למה אין כמעט נשים בסייבר?

שיעור הנשים בתעשייה הוא 24%-20% בהערכה שמרנית ■ בישראל, גורם משמעותי למיעוט הנשים בתחום הוא השירות הצבאי, שמשבץ בעיקר גברים ליחידות הסייבר, שממשיכים להקים מיזמים בתחום ומצוותים אליהם חברים מהשירות

יותם גוטמן
יותם גוטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סייבר, אגף התקשוב, חיילים בסמ"ח, מחשבים
חיילת באגף התקשובצילום: דובר צה"ל

מי שמסתובב בכנס סייבר (ראו פוסט קודם) ישים לב מיד שיש מגדר מסוים שנוכח-נפקד כמעט לגמרי - המין הנשי. יש בדרך כלל כמה דוברות, יש כמה נציגות בביתנים וזהו. אילו טרנד זה היה מוגבל לכנסים (שמושכים בעלי תפקידים מסוימים, כגון שיווק ומכירות, ובדרך כלל לא פונים לקהל הטכנולוגי) - ניחא. אך מחקרים שונים שנערכו בעולם מראים שאחוז הנשים מתוך העוסקים בתעשייה קטן במיוחד - ונע בין 11-20 אחוזים.

כנס סייבר בתל אביבצילום: אבישג שאר ישוב

חלק מהמגמה הכללית בתעשייה

במידה מסוימת, אין הדבר אמור להפתיע. הרי ידוע שאחוז הנשים בתעשיית הטכנולוגיה הוא נמוך מחלקן באוכלוסייה, ובתפקידים מסוימים (בייחוד כשמדובר במייסדות של סטרטאפים - על אף שהמגמה מתחילה להשתנות) הוא זעום. אולם, מכיוון שמדובר בפער גדול יותר מבשאר הענפים בעולם הטכנולוגי, עדיין נשאלת השאלה, "איפה כולן?"

יש לכך מספר הסברים. הראשון, הוא, כמו תמיד - השירות הצבאי. תעשיית הסייבר בישראל ניזונה ממאגר של משוחחרים מהיחידות הטכנולוגיות והמודיעיניות. שם באופן מסורתי היתה העדפה לעבר המין הגברי (שנידונה לעומק בכתבות שונות בעיתון זה, לדוגמה), בייחוד בתפקידים אולטרה-טכנולוגיים. מכיוון שהרבה סטארט-אפים בתחום הסייבר מתנהלים בשיטת "חבר-מגייס-חבר-ששירת-איתו" ההטייה הזו מתגברת ומתקבלים צוותים שהם ברובם גבריים. שנית, לפחות בשנים עברו, "האקינג" נחשב לעיסוק גברי למדי, מעין תת-ז'אנר של עולם הגיימינג ופיתוח הקוד.

קהילות ההאקרים הראשונות הן גם אלו שהצמיחו את החברות הראשונות שעסקו בתחום ושמהן נולדו חברות האבטחה המודרניות של היום. סיבה נוספת הינה שרוב מייסדי הסטארט-אפים הינם גברים, והם מעדיפים (לפחות בשלבים הראשונים) לגייס לצוות אנשים עם פרופיל דומה, גם חברתית, גם עם רקע דומה (שירות צבאי וכו') וגם מגדרית. כך שלרוב הגיוס של בעלי התפקידים הראשונים בחברות סטארט-אפ (סמנכ"ל פיתוח, מוצר וכו') יהיה על טהרת המין הגברי.

וד סיבה יכולה להיות שסטארט-אפים (בהכללה כמובן) הם סביבת עבודה שאינה טולרנטית כלפי נשים (בייחוד בנושאים כמו הריון ואימהות) ואינן מסוגלים להעניק לנשים את אותם תנאים שמעניקות חברות גדולות (שהפנימו מזמן שנשים זקוקות לגמישות רבה יותר) שכמותן אין כמעט בכלל בארץ בתחום הסייבר.

סייבר, אגף התקשוב, חיילים בסמ"ח, מחשבים
חיילים באגף התקשובצילום: דובר צה"ל

ההטיות האלו יכולות להסביר את החלוקה הלא-שוויונית בין גברים לנשים בתעשייה בארץ- אבל מה לגבי הטרנד בכלל העולם?

בין חמישית לרבע

נראה ששיעור הנשים בתעשייה הוא 24%-20% בהערכה שמרנית. ארגון ICS2 (שבו חברים מעל 140 אלף איש, ומנפיק את הסמכות אבטחת המידע CISSP היוקרתית) פירסם השנה מחקר שכותרתו:" נשים בסייבר, צעירות, משכילות ומוכנות לקחת פיקוד"  שבוחן את השתלבות הנשים בעולם הסייבר. לפי המחקר, נשים מהוות כ-24% מכח העבודה בתחום בעולם (יש להניח שהתוצאות מוטות ומשקפות את המצב בצפון אמריקה ובאירופה, משום שמגיאוגרפיות אלו מגיעים רוב חברי הארגון).

זוהי עלייה משמעותית ממחקר קודם שנערך רק לפני שנתיים, ועל פיו היו בתעשייה כ-11% נשים. חלק מההסבר לעלייה המרשימה היא המתודולוגיה של הסקר, שאיפשרה לכלול בעלי מקצוע מתחומי ה-IT שעוסקים באבטחת מידע רק כחלק משגרת יומם המקצועית ולא רק בעלי תפקידי סייבר "פרופר". המחקר מראה שנשים בתחום הן באופן כללי משכילות יותר (ל-52% מהן יש תואר אקדמי, ביחס ל-44% מהגברים), וגם צעירות יותר - מחצית מהנשים הן מילניאלז, אחוז שבקרב הגברים עומד על 33%.

הגנה בפני מתקפת סייבר
פריצה לשרתים והדלפת סודות היא רק דרך אחת לבצע זאתצילום: דובר צה"ל

עובדה נוספת היא שאחוז הנשים שמגיעות לתפקיד ניהולי גבוה מהגברים (7% מול 2% בתפקידי CTO, 18% מול 14% בתפקידי דירקטור). בהקשר לתפקוד היומיומי, נשים וגברים מדווחים על אותם תחומי אחריות, אתגרים ודאגות (מה שמעיד כנראה על עבודה בצוותים מעורבים). נראה שכשנשים משתלבות בתפקידי סייבר היחס והציפיות מהן דומה למדי מאלו של הגברים, פרט לנושא השכר, בו עדיין קיימים פערים מסוימים בין גברים לנשים.

יש תקווה

חלק מהנשים שרואיינו בסקרים העידו על חסך בדמויות מובילות בתעשייה שהיוו עבורן השראה. ייתכן מאוד שזה ישתנה ממש בקרוב. סוכנות הביון של ארה"ב, ה-NSA, מינתה לאחרונה אישה חרדית לעמוד בראש חטיבת ההגנה בסייבר. אן נויברגר מברוקלין שלמדה באולפנה לבנות והמשיכה לתואר מתקדם באוניברסיטת קולומביה, עובדת בסוכנות מזה עשור, והיתה אחראית על אבטחת הבחירות האחרונות לקונגרס.

גם בבריטניה, הוחלט למנות סוכנת לשעבר של ה-GCHQ לעמוד בראש כוח משימה לאומי בסייבר, מה שמוכיח שקיים לא מעט כשרון נשי בגופי הביון המרכזיים בעולם.

עוד ארגונים עושים מאמץ רב להביא נשים לקדמת הבמה. דוגמה לארגון כזה הוא כנס הסייבר המוביל RSA, שנערך מוקדם יותר השנה בסן פרנסיסקו וש-46% מהדוברות בו היו נשים. 

בהמשך למגמה זו, ישנן כנסי סייבר ייעודיים לנשים, פרסי סייבר לנשים ומלגות לימודי סייבר לנשים. ישנה אפילו יוזמה של Girl Scout (הצופים של ארה"ב) שבה הנערות לומדות על איומי סייבר ומקבלות תגים ייעודים שמוכיחים את בקיאותן בתחום.

נראה שיש לפנינו עבודה רבה על מנת שנשים יתפסו את מקומן הראוי בתעשייה, אבל ללא ספק המודעות הגוברת לאיומי סייבר, המשרות הקורצות בתחום והמחסור האקוטי בכוח אדם יעשו את שלהם ובשנים הבאות נראה ללא ספק יותר ויותר נשים בתחום.

להלן מקורות מידע על נשים בסייבר, כולל מלגות, כנסים וארגונים שכדאי לעקוב אחריהם:

פרסי סייבר לנשים

Cybersecurity Woman of The Year 2019 

Most Wanted Women in Cybersecurity

(ISC)² Cybersecurity Workforce Study: Women in Cybersecurity

מלגות לימודי סייבר לנשים

רשימת מלגות

Women's Cyber Security Scholarships

הכשרות וקורסים מקוונים

Women in Cybersecurity: almost $39,000 in Security Training Opportunities Available

RAYTHEON CCDC WOMEN'S CYBER SECURITY SCHOLARSHIP PROGRAM

ארגון סייבר של נשים שמקיים ועידה ייעודית לנשים בסייבר

יותם גוטמן

יותם גוטמן | תעשיית הסייבר - מבט מפנים

אני בוגר קורס חובלים של חיל הים, עבדתי בתעשיות הבטחוניות ובחברות Homeland Security ומודיעין עד שהגעתי לעולם הסייבר לפני 6 שנים. עבדתי במספר סטארט-אפים בתחום בתפקידי שיווק ובשלוש שנים האחרונות אני משמש כיועץ. הקמתי ואני מנהל את קהילת אנשי השיווק בסייבר שמונה קרוב ל-250 אנשי ונשות מקצוע.

הבלוג ישמש כמיקרוסקופ למתבונן מבחוץ אל תוך תעשיית הסייבר (שבינינו, סובלת ממיסטיפיקציה מוגזמת). הבלוג יעסוק בנושא התעסוקה וקריירה בעולם הסייבר, ויתמקד בטרנדים עסקיים, גלובליים ומקומיים שמעצבים את התעשייה ומשפיעים על העובדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker