רמ"ט הסייבר הישראלי: "אבטחה דורשת משמעת - אנחנו לא מעולים בזה"

ד"ר אביתר מתניה: "על המדינה לתמרץ תהליכים בתחום הקיברנטי, כמו שהיא עשתה בשנות ה-60 לקידום תחום התעופה על ידי הקמת הפקולטה לאווירונאוטיקה בטכניון"

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אבטחה והגנה הם תחומים הדורשים הרבה משמעת. אנו לא מעולים בזה, בלשון המעטה", כך אומר היום ד"ר אביתר מתניה, ראש מטה הסייבר הלאומי. "יש ליצור כלי הסברה ולחנך את הציבור. בעוד חודש-חודשיים נקים אתר הסברה לממשל זמין על אזרחות דיגיטלית, ובתוכו ביטחון במרחב הקיברנטי. ניכנס לעוד מגזרים - למשל מערכות בריאות". מתניה דיבר במסגרת כנס CyberSec 2012, העוסק בתחום סייבר ואבטחת מידע, בקריית שדה התעופה.

צילום: אי-אף-פי

"על המדינה לתמרץ תהליכים בתחום הקיברנטי, כמו שהיא עשתה בשנות ה-60 לקידום תחום התעופה על ידי הקמת פקולטה לאווירונאוטיקה בטכניון, וכמו שסייעה לפני שני עשורים בעידוד והקמת קרן יוזמה שסייעה לחברות הזנק בהיי-טק", אמר. "המדינה צריכה לתת כלים ומנופים כדי לתמרץ כלים אקדמיים ותעשייתיים בתחום".

"הקברניטים הבינו בשנים אחרונות שאין די בהגנה על תשתיות קריטיות, ושיש להיערך לאיומי המרחב הקיברנטי". הוא ציין כמה מהפעולות שבכוונת המטה לפעול. הנושא הראשון, אמר, הוא מיפוי וגיבוש עקרונות התפיסה הקיברנטית ברמה הלאומית. נושא שני, ציין, "הוא קידום תשתיות אקדמיות ותעשייתיות".

בהתייחס לתפקידי המטה תחת ניהולו, אמר מתניה: "המטה יוביל את המדיניות הבינלאומית ברמת שיתוף הפעולה וברמה המשפטית. המטה יהיה גוף קטן, הוא לא יחליף את גופי הביצוע והאכיפה הקיימים. נוכל להיות במקום אחר לחלוטין תוך חודשים, ונהיה מסוגלים להוביל ברמה הבינלאומית את האבטחה במרחב הקיברנטי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker