מנכ"ל איגוד תעשיית ההיי-טק עודד חרמוני פורש מתפקידו

חרמוני עובר לעמק הסיליקון לייצג משקיעים שטרם השקיעו בארץ; בזמנו, הוביל את המעבר מאיגוד קרנות ההון סיכון לאיגוד תעשיית ההיי-טק

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

מנכ"ל איגוד תעשיית ההיי-טק (HTIA) בשנתיים האחרונות, עודד חרמוני, הודיע לדירקטוריון האיגוד על כוונתו לפרוש מתפקידו בחודש נובמבר, בעקבות מעבר לעמק הסיליקון.

חרמוני הצטרף לפני כשנתיים ליו"ר האיגוד, אהרון מנקובסקי מפיטנגו, שפעל להמרת איגוד קרנות ההון סיכון הישראלי הוותיק (IVA), לאיגוד חדש שיתבסס על חזון להקמת ארגון על. ארגון זה יועד לאגד את האקו סיסטם של תעשיית ההיי-טק, הכולל חברות היי-טק, חברות גלובליות, קרנות, אנג'לים ואקדמיה.

עודד חרמוניצילום: מורג ביטון

תחת ניהולו של חרמוני, האיגוד היה מעורב בייזום והובלה של חקיקה לקידום ההיי-טק, כגון: חוק האנג'לים; שינוי חוק המו"פ והתוכנית לעידוד משקיעים מוסדיים להשקעות בהון סיכון.

בנוסף, עסק האיגוד ביצירת הזדמנויות עסקיות במהלכן קידם שיתופי פעולה והשקעות בין חברות בינלאומיות גדולות וסטארט אפים בעשרות מיליוני דולרים. כמו כן, חתם האיגוד בתקופה זו על 7 הסכמי שיתוף פעולה לקידום ההיי-טק עם מדינות ואיגודים מארה"ב, אירופה והודו.

חרמוני אמר כי "האיגוד מצליח כיום לייצג סקטורים נפרדים כמו קרנות, סטארט אפים וחברות רב לאומיות וגם לייצג את האינטרסים הרחבים של התעשייה, בצורה שלא היתה קיימת קודם".

הוא מתכוון לעבור בחודשים הקרובים לארה"ב, שם הוא ימשיך לסייע לחברות ישראליות בפיתוח עסקי ולמשקיעים שטרם השקיעו בארץ, בהשקעות שנעות בין חצי מיליון דולר לחמישה מיליון דולר.

בעברו, חרמוני היה עיתונאי בעיתון הארץ, משקיע ויזם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker