השקיע 15 מיליון דולר במאנדיי - מחזיק מניות בשווי 250 מיליון דולר

אבי אייל, שותף מייסד של קרן Entree קפיטל, הציל את מאנדיי מסגירה ■ אתמול היא הודיעה על גיוס של 150 מיליון דולר לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר ■ "למשקיעים היה קשה 'לאכול' את מייסד מאנדיי, אני האמנתי בחזון ובאנשים", אמר אייל

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו

חברת מאנדיי הישראלית הודיעה אתמול (ג') על גיוס של 150 מיליון דולר לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר. מאנדיי היא אחת מחברות ההזנק הצומחות בישראל, וברשימת המשקיעות בה נמצאות קרנות בינלאומיות בעלות שם.

דרכה של מאנדיי לא תמיד היתה קלה, ובתחילת הדרך החברה כמעט סגרה את שעריה. "נכשלנו בגיוס כסף כמעט מכל משקיע בישראל", סיפר באחרונה רועי מן, מייסד ומנכ"ל החברה. "משקיעים הם בני אדם עם בעיות, ועם הזמן הבנו שזה לא רק בגללנו, אלא גם בגללם ואיך שהם תופסים דברים. לא תמיד זה קשור אליך". הדברים נאמרו בכנס TMTI שנערך בשבוע שעבר באוניברסיטת תל אביב.

מי שהאמין בחברה כבר מתחילת הדרך הוא אבי אייל, שהשקיע בה לאורך כמה סבבים, וגרף רווח. אייל, שותף מייסד של קרן Entree קפיטל, היה משני המשקיעים הראשונים בחברה. "היה להם מאוד קשה בהתחלה. מן הוא סוג של היפי ולמשקיעים היה קשה 'לאכול' אותו'", אמר אייל בראיון ל-TheMarker. "היזמים של מאנדיי יצאו מ-Wix ואנשים שאלו למה Wix לא השקיעה בה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker