידע, ניהול פרויקטים, הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות, מטמיעים ואנשי IT".

וריפון ישראל מעסיקה כ-400 עובדים בישראל מתוכם כ-120 מהנדסים. לאחר שתי הרכישות של וריפון בתקופה האחרונה - באוקטובר אשתקד את חברת פוינט השוודית בסכום כולל של 815 מיליון דולר ואת הייפרקום, מתחרתה האירופית, תמורת 485 מיליון דולר - התווספו לחברה עשרות מרכזי פיתוח ברחבי העולם. החברה הודיעה בחודש ינואר כי היא מתכוונת להוציא את פיתוח החומרה מישראל ולהעביר את מרכז הכובד לחברות שנרכשו לאחרונה - פוינט השוודית והייפרקום, מתחרתה האירופית.

וריפון דיווחה בתחילת החודש תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה הפיסקאלית 2012. החברה דיווחה על זינוק של כ-48% בהכנסותיה הרבעוניות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד לשיא של 419.5 מיליון דולר.

יחד עם זאת, לא הצליחה החברה לתרגם את הגידול במכירות לשורת הרווח ורשמה רווח תפעולי רבעוני של 22 מיליון דולר בלבד - ירידה של 38% לעומת הרבעון המקביל שאכזבה את השוק שחזה רווח תפעולי של כ-64 מיליון דולר.

זאת בעיקר בשל גידול חד בהוצאות ההנהלה אשר הוכפלו בהשוואה לתקופה המקבילה. לכך התווספה הוצאה חד פעמית של 21 מיליון דולר ובשורה התחתונה, עברה החברה להפסד נקי לא מתואם (GAAP) שהסתכם ב-3 מיליון דולר בהשוואה לרווח נקי של 32 מיליון דולר ברבעון המקביל. כל אלה נבעו בעיקר בשל רכישת חברת פוינט.

לייזי ינאי, מנכ"ל וריפון ישראלצילום: דן קינן

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker