בלי מתמטיקה, בלי אנגלית: הצעירים שהקימו את הסטארט-אפ המבטיח בישראל

יוני לוקסנברג ואריאל קליקשטיין, בוגרי ישיבה מבני ברק, הצליחו להקים בתוך פחות מחמש שנים סטארט-אפ מצליח בתחום בניית האתרים - עם מיליוני משתמשים, קצב הכנסות שנתי של 30 מיליון דולר - ועובדים מכל הסוגים והמגזרים ■ "כסף יכול לבלבל, נמכור את אלמנטור כשישעמם לנו"

יוני לוקסמבורג ואריאל קליקשטיין
יוני לוקסנברג ואריאל קליקשטיין, מייסדי אלמנטורצילום: אייל טואג

יוני לוקסנברג מספר שכאשר הוא הולך ברחובות בני ברק שבה גדל, הוא נעצר לא פעם על ידי צעירים חרדים שמבקשים לספר לו על רעיון לאפליקציה או אתר אינטרנט. זה התחיל אחרי הפעם הראשונה שבה הופיע בעיתון. השמועה פשטה. "אני חריג", הוא מודה, "אני עושה הכל — מתפלל, אוכל כשר וחי אורח חיים חרדי, אבל לא חובש חליפה".

עבור הציבור הרחב, לוקסנברג ושותפו, אריאל קליקשטיין, הם אכן חריגים. אבל לאו דווקא בגלל הכיפה השחורה שמעטרת את ראשם, אלא בגלל הסטארט־אפ שהקימו. אלמנטור, החברה שבבעלותם, פיתחה תוכנה לבניית אתרים מבוססי וורדפרס (מערכת ניהול התוכן הפופולרית בעולם), וזכתה למוניטין משום שהצליחה להגיע למיליוני משתמשים ולרווחים כמעט ללא גיוס הון. בתוך פחות מחמש שנים נבנו באמצעות המערכת שלה כמעט 7 מיליון אתרים פעילים. התוכנה תורגמה בינתיים ל–56 שפות וקצב ההכנסות השנתי (ARR, הכנסות החודש האחרון כפול 12) שלה כבר הגיע ל–30 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker