איך מודדים ביצועים של אתרי אינטרנט, ומה כדאי לשפר?

טעינה של דף באינטרנט יכולה לספק מידע שימושי באשר לשרשרת ולמסע של המשתמש - איך? המיטאפ של NI עסק בכלים ובמתודות לניטור ביצועים של אתרים ברשת

אנשים שותים יין
מיטאפים מתארחים
מיטאפ
מיטאפקרדיט: עמיחי זר כבוד
אנשים שותים יין
מיטאפים מתארחים

במיטאפ Website Performance, Monitoring and Enhancements השתתפו 70 אנשים שבאו לשמוע על מדידה ושיפור ביצועים של אתרי אינטרנט. הארוע התקיים במשרדי Natural Intelligence בתל אביב.

ההרצאה הראשונה, של איתי פרידמן, ראש צוות web וירין גולדמן, תוכניתן בכיר ב-NI עסקה באופן מדידת הביצועים באתרי אינטרנט בעזרת כלים כמו Web page test, InfluxDB, Grafana. למה Load time לא באמת פקטור מעניין ומה כן. דיברנו על החלוקה למרכיבים של הטעינה של הדף. איך כל חלק משפיע על המשך השרשרת, מה רלוונטי למשתמש ומה רלוונטי לגוגל.

קרדיט: איתי פרידמן

בהרצאה השנייה נתיב בן דוד, ארכיטקט web וקובי קדוש, מוביל טכנולוגי ב-NI דיברו על שינוי גישה, איך לקחת אחריות על כל ה-user journey ולא רק על החלק שעליו המתכנתים אחראים. ואיך לשפר טעינה של הדף הנוכחי ואפילו של הדף הבא. הראינו איך באמצעות resource hints מבקשים מהדפדפן להוריד מראש assets שהמשתמש יצטרך בהמשך (באתר שלנו, או באתר הבא).

קרדיט: איתי פרידמן

תגיות:

אנשים שותים יין

מיטאפים מתארחים | |מיטאפים מתארחים

פספסתם מיטאפ? בא לכם להקשיב שוב להרצאה מעולה? בבלוג 'מיטאפים מתארחים' תקבלו הצצה למיטאפים מקצועיים בעולם ההיי-טק כפי שתיעדו ושלחו אלינו מארגני האירוע. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker