לינקדאין זה לחלשים

ענבל שינפלד מספרת על המעבר האישי שלה מעובדת שכירה - ליזמת ומשקיעה

הסטארטאפיסטיות
הסטארטאפיסטיות
ענבל שינפלד (מימין) וד״ר גלית אביאור
ענבל שינפלד (מימין) וד״ר גלית אביאורקרדיט: Doya Medical

ענבל שינפלד עבדה בתפקיד בכיר במשאבי אנוש של אינטל כאשר חיידק היזמות תפס אותה.

המיזם הראשון שלה היה אתר צילום לאירועי ספורט, "צלם אותי", שהקימה יחד עם בעלה, בעודה עובדת באינטל. האתר הצליח מאד וכך במסגרת תהליך של התייעלות באינטל, כאשר היתה לענבל אפשרות לעזוב בתנאים טובים, היא קפצה למים והצטרפה לסטארט-אפ Wearables Say ,בתחום המחשוב הלביש.

ענבל היתה העובדת הרביעית ב-Wearables Say, ייצגה את החברה באקסלרטור מאסצ׳אלאנג׳ שם פיתחה קשרים עם משקיעים, גייסה מיליון דולר לחברה ואף השקיעה בה בעצמה.

ב-2015 ,ענבל ייסדה את הסטארטאפ Medical Doya עם ד"ר גלית אביאור, בתחום של מכשור רפואי. המוצר של Medical Doya הוא סטנט שמחליף או מפחית צורך בניתוח כפתורים באוזניים (לרפא דלקת באוזן) בילדים, ניתוח בהרדמה מלאה שסיכויי ההצלחה שלו הם רק 50% אך נחשב כיום לטיפול השכיח לבעיה.

ענבל וגלית השתתפו גם הפעם באקסלרטור מאסצ׳אלאנג׳ זכו בפרס השני ונכנסו להיכל התהילה. החברה משתמשת בפטנט שד"ר גלית אביאור פיתחה במסגרת מחקר שנערך תחת בית החולים הלל יפה בחדרה ובימים אלו מסיימת לגייס את סיבוב הסיד שלה ופניה להמשך מחקר ופיתוח.

בנוסף לכך, ענבל היא משקיעה פעילה עם פורטפוליו מגוון הכולל כ-17 סטארט-אפים, ביניהם PayBox שמכרה את הפעילות שלה לא מזמן לדיסקונט. כשהיא בוחנת סטארט-אפ לצרכי השקעה היא מסתכלת על הדינמיקה של הצוות, עד כמה הם מוכנים ללמוד ופתוחים, והיא מלווה את הפעילות לאורך זמן לפני שהיא מחליטה להשקיע.

ישבנו עם ענבל לשיחה על הסתכלות אסטרטגית על החיים, המעבר משכירה ליזמת ולמשקיעה, גיוס מנטורים וקבלת עצות, השתתפות באקסלרטור מאסצ׳אלאנג׳, העברת קניין רוחני מארגון בבעלות המדינה לחברה פרטית, התנהלות בבוטסטראפ, שיווק של מכשור רפואי עוד לפני שהמוצר מושלם דרך בתי החולים ולקוחות הקצה, איך היא מסתכלת על השקעות, מהם Note Convertible ו-SAFE ,ועוד.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 2.106 FM ,בהפקת נוי הדר וחן גולן. דברו עם ענבל ואיתנו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים!

הסטארטאפיסטיות

הסטארטאפיסטיות | |הסטארטאפיסטיות

פודקאסט על יזמות שחולמות ומגשימות.

ליבליב פיב

Founder & CEO @ Fetch
יזמת סדרתית, מנטורית באקסלרטורים ופועלת להעלאת מספר הנשים בסצנת היזמות

לאתר "הסטארטאפיסטיות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker