לקרן גרינסויל יש 100 מיליון דולר, והיא מחפשת סטארט־אפים ישראליים בתחום הנדל"ן

גרינסויל הוקמה על ידי ישראלים לפני עשור, אולם התמקדה עד היום בסטארט־אפים ישראליים בתחום המזון והחקלאות, ובסטארט־אפים אמריקאיים בתחום הנדל"ן והבנייה ■ 25% מכספי הקרן החדשה יוקצו להשקעות בישראל ובאירופה

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותי לוי
רותי לוי

קרן גרינסויל (Greensoil) מדווחת היום (ב') כי השלימה סגירה ראשונה של קרן שנייה המיועדת להשקעות בסטארט־אפים בתחום הנדל"ן והבנייה. סכום היעד של הקרן הוא 100 מיליון דולר – קרנות לרוב מדווחות על סגירה ראשונה לאחר שגייסו לפחות מחצית מסכום היעד שלהן, והמשמעות היא כי הן מתחילות לבצע השקעות.

גרינסויל הוקמה על ידי  אלן גרינברג, יהודי-קנדי, וגדעון סוסמן הישראלי לפני עשור, אולם התמקדה עד היום בסטארט־אפים ישראליים בתחום המזון והחקלאות. היא השקיעה בחברות ישראליות כמו טיפה, קרופקס, ביו־הרבסט ופינום נטוורקס. ב-2015 גייסה קרן בסך 60 מיליון דולר להשקעה בתחום הנדל"ן, אולם התמקדה בסטארט־אפים אמריקאיים. בין החברות שבהן השקיעה בתחום זה – ElectrIQ, oxygen8 ו-CarbonCure. הקרן הנוכחית תקצה 25% מהסכום שלה להשקעות בישראל ובאירופה. הקרן משקיעה בין 2–7 מיליון דולר בחברה – שהם השקעה התחלתית של בין חצי ל-2 מיליון דולר, והשקעות המשך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker