הבריאות הדיגיטלית רותחת: קרן OTV מגייסת 170 מיליון דולר

בין 11 החברות שבהן השקיעה הקרן עד היום: TytoCare שפיתחה מכשיר ביתי לבדיקות שגרתיות מהבית וסקופיו לאבס שפיתחה מיקרוסקופ דיגיטלי

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

גם בזכות הנגיף - תחום הבריאות הדיגיטלית רותח. קרן אוליב טרי ונצ'רס הודיעה היום על השלמת גיוס קרן ראשונה בהיקף של 170 מיליון דולר וכן על שינוי שם החברה ל-OTV.

הקרן נוסדה ב-2015 על ידי ארבעה שותפים: אלחנדרו וינשטיין, אמיר להט,
מאיר גניוויץ ומנור זמר. בשלוש השנים הראשונות התקיימה הקרן מכספי השותפים עצמם ורק בשנתיים האחרונות היא החלה לגייס משקיעים חיצונים. "OTV היא קרן הון סיכון עם מיקוד בתחום הבריאות הדיגיטלית שמשקיעה בחברות טכנולוגיות מתקדמות המתמודדות עם האתגרים הדוחקים ביותר של עולם הרפואה", אמר ויינשטין. "בריאות דיגיטלית הופכת חשובה במיוחד למערכת הרפואה העמוסה היום וגם עבור אוכלוסיות שהיום אינן מקבלות שירותי רפואה טובים, והדבר קיבל משנה חשיבות לאור מגפת הקורונה".

מלבד שינוי שם וגיוס קרן חדשה, OTV הודיעה גם על פתיחת משרד בסין על מנת לסייע לחברות שלה להגיע גם לשוקי המזרח. "עד כה היו לנו משרדים בתל אביב ובניו יורק, אך בשנה וחצי האחרונות פנו אלינו הרבה חברות מאסיה שמתעניינות במוצרי חברות הפורטפוליו", הסביר להט, "לכן ראינו לנכון לפתוח משרד באסיה הפסיפית שיהווה גשר בין החברות ללקוחות, בתי החולים, ושאר השותפים שלנו שם, ויעזור לחברות הפורטפוליו להצליח".

בפורטפוליו של הקרן חברות כמו TytoCare שפיתחה מכשיר ביתי לבדיקות שגרתיות מהבית וגייסה מוקדם יותר השנה 50 מיליון דולר. עוד בפורטפוליו של הקרן חברת סקופיו לאבס שפיתחה מיקרוסקופ דיגיטלי הכולל יכולות ניתוח ראיה ממוחשבת. החברה קיבלה באחרונה אישור של מינהל התרופות האמריקאי. עוד אחזקה מעט חריגה של הקרן היא חברת המשקפיים בטכנולוגיית מציאות רבודה Meta. למעשה הקרן רכשה את נכסי החברה אחרי שזו כבר הפסיקה את פעילותה. סך הכל השקיעה OTV ב-11 חברות עד כה.

תחום הבריאות הדיגיטלית כאמור רותח בהון סיכון הישראלי ומגפת הקורונה רק המריצה מגמה זו. בענף פועלות קרנות כמו אמון, טריי ונצ'רס, Pitango HealthTech, פרגרין ואחרות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker