"צריך לדאוג לא לפוצץ לאדם את הריאות": עד כמה אפשר לסמוך על מכונות ההנשמה המאולתרות של ישראל?

שני פיתוחים של מכונות הנשמה שהושלמו בשבועות האחרונים במגזר הפרטי, נמצאים בבחינה במשרד הבריאות ■ עם זאת, בניגוד לרושם שעשוי להצטייר על פתרונות מהירים שיצילו חיים, אין מדובר בתחליף אמיתי למה שנדרש בטיפול נמרץ: "זה מיועד רק למקרי קצה"

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שגיא כהן
שגיא כהן

אחד המצרכים החיוניים להתמודדות עם מגפת הקורונה הוא כמובן מכונות הנשמה. על פי משרד הבריאות, בישראל יש כרגע כ–1,400 מכונות הנשמה זמינות, ומאות מכונות נוספות אמורות להפוך לזמינות ממקורות נוספים, אולם אם התרחישים שלפיהם יהיו בישראל 5,000 חולים מונשמים יתממשו, לא יהיו מספיק מכונות הנשמה.

לפיכך, בישראל נעשה מאמץ גדול להשיג מכונות נוספות, מכל אפיק אפשרי. במשרד הבריאות אומרים שהוזמנו 12 אלף מכונות הנשמה מחברות ציוד רפואי בחו"ל, אך לאלה יידרש זמן רב להגיע בשל התחרות והביקוש העצומים בעולם. חברת מדטרוניק (Medtronic), מחברות הציוד הרפואי הגדולות בעולם, הגבירה בימים אלה הייצור, ובין השאר משתפת פעולה עם חברת טסלה כדי להסב פסי ייצור של פאנלים סולריים לייצור מכונות הנשמה. "קיבלנו מאות הזמנות ממשרד הבריאות, והצלחנו להשיג כמה עשרות מכונות הנשמה שיגיעו לקראת סוף אפריל, ולאחר מכן נקבל עוד", מסביר ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker