24 שעות, 176 מיליון דולר: זה מה שקרה בהיי-טק הישראלי

בלי קופות, בלי נהגים ובלי חברות ביטוח: הסטארט-אפים הישראליים דיווחו על גיוסים של 176 מיליון דולר ביממה האחרונה ■ הגיוס הגדול ביותר - 83 מיליון דולר - של חברת הסטארט-אפ נקסט אינשורנס ■ תעשיית ההיי-טק הישראלית מציגה יותר גיוסי הון ופחות עסקות מיזוג ורכישה

רותי לוי
רותי לוי

דיווחים על גיוסי הון בהיי-טק הישראלי הם שגרה עבור העיתונות הכלכלית, אולם יש שבועות מעטים שבהם מצטבר שטף דיווחים כמו זה של היממה האחרונה. בשעות האחרונות דיווחו שש חברות טכנולוגיה על גיוסי הון בסך מצרפי של 176 מיליון דולר.

קבוצת המדווחים היא מגוונת, הן בתחומי הפעילות והן בשלבי הבגרות של החברות. חברת נקסט אינשורנס שפיתחה פלטפורמה אינטרנטית לרכישת פוליסת ביטוח עבור עסקים קטנים דיווחה על גיוס ההון המאסיבי ביותר – 83 מיליון דולר, בסך הכל בשנתיים וחצי להקמתה גייסה החברה 131 מיליון דולר. המורכבות הרגולטורית של שוק הביטוח והתחרות מול חברות ענק מאלצת את החברות לגייס סכומים גבוהים מאד להשקעה בפעילות שיווק של רכישת לקוחות. לפני חצי שנה גייסה למונייד הישראלית, הפועלת גם היא בשוק הביטוח 120 מיליון דולר בהובלת סופטבנק היפנית ובסך הכל 180 מיליון דולר מהקמתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker