הרשות השנייה עודדה לרכוש ממירי HD - והשתדרגה לשיטה אחרת

ברשות השנייה מתכוונים לשדרג את שיטת השידור לשיטה מתקדמת בשם DVBT2 - ולהשאיר את מי שרוצה ערוצי HD בשידורי עיד"ן פלוס

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

הרשות השנייה מתכוונת לשכלל את שיטת השידור שלה במערך עיד"ן פלוס, המשדר כיום את חמשת ערוצי החינם: 33, 10, 2, 1 ו-99. בנוסף לשיטת השידור הקיימת, המכונה DVBT, תוסיף הרשות שכבת שידור בטכנולוגיה מתקדמת יותר בשם DVBT2.

בצד החיובי, הוספת שכבת שידור כזו תאפשר שידור של יותר ערוצי HD. על פי הרשות, השיטה החדשה תאפשר לשדר חמישה ערוצי HD במקום שניים. בצד השלילי, מי שכבר רכש ממיר עיד"ן HD לא יוכל לצפות בערוצי ה-HD החדשים בגלל שיטת השידור החדשה. כך גם לגבי מי שמותקן בטלוויזיה שלו מקלט עיד"ן מובנה.

על פי הרשות, יש בשוק כ-350 אלף ממירי עיד"ן, אך רק 25% מהאנשים רכשו ממיר HD. עוד מסבירים ברשות כי הוספת שיטת השידור החדשה תתרחש רק בעוד שנתיים. בשוק הישראלי לא נמכרים בשלב זה ממירי DVBT2, והשידור ב-HD בערוצים אלה נדיר.

עופר לאור, ממנהלי אתר Hometheater, הגיב בזעם ליוזמה: "מדובר בהחלטה בעייתית מאוד לכל כך הרבה לקוחות קיימים שמצפים שהממירים שלהם יפעלו ב-HD כשהשירות יופעל בעוד שנתיים, במיוחד לאור העובדה שהרשות השנייה היא זו שהמליצה בחום לרכוש ולייבא לישראל את הממירים האלה (היקרים במאות שקלים מממירי SD) בכדי להיות תואמים לשידורי ה-HD".

מהרשות השנייה נמסר: "הליך החקיקה בעניין הרחבת עיד"ן פלוס נמצא בעיצומו. עם סיומו יתווספו באופן מיידי ערוץ טלוויזיה נוסף וערוצי הרדיו האזוריים והארציים. בשלב מאוחר יותר תורחב המערכת כך שיתווספו ערוצים נוספים, וכן ערוצי HD, וזאת בתום שנתיים מאישור החוק (2014). בהתאם לכך יוצע לציבור לרכוש ממירים תואמים טכנולוגיית HD.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker