תחמושת בקרב של העתיד: מדוע שילמה אנבידיה 6.9 מיליארד דולר על מלאנוקס

רכישת מלאנוקס ממצבת את ישראל כזירת התגוששות על עיצוב תשתיות הענן והמחשוב של העתיד ■ המפתח הוא השוק שצובר תאוצה בכל עולם הטכנולוגיה: דאטה סנטרס (חוות שרתים) ■ "החיבור בין מלאנוקס לאנבידיה טבעי, מקרה קלאסי של אחד ועוד אחד שווה שלוש"

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שגיא כהן
שגיא כהן

עד לפני כמה שנים, מי שהכיר את חברת אנבידיה ומוצריה היו בעיקר גיימרים. המעבדים הגרפיים (GPU) המשובחים והפופולאריים של החברה איפשרו להריץ משחקים כבדים ועתירי גרפיקה. אבל בשנים האחרונות עברה אנבידיה להתמקד בשוק נוסף, שצובר תאוצה וצומח במהירות בכל עולם הטכנולוגיה - דאטה סנטרס (חוות שרתים).

הדאטה סנטר הוא המפעל המודרני, שמרכז לתוכו יותר ויותר פעילות טכנולוגית וכלכלית. מתמונה שמעלים לפייסבוק ועד חיפוש בגוגל, הכל מתבצע היום בענן המבוסס על דאטה סנטרס. חוות השרתים היו מבוססות על מעבדי מחשוב מסורתיים לאורך השנים, אך אלה החלו להגיע לקצה יכולתם, מפני שהביקוש והדרישה לעוצמת מחשוב רק עולה. אנבידיה גילתה שהמעבדים הגרפיים שלה, שפותחו במקור עבור משחקים, הם בעלי יכולת מחשוב גבוהה ומתאימים במיוחד עבור משימות בינה מלאכותית בדאטה סנטרס - למשל ניתוח כמויות נתונים גדולות, למידת מכונה, זיהוי שפה, המלצות מותאמות אישית ועוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום