הזמר אורי פיינמן נדון ל-8 חודשי מאסר על תנאי בגין הפרת זכויות יוצרים של חברת מיקרוסופט

על פי האישום, במסגרת עיסוקו כבעליה של חברת המחשבים פיי דן, התקין פיינמן תוכנות מועתקות של חברת מיקרוסופט על מחשבים שמכר ללקוחותיו

צורי דאר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, נורית רביב, גזרה שלשום שמונה חודשי מאסר על תנאי על הזמר אורי פיינמן, בגין הפרת זכויות יוצרים של חברת מיקרוסופט (MSFT:NASDAQ). פסק הדין ניתן במסגרת עסקת טיעון בין מיקרוסופט לבין פיינמן, שאושרה על ידי בית המשפט.

על פי האישום, היה פיינמן בעליה ומנהלה של חברת מחשבים בשם פיי דן מחשבים, ומכר במסגרת עיסוקו זה לחוקר פרטי של מיקרוסופט מחשב אישי עליו הועתקו שלא כדין מערכת הפעלה ותוכנות נוספות של מיקרוסופט. בדיקה זו של מיקרוסופט באמצעות חוקר פרטי מטעמה נערכה בעקבות חשד כי חברת פיי דן נהגה להעתיק ולהתקין שלא כדין תוכנות של מיקרוסופט ע"ג מחשבים שנמכרו ללקוחות החברה.

במהלך חיפוש שנערך ע"י משטרת ישראל בליווי נציגי מיקרוסופט בחנות החברה ובמעבדתה נתפסו מחשבים נוספים עליהם הותקנו והועתקו באופן פיראטי מערכות הפעלה ותוכנות נוספות של מיקרוסופט וכן תקליטור עליו נצרבו תוכנות של מיקרוסופט ללא הרשאתה.

השופטת רביב קיבלה את טענות באי-כוחה של מיקרוסופט, עורכי הדין רון גזית וטל הרץ וקבעה בגזר הדין כי יש לראות בעבירות של העתקת תוכנות משום "מכת מדינה". "קיימת תמימות דעים בנחיצותה של ענישה מרתיעה בעבירות אלה שהן לאמיתו של דבר גניבה לכל עניין ודבר, מבוצעות לשם השגת רווח כלכלי, פוגעות בזכויות קניין מוגנות, מוציאות את דיבת הארץ רעה ומכבידות על קשרי החוץ שלה", קבעה השופטת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker