ישראל מאיצה באו"ם להגדיל את הרכש מישראל

השגריר פרושאור לבכירי האו"ם: "אין סיבה שתקציב הרכש השנתי מישראל יעמוד על פחות מאחוז מתקציבו הכולל של האו"ם"

TheMarker Online

בשנים האחרונות רכש האו"ם מוצרים, שירותים וטכנולוגיות של חברות ישראליות בסך של כ-80 מיליון דולר - והשנה מקווה ישראל להגדיל סכום זה באופן משמעותי. לשם כך נפתח היום (ג') סמינר רכש מקצועי, המוקדש לישראל, ביוזמה משותפת של האו"ם, משרד החוץ והמכון היצוא. כ-20 חברות ישראליות הגיעו למטה האו"ם בניו יורק לבחינת השתתפות במכרזים בשווי של מיליוני דולרים.

אלביט, גילת סטקום, אלקו מר מערכות הן רק חלק מהחברות הישראליות שישתתפו בסמינר, ויפגשו עם בכירי אגף הרכש של האו"ם, אגף ביטחון ובטיחות, אגף כוחות שלום והסוכנויות השונות (כגון יוניצ"ף). במסגרת הפגישות יחשפו החברות הישראליות את היצע השירותים והמוצרים הטכנולוגיים החדשניים בתחומי הביטחון, בטיחות, רפואה, תקשורת, מים, אנרגיה, טכנולוגיה ירוקה ועוד.

רון פרושאור באו"םצילום: שחר עזרן

רון פרושאור, שגריר ישראל לאו"ם, אמר במסגרת אירוע הפתיחה של הסמינר: "עם מעט אוצרות טבע, נאלצנו ליצור יש מאין והפכנו את יכולות הפיתוח והחדשנות למסורת ארוכת שנים ולשם דבר ברחבי העולם".

"אנו מקיימים את הסמינר כדי שחברות ישראליות יכירו את המכלול הרחב שבו עוסק האו"ם", הוסיף. "בשל היותו צרכן גדול ומשמעותי, מדובר בפוטנציאל עסקי אדיר להגדלת המכירות בעשרות מיליוני דולרים. זהו צעד נוסף שמסייע לישראל להשתלב במערך הפיתוח העולמי ולהגביר את מעורבותה בו. מידי שנה אנו מוכרים לאו"ם פחות מאחוז מתקציבו הכולל - אנו מקווים להגביר את המאמץ, לשלב יותר חברות ישראליות מבחינה עסקית במערך האו"ם ולהגדיל את סכום המכירות באופן משמעותי".

ביומו הראשון של הסמינר יציגו בכירי האו"ם את דרישותיהם וצרכיהם כחלק ממכלול השירותים והתשתיות (אחזקה, תקשורת, מזון, תנועה, הגנה וכו') שהארגון מספק. ביום השני יתקיימו פגישות אחד-על-אחד בפורמט ‘ספיד דייט’ - כאשר לכל חברה ישראלית תוקדש חצי שעה לפחות. במהלך הסמינר יירשמו החברות הישראליות המתאימות כספקיות שירותים רשמיות של האו"ם, דבר שיקל עליהן להשתתף במכרזים עתידיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker