סלקט ומרתון ישלמו כ-3.5 מיליון שקל כ"א על הכישלון במכרז התדרים

(עדכון) משרד התקשורת החליט לחלט מהערבויות 3.75 מיליון דרל ממרתון מובייל של חזי בצלאל ו-3.25 מסלקט; המשרד לא נימק מדוע הסכומים שונים

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

(עדכון)  כפי שנחשף הבוקר ב-TheMarker, קבוצות מרתון מובייל של חזי בצלאל וקבוצת סלקט של מייקל גלפנד ייאלצו לשלם מיליוני שקלים על כישלונן להעמיד ערבות במכרז תדרי הסלולר, כך הודיע משרד התקשורת בהודעה לקונית שמסר. "ועדת המכרזים של תדרי הדור השלישי, החליטה היום בישיבתה לחלט ערבויות בסך 3.75 מיליון שקל מחברת 'מרתון מובייל' ו-3.25 מיליון שקל מחברת 'סלקט', בשל אי עמידה בהתחייבותן להמצאת הערבות הבנקאית, לה התחייבו במכרז", כך כותבים במשרד התקשורת. עם זאת, ההודעה לא מסבירה מדוע סכום הערבות שיחולט מהקבוצות שונה.

ככל הנראה, לא מדובר בסוף פסוק: לפחות אחת מהקבוצות מתכוונת לעתור נגד ההחלטה היות ששתיהן סבורות כי נגרם להן עד כה די נזק כספי.

חזי בצלאל צילום: אלי מגל

המכרז נערך באמצע שנה שעברה, ושתי הקבוצות שניצחו התחייבו להעמיד ערבות בנקאית של כ-700 מיליון שקל אך לא הצליחו להשיג ערבות זו בלוח הזמנים שנקבע - 45 יום. בוועדת המכרז טוענים כי נגרם למשק ולצרכן נזק עקב דחיית התחרות.

חודשים של דיונים

בחודשים האחרונים התקיימו כמה דיונים סביב היקף החילוט, כשלממשלה זכות לגבות עד 10 מיליון שקל מהחברות. סלקט ומרתון הפעילו את עורכי הדין שלהן וטענו בפני הוועדה כי לדעתן אין מקום לגבות מהן כסף כלל, היות שהן הפסידו ממילא סכומים משמעותיים לאורך הליך המכרז.

עמדת משרד האוצר היתה המחמירה יותר בדיונים - לגבות מהחברות את כל הסכום או מרביתו, עקב הנזק שנגרם למשק בגלל עיכוב התחרות, וכן העסקת הפקידות המיותרת שנוצרה בהצעות הסרק במכרז. עמדת משרד התקשורת בדיונים היתה של בית הלל.

ל-TheMarker נודע כי משרדי הממשלה התקרבו בעמדותיהם ונראה כי מרתון וסלקט יצטרכו לשלם סכום של 5-3 מיליון שקל. לבסוף קיבלו את התדרים החברות מירס וגולן טלקום, ושתיהן מקימות בימים אלה רשתות סלולר חדשות בישראל.

ממרתון טלקום נמסר בתגובה כי: "נדהמנו מההחלטה, מדובר בהחלטה לא סבירה. בהתחשב בנסיבות המיוחדות של מרתון, ובהתבסס על חוו"ד משפטיות - למשרד התקשורת לא היתה זכות משפטית ומוסרית, לחלט ולו שקל אחד מערבות המכרז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker