"כשהריבית נמוכה והכסף זמין - גם סטארט-אפים עם מודל שדומה לדוכן בייגלה נהנים מביקוש"

חברות טכנולוגיה ישראליות זוכות בחודשים האחרונים להערכות שווי גבוהות במיוחד ומגייסות מימון בקלות מפתיעה. בכירים בתעשיית ההון סיכון מזהירים שכך זה לא יכול להימשך עוד זמן רב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: 1933bkk / Vac1 / Galina Shafran
רותי לוי
רותי לוי

בחודשים האחרונים אפשר להבחין בתופעה נדירה יחסית: חברות סטארט-אפ רבות מצליחות להקפיץ את השווי שלהן בשוק הפרטי פי שניים ושלושה בזמן קצר, לעתים תוך פחות משנה.

הנה רק כמה דוגמאות: באוגוסט דיווח הסטארט-אפ גונג (Gong), שפיתח כלי לניטור ותובנות לשיחות עסקיות, כי גייס הון לפי שווי של 2.2 מיליארד דולר (אחרי הכסף) – פי שלושה מהשווי שניתן לו רק בדצמבר האחרון. בספטמבר היה זה סניק (Snyk), הפועל בתחום אבטחת קוד תוכנה, שהשלים גיוס לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר – בסך הכל כשמונה חודשים אחרי שגייס לפי שווי של מיליארד דולר; באוקטובר דיווח הסטארט-אפ טיפלתי, העוסק באוטומציה של תשלומים בין עסקים, כי גייס הון לפי שווי של 2 מיליארד דולר. חן עמית, המייסד של החברה, סיפר אחר כך כי הוא בכלל התכוון לגייס חוב, אולם התברר לו שהמומנטום של השוק מאפשר לגייס הון בתנאים מיטיבים, וכי עסקת הגיוס נחתמה במהירות שיא – ארבעה ימים. בנובמבר נהפכה סנטינל וואן (SentinelOne) לחברת הסייבר הפרטית היקרה בישראל, לאחר ששילשה את שוויה מאז פברואר.

תגובות