בצמרת הפיננסית העולמית השלימו עם מלחמת הסחר, ומצאו אויב חדש: הליברה

הממסד הבנקאי שהתכנס בוועידת הבנק העולמי וקרן המטבע מתנגד לכניסתה של פייסבוק לתחום הפיננסים עם המטבע הדיגיטלי ליברה ושירות התשלומים קליברה ■ החשש הוא כי מעבר למטבע וירטואלי עולמי יחסל את יכולת הבנקים המרכזיים לנהל מדיניות מוניטרית עצמאית

סמי פרץ
וושינגטון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמי פרץ
וושינגטון

ועידת הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית, שנערכה בסוף השבוע בוושינגטון, חשפה שני נושאים שמטרידים את הצמרת הפיננסית העולמית: מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין; והמהפכה הפיננסית הדיגיטלית הצפויה מכניסתה של פייסבוק לתחום הפיננסי באמצעות המטבע הדיגיטלי ליברה ושירות התשלומים שלה קליברה.

הדאגות של אנשי הפיננסים שהשתתפו בוועידה מזכירות את המשל על החביתה והבייקון: התרנגולת מעורבת במתכון הזה, אבל החזיר ממש מחויב ומשלם בחייו. מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין היא התרנגולת במשל הזה - מטרד כללי שפוגע בכלכלה העולמית ובצמיחה, וזה כמובן לא טוב לעסקים. כולם מעורבים בזה. הנושא השני, מטריד אותם ברמה האישית יותר: התוכנית של פייסבוק להשתלט על מערכת התשלומים העולמית באמצעות שירות קליברה והמטבע הדיגיטלי ליברה, שהיא מתכננת להשיק ב-2020. כניסה של פייסבוק לתחום התשלומים, העברות הכספים בעולם והחזקת מטבע דיגיטלי מאיימת הן על הבנקים המסחריים והן על הבנקים המרכזיים. במשל הזה הבנקאים הם החזירים. כן, אפשר להסתכל על זה ביותר ממובן אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker