כנס CFO

מנכ"ל פרטנר: "יותר מ-130 מיליון עובדים יעשו שימוש בשירותי מחשוב ענן בארגון בשנת 2014"

יעקב גלברד פתח הבוקר את היום השני של כנס ה-CFO השנתי: "יש לא מעט חברות שלא עומדות בקצב השינויים הדרוש לניהול חברה"

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

יעקב גלברד, נשיא ומנכ"ל קבוצת פרטנר תקשורת, אשר שימש בעבר בתפקיד דומה בחברת בזק, פתח הבוקר את היום השני לכנס ה-CFO השנתי המאגד את כלל מנהלי הכספים של החברות הגדולות במשק. "אם מסתכלים קדימה", אמר גלברד, "יותר מ-130 מיליון עובדים יעשו שימוש בשירותי cloud בארגון בשנת 2014".

בין באי הכנס השנה: גונן ביבר, מנהל הכספים של קבוצת אי.די.בי, יעקב חן, מנהל הכספים של סלקום, ושאול גלעד, מנהל הכספים של גדות כימיקלים.

שירותי cloud, או מחשוב בענן בעברית, הוא פיתוח המאפשר להשתמש בכוח עיבוד ומחשוב דרך רשת האינטרנט. הביטוי "ענן" הוא דימוי לרשת האינטרנט המבוסס על הצורה הגרפית בה מתארים את הרשת בתרשימי זרימה (Computer network diagram).

בכנס ה-CFO השנתי, שנערך במלון דן פנורמה באילת, דיבר גלברד על אסטרטגיה בעידן הטכנולוגי המתחדש וציין מספר חברות שלטענתו לא עומדות בקצב השינויים הדרוש ולא משנות את האסטרטגיה שלהן בזמן. "נוקיה נשארה מאחור כי פספסה טרנדים חדשניים", ציין גלברד, וציטט את מנכ"ל נוקיה באומרו "'בזמן שחשבנו על פיתוח מכשירים, המתחרים חשבו על מעטפת' - כך שלמעשה, החברה לא התאימה עצמה לשוק טכנולוגי מפותח".

אסטרטגיה, לטענת גלברד, היא מסגרת שמכילה ערכים שהארגון בחר להתמודד איתם. "תפקידו של מנכל בעידן טכנולוגי הוא לחייב את החברה לאמץ אסטרטגיה של שינויים. אנו כבני אנוש לא אוהבים שינויים, שינויים מפחידים אותנו . להיות היסטוריון הרבה יותר קל מאשר לנתח את העתיד. תפקידו של מנכ"ל הוא להסתכל קדימה ולגרום לארגון להשתנות." ציין גלברד.

גלברד מנה כמה כלים לאימוץ מהיר של טכנולוגיות כגון גמישות חשיבה, עבודה בערוצים מקבילים, השקה מהירה של מוצרים ויצירת תשתית ארגונית תומכת.

יעקב גלברד, מנכ"ל פרטנר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker