בן דב

אילן בן דב מוכר 50% מפעילות סמסונג לטדי שגיא ב-300 מיליון שקל

שגיא במגעים לרכישת 50% מפעילות סקיילקס בתחום המפעילים הסלולריים ■ העסקה משקפת שווי של 600 מיליון שקל ■ מניית סקיילקס ירדה מתחילת השנה ב-77%

איריס מרגוליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איריס מרגוליס

אילן בן דב מוכר 50% מפעילות סמסונג לטדי שגיא ב-300 מיליון שקל. מניית סקיילקס ירדה מתחילת השנה ב-77%, ומתחילת החודש ב-20%.

טדי שגיאצילום: קמחי מוטי

בהודעה שנמסרה לבורסה, הודיעה סקיילקסבדו"ח מיידי כי היא מנהלת משא ומתן עם חברת שגיא, חברה פרטית בבעלות טדי שגיא, לביצוע עסקה לרכישת 50% מפעילותה של סמסונג בתחום המפעילים הסלולריים (יבוא, מכירה והפצה בישראל של מכשירי קצה ואביזרים נלווים), המהווה חלק מפעילותה של סקיילקס, בתמורה לתשלום בסך של 300 מיליון שקל. התמורה משקפת שווי של 600 מיליון שקל לתחום פעילות המכשירים.

סקיילקס מסרה עוד כי החברה וחברת שגיא ירכזו את חלקן בתחום פעילות המכשירים בשותפות, בה יחזיקו בחלקים שווים בהון ובשליטה. חברת שגיא תעמיד בטחונות לקבלת אשראי בגובה של עד 200 מיליון שקל.

במסגרת העסקה, תיבחן האפשרות כי השותפות תרכוש את כלל הפעילות של חברת תפוז (חברת בשליטת סאני, בעלת השליטה בסקיילקס) בתמורה לסכום של 30 מיליון שקל, וכן מבנה בבעלות סאני אלקטרוניקה, המשמש את פעילות תחום המכשירים, סביב שווי שנקבע על ידי שמאי מטעמה של השותפות.

החובות של בן דב

הפירמידה של בן דב

כי הוא "שוקל בחיוב" את ההצעה להסדר חוב עם בעלי האג"ח של טאו תשואות. במכתב ששלח עורך דינו אמש.

זאת לאחר שבנק לאומי כי הוא לא מוכן לקבל את הסדר החוב של בן דב, הדורש ממנו לוותר על בטוחות. מחזיקי איגרות החוב סדרה ב' ו- ג' של טאו תשואות כי הם לא מרוצים ממכתבו של אילן בן דב לציבור וסבורים כי הוא "רק מנסה להרוויח זמן". בעלי האג"ח הודיעו היום על כינוס אסיפה שבה לדעתם יהיה רוב להעמיד את איגרות החוב לפירעון מיידי.

חברת הנאמנות הרמטיק פירסמה מכתב בו היא "מזמנת אסיפת מחזיקי אג"ח דחופה שתתקיים ב-1 בינואר בשעה 15:00 בבית ציוני אמריקה באבן גבירול על מנת לאפשר למחזיקי שני הסדרות לקיים דיון משותף באשר לדרכי הפעולה ואופן שיתוף הפעולה בינהם לשם מימוש זכויותיהם".

ביום חמישי האחרון חברת הדירוג S&P מעלות את דירוג האשראי של סקיילקס מ-A- ל-BBB+ והותירה את החברה ברשימת מעקב עם השלכות שליליות, בשל היחלשות פרופיל הסיכון הפיננסי של סקיילקס. כאשר היא קובעת כי נזילותה של סקיילקס הינה "פחות ממספקת".

ב-S&P מעלות מעריכים כי רמת הנזילות הנוכחית של סקיילקס פחות ממספקת בטווח הבינוני, בשל הרעה ביכולת שירות החוב השוטפת של החברה עקב היחלשות בביצועים התפעוליים של פרטנר . בעקבות זאת, עשוי להיווצר מצב בו סקיילקס תסתכמך יותר על מקורות מימון חיצוניים בטווח הבינוני.

אילן בן דבצילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker