וידיאו

ה-BBC מציג: הסנדק של ההיי-טק הישראלי

יוסי ורדי, "הסנדק של ההיי-טק הישראלי" כפי שהוא מכונה ב-BBC, חושף את הרוטב הסודי להצלחה של ישראל בעיניו - האמא היהודייה

ענבל אורפז
ענבל אורפז

ה-BBC ממשיך במסעו בעקבות ההיי-טק הישראלי, והפעם מפרסם כתבה על היזם יוסי ורדי. בכתבה שעלתה לאתר אתמול מכונה ורדי "הסנדק של ההיי-טק הישראלי" וחושף את הרוטב הסודי להצלחה של ישראל בעיניו - האמא היהודייה. "זו תופעה תרבותית רוחנית וזו לא תופעה טכנולוגית, כי יש טכנולוגיה יש בכל העולם. אז הרוטב הסודי של ההיי-טק הישראלי הוא האמא היהודייה. וכדי להיות אמא יהודייה לא צריך להיות יהודי ולא צריך להיות אישה, זו תפיסת עולם" מסביר ורדי.

ורדי, שהשקיע בלמעלה מ-80 סטארט-אפים, שחלקם הפכו להצלחה עולמית החל מ-ICQ, מציג בריאיון את הפורמולה להצלחה: "אני מחפש כישרון. אני לא מחפש את הרעיון כי אני לא מבין אותו", אמר ורדי והוסיף כי הוא מעדיף להיות קשור לאנשים נחמדים כדי לעזור להם להפוך רעיונות למציאות באמצעות השקעת הון ראשוני.

לדבריו, כישלון של חברה לא צריך לעצור יזם מלהקים סטארט-אפ נוסף "כשהחברה נכשלת זה לא בהכרח אינדקציה שלילית לגבי היזם. באופן אישי אני אוהב לתת הזדמנות שנייה ליזמים שכבר נכשלו כי בדרך כלל יש להם מוטיבציה יותר גבוהה והם יותר זהירים לגבי ההשקעה".

לסיום אמר ורדי "הילדים היום מבינים את החלל שלהם יותר מכל יועץ ארגוני או חברת ייעוץ וצריך להקשיב להם מאוד בזהירות כי הם יודעים מה מושך אותם למה. אז התובנה לא באה בהכרח מאנשים עם חליפות ועניבות. בכלל לדעתי עניבות עוצרות את זרימת החמצן למוח, אז אני משתדל לא ללכת עם עניבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker