מיטאפים מתארחים

עצות ממוריס קאהן והמומנטום של סטארט-אפים ירוקים

איך מגשימים חלומות על סטארט-אפ במסגרת הקריירה? עשרות אורחים של UBS הגיעו ביום א' האחרון לקבל השראה בנושאים הללו מאנשי עסקים מובילים באירוע A Life Worth Living, שהתקיים במוזיאון תל אביב, בו נערך גם פסטיבל OFFF לעיצוב ואדריכלות.

בין המרצים בארוע, היה איש העסקים מוריס קאהן שהחל את דרכו כיזם צעיר בפתיחת מפעל לאופניים בבית שמש, היה ממייסדי דפי זהב ואמדוקס ובעשור האחרון פעיל כפילנתרופ, ייעץ לסטארט-אפיסטים כי יזמים צריכים לדעת שזה לא קל, ואין הצלחה מהירה; צריך סבלנות ועבודה קשה, אך חשוב מכל להיות כן וישיר. אם יש אמון בין אנשים- זה עובד. "רציתי לפרוש בגיל 26 כי חשבתי שכדאי לפרוש כשאתה צעיר, אבל זה לא הצליח לי".

מוריס קאהן
רונן מחלב
להמשך הפוסט

שיווק בסטארט-אפים: הדבר הכי חשוב שמנהל השיווק צריך לעשות ואיך קובעים את גודל התקציב

ההבדלים העצומים בין שיווק חברות מסורתיות לשיווק סטארט-אפים מצריכים ידע וניצול היתרונות שקיימים אצל מיזמים, כמו דינמיות וגמישות ■ כדי להצליח יש להשתמש בשיווק כמנוע צמיחה, ולא כמנוע ששותה דלק (כסף וזמן) ולא נוסע לשום מקום

המיטאפ Everything you wanted to ask about start-up marketing שאורגן על ידי Samsung Next במסגרת ה-DLD שהתקיים שבוע שעבר, נועד לתת כלים והבנה רחבה יותר של שיווק סטארט-אפים ליזמים. סמסונג נקסט היא יחידת החדשנות של סמסונג העולמית. המרכז בישראל בניהולו של אייל מילר משקיע בחברות תוכנה בשלבי seed עד B.

המיטאפ נפתח בקטע וידאו מהסדרה Silicon Valley. הסצנה, בה איש שיווק תאגידי מסביר לסטארט-אפיסט את אסטרטגיית השיווק מהווה פראפרזה להבדלים העצומים שבין שיווק חברות מסורתיות לשיווק סטארט-אפים. עשרות יזמים ואנשי שיווק הגיעו כדי ללמוד מפאנל של מומחים שנתנו כלים לניצול היתרונות של שיווק בתוך סטארט-אפ כמנוע צמיחה של העסק.

מימין: נילי גולדנברג, עינב לביב, גיגי לוי, ציפי יוסף וטל שריג
שי שבירו
להמשך הפוסט

"מגשימי החלומות": על מה מדברים מעצבים בהיי-טק?

המיטאפ All about Sketch שאורגן על ידי שיר זלצברג נועד לחשוף מעצבים חדשים לכלים חדשים ומעניינים בתחום

בשנים האחרונות יש בארץ פריחה של שימוש בכלי עיצוב חדשים ומעניינים. כבר היום ישנם אתרים שנפתחו רק על מנת לאגד את ההיצע הרחב ולאפשר למעצבים לחקור את כלל האופציות הקיימות. מבין האופציות האלה, Sketch הוא אחד הכלים הבולטים והחזקים. בסקר שנערך על ידי קבוצת Startup Designers נמצא כי מעל 50% מהמעצבים עובדים היום עם Sketch בנוסף לכלי העיצוב הקיימים, או ככלי העיקרי והיום-יומי שלהם.

המיטאפ All about Sketch בו השתתפו 100 אנשים התקיים במשרדים של חברת eToro ואורגן על ידי שיר זלצברג עבור קבוצת המיטאפים של קהילת Startup Designers. המיטאפ נועד לחשוף מעצבים חדשים ל-Sketch ולעזור למשתמשים קיימים לייעל את אופן השימוש שלהם בכלי.

מפגש של מעצבים בהיי-טק
אביב בילואוס
להמשך הפוסט

איך מודדים ביצועים של אתרי אינטרנט, ומה כדאי לשפר?

טעינה של דף באינטרנט יכולה לספק מידע שימושי באשר לשרשרת ולמסע של המשתמש - איך? המיטאפ של NI עסק בכלים ובמתודות לניטור ביצועים של אתרים ברשת

במיטאפ Website Performance, Monitoring and Enhancements השתתפו 70 אנשים שבאו לשמוע על מדידה ושיפור ביצועים של אתרי אינטרנט. הארוע התקיים במשרדי Natural Intelligence בתל אביב.

ההרצאה הראשונה, של איתי פרידמן, ראש צוות web וירין גולדמן, תוכניתן בכיר ב-NI עסקה באופן מדידת הביצועים באתרי אינטרנט בעזרת כלים כמו Web page test, InfluxDB, Grafana. למה Load time לא באמת פקטור מעניין ומה כן. דיברנו על החלוקה למרכיבים של הטעינה של הדף. איך כל חלק משפיע על המשך השרשרת, מה רלוונטי למשתמש ומה רלוונטי לגוגל.

מיטאפ
עמיחי זר כבוד
להמשך הפוסט

כך משנה מדע הנתונים את דרך העבודה של חברות היי-טק, ומשפיע על השורה התחתונה

אורי שחר, CSO בריסקיפייד: "בעוד פיתוח תוכנה עושים בהיי-טק כבר עשרות שנים, מחקר שימושי הוא תחום מקצועי חדש יחסית. כתוצאה מכך, יש הרבה פחות דרכים סלולות בתחום של מתודולוגיות סקיילביליות" ■ אז מה עושים?

בקצרה

שם האירוע: Data Science At Scale ■ מקום: משרדי Riskified ■ תאריך: 25/7/2018 ■ דוברים: אורי שחר, CSO ב-Riskified; ג׳ניה גורגובסקי, מנהל צוות האלגוריתמים של Taboola

מיטאפ בתחום מדע הנתונים
אילון יחיאל
להמשך הפוסט