גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

בשורה ליזמים הישראלים מענף מדעי החיים. סוכנויות הידיעות דיווחו הלילה (ד') כי חברת התרופות הבריטית גלקסו סמית קליין וחברת התרופות ג'ונסון וג'ונסון , תאגיד בינלאומי בתחום התרופות, משיקים קרן הון סיכון חדשה, יחד עם קרן אינדקס האירופאית בהיקף של 200 מיליון דולר. הקרן צפויה להשקיע בעיקר באירופה אבל גם בישראל, בחברות סטארט-אפ צעירות מתחום הביוטכנולוגיה.

סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי גלקסו וניו ברונסוויק (סניף של ג'ונסון וג'ונסון בניו-ג'רסי) ישקיעו כל אחת 50 מיליון דולר ואינדקס תשקיע 100 מיליון דולר. בלומברג מציינת כי "הקרן החדשה תשקיע בהתאם לאסטרטגיה הנוכחית שלה, של השקעה בחברות צעירות בעלות נכס יחיד, באירופה, ארה"ב וישראל - מודל שלטענתה יצר תשואות טיפוסיות עבור הון סיכון במחצית הזמן".

סול קליין, שותף בקרן אינדקסצילום: עופר וקנין

בבלומברג מסבירים כי חברות ביוטכנולוגיה שירצו לקבל השקעה במודל הזה יצטרכו להתמקד במולקולה אחת, ולהוסיף לצוות ההנהלה הבכיר שלה אחד מתריסר היזמים שעובדים בשיתוף פעולה עם אינדקס. אם בשלב מסוים, מתבטל הפרויקט ולא שווה להשקיע בו, הפיתוח נעצר והיזם של אינדקס עובר לחברה אחרת.

זירת מדעי החיים בכל הקשור להון סיכון הישראלי צמאה להשקעות. ישנן מעט קרנות הון סיכון ישראליות שפעילות בזירה זאת. בין היתר מדובר בגיזה, פיטנגו, יזראל הלף קייר, ויטהלייף, אוורגרין (שסיימה את דרכה) ואורבימד, קרן חדשה בהיקף של 200 מיליון דולר.

רק בשבוע האחרון נרשם אקזיט גדול בתחום מדעי החיים - מכירת סופר דיימנשיין לקובידיאן עבור 300 מיליון דולר (עם אפשרות להגיע ל-350 מיליון דולר לפי עמידה באבני דרך). לאינדקס יש מספר השקעות בישראל. באחרונה, חזר השותף סול קליין ללונדון לאחר שהתגורר בישראל קצת יותר משנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker