מעבדת החלב הראשונה בישראל: בתום חופשת הלידה של שרון ורביד - נולד סטארט-אפ

על הקמת מעבדת החלב הראשונה בישראל, מנכ״לות משותפת ודילמות יזמיות ■ MyMilk מאפשרת לנטר ולאבחן את שלושת התופעות העיקריות מהן נשים רבות לאחר לידה סובלות: כמות החלב והתבססות ההנקה, כאבים בהנקה ודלקות שד והרכב תזונתי של חלב האם

הסטארטאפיסטיות
הסטארטאפיסטיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שרון הרמתי ורביד שכטר , מייסדות MyMilk
שרון הרמתי ורביד שכטר , מייסדות MyMilkקרדיט: יעל ונעמי צלמות

לפני שבע שנים, לאחר ששתיהן קיבלו את הדוקרטורט ממכון ויצמן וסיימו חופשת לידה במקביל, החליטו שרון הרמתי ורביד שכטר להקים את הסטארטאפ שלהן, MyMilk.

האזינו לפרק >>> 

בעוד שנשים נבדקות, ונמצאות במעקב משך כל ההריון, לאחר הלידה, עבור תהליך ההנקה, לא קיימות בדיקות המאפשרות לנטר ולאבחן את שלושת התופעות העיקריות מהן נשים רבות סובלות: כמות החלב והתבססות ההנקה, כאבים בהנקה ודלקות שד והרכב תזונתי של חלב האם.

שכטר והרמתי הקימו את מעבדת החלב הראשונה בישראל ופיתחו ערכות יחודיות, עליהן קיים פטנט, המאפשרות בעזרת מספר טיפות מחלב האם לדעת על בריאות האם, התינוק ותקינות ההנקה. כל האינפורמציה נשלחת כאיפוגרפיקות וטיפים לאפליקציה יעודית ובכך משפרת את חווית ההנקה ומאפשרת לקיימה לאורך זמן. 

היותן חלוצות בתחום אפשר להן לזכות גם במספר לקוחות מרשימים כגון חברות שעסקו במחקר ופיתוח תרופות לפגים ומגן דוד אדום, שמקים את בנק החלב הראשון בישראל. המעבדה של היזמות מספקת את כל הבדיקות השוטפות לבנק שכבר בחודשים הקרובים יספק מנות ראשונות לפגים נזקקים בבתי החולים.

את הערכות ניתן לרכוש כיום דרך האתר של החברה ובקרוב הערכות ישווקו בישראל גם על ידי חברת פארמה גדולה ומוכרת איתה חתמו על הסכם לפני מספר שבועות. כיום השתיים עובדות על פיתוח ההמשך - מכשיר ביתי קטן שיאפשר קבלת תשובות מיידיות ויחסוך את הצורך בשליחת המבחנות למעבדה והמתנה לתוצאות. אב טיפוס של המכשיר נמצא בבדיקה אצל יועצות הנקה.

שוחחנו עם שרון ורביד על כניסה מוקדמת לשוק, הקמת מעבדה ​פיזית והאופרציה סביבה, מתן שירותים למספר לקוחות ובניית מודלים עסקיים מרובים, תובנות מסגירת עסקה מול חברת פארמה מובילה, שותפים אסטרטגיים שהם גם משקיע וגם לקוח וגם נותן שירות.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי FM 106.2. תודה לעדי בן עוז המפיקה שלנו. מוזמנות לשאול את שרון, רביד ואותנו שאלות בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות. עברנו את 3,500 החברים וחברות בקבוצה, עזרו לנו להגיע ל-5,000! האזנה נעימה.

הסטארטאפיסטיות

הסטארטאפיסטיות | |הסטארטאפיסטיות

פודקאסט על יזמות שחולמות ומגשימות.

ליבליב פיב

Founder & CEO @ Fetch
יזמת סדרתית, מנטורית באקסלרטורים ופועלת להעלאת מספר הנשים בסצנת היזמות

לאתר "הסטארטאפיסטיות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker