בלוג זירת ההייטק

פרטיות ולמידת מכונה: ראיון עם רן גלעד, חוקר במיקרוסופט

הבעיה הכי קשה בתחום למידת המכונה היא להגיע למידע ■ עקב הרגולציות להידוק מנגנוני הסודיות והפרטיות, מערכי הצפנה הפכו חשובים ביותר בכל מודל של למידת מכונה להסקת תובנות ■ איך אנחנו יכולים להבטיח שלא נוכל להסיק את המשכורת של כל אחד מאיתנו או תוצאה של בדיקת דם?

בפרק החדש של unsupervsied דיברנו עם רן גלעד בכרך חוקר ב-Microsoft research על פרטיות ב-machine learning. סיכמנו עבורכם חלקים נבחרים מהשיחה המרתקת.

כדי לשמוע עוד על Secure multi-party computation, הצפנה הומומורפית וdifferential privacy האזינו לפרק  >>>

להמשך הפוסט

מיכל, יזמת סדרתית: על הקמת סטארט-אפים והתאמה לשוק

על יזמת סדרתית, מכירת חברה, חשיבות הקניין הרוחני ומציאות רבודה לעומת 360

קרוב לשני עשורים מיכל הובשמן עוסקת ביזמות דרך הקמת שלושה מיזמים שונים.את הראשון מכרה, עם השני נפלה ומזה שנתיים כבר רצה עם המיזם השלישי שלה.

האזינו > > >

מיכל הובשמן
ללא
להמשך הפוסט

המעצבים החזקים בתעשיית הגיימינג בישראל חולקים תובנות מבפנים

שם האירוע – Artists Meet Games ■ מקום – PLAYSTUDIOS ■ תאריך – 09.07.2019 ■ דוברים:אלון אסקרוב, אנימטור ומנהל צוות תוכן ב-PLAYSTUDIOS ישראל; אלכסנדרה ברנשטיין, פרילנסרית, ציירת, מאיירת, מעצבת דמויות ואנימטורית דו מימד; עידן חן, אנימטור ב-MOON ACTIVE; שהם רותם אלבז, אנימטורית ב- Jelly Button

במיטאפ Artists Meet Games, שאורגן על ידי שחר צין ואיגוד מקצועות האנימציה, אירחה Playstudios 140 משתתפים שבאו ללמוד ממספר בכירים בתעשיית הגיימינג בישראל.

שהם רותם אלבז, אנימטורית ב- Jelly Button, מיפתה את תעשיית הגיימינג בישראל, וסיפרה על ההבדלים בין החברות, המשחקים, הפלטפורמות והתפקידים השונים בתחום זה. בנוסף לכך, היא הסבירה איך לבנות תיק עבודות מכוון מטרה לתפקיד ספציפי.

מיטאפ
אלעד מלכה
להמשך הפוסט

רשת 5G: היתרונות, היכולות והפוטנציאל

שם האירוע - ההזדמנויות הטמונות ברשת 5G ■ מקום – קנטה בר, תל-אביב ■ תאריך - 12.06.19 ■ דוברים - יגאל אלבז, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיה אלחוטית ב-AT&T ; עופר הכהן, מנהל ה-AT&T FOUNDRY; רינת זילברשטיין, מנהלת חטיבת הווידאו והפרסום ב- AT&T Israel

חברת AT&T שמתמקדת בפריסת רשת הדור החמישי (5G), ומרכז הפיתוח של החברה בארץ נוטל חלק משמעותי בבניית הכלים שמאפשרים את פריסת הרשת החדשה. 200 אנשים הגיעו לקנטה בר לשמוע את בכירי החברה מציגים את הדור החמישי, סטארט-אפים ישראלים שמשתפים פעולה עם AT&T FOUNDRY כדי לשלב את השירותים שלהם באמצעות EDGE COMPUTING, ואת החידושים שהחברה מקדמת בעולם הטלוויזיה.

יגאל אלבז, הוא אחד הישראלים הבכירים ביותר בתעשיית התקשורת העולמית. בתפקידו כסגן נשיא בכיר לטכנולוגיה אלחוטית ב-AT&T הוא אחראי לפריסת רשת 5G בארצות הברית. יגאל תאר מבנה הרשת ואת היכולות שהיא מאפשרת, עם דגש על יכולות מיחשוב הקצה, EDGE COMPUTING.

קהל בארוע
אילן שנקר, מונטוידיאו
להמשך הפוסט

לקראת הרבעון האחרון: מנהלות שיווק בהיי-טק עם תובנות לייעול הפאנל

שם האירוע -שיווק מוצרי B2B - אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לדאוג לרבעון האחרון! ■ מקום – Rise, תל אביב, אחד העם 54 ■ תאריך - 11.07.19 ■ דוברים - מרב קרן, מנהלת השיווק של Cato Networks; איתן בוחמן, סמנכ"ל השיווק של Freightos; לינדזי קופיט, מנהלת המכירות של Hubspot באירופה, המזרח התיכון ואפריקה

המיטאפ "שיווק מוצרי B2B - אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לדאוג לרבעון האחרון!" התקיים בהובלת חברת Marketing Envy בשיתוף Hubspot ועסק בשיווק מוצרי B2B (מוצרים שמיועדים לרכישה ע"י חברות ועסקים) בתקופה העמוסה ביותר של השנה - הרבעון האחרון של 2019. בדרך כלל ברבעון האחרון של כל שנה חברות ענק נדרשות לנצל את כל התקציב שלהן והלחץ על אנשי השיווק מגיע לשיא. מטרת המיטאפ היתה לתת לאנשי שיווק בחברות טכנולוגיה כלים וטיפים לניצול נכון של הרבעון האחרון, וזאת באמצעות הכנה מוקדמת. 

במיטאפ נכחו כ-80 משתתפים והוא כלל בין היתר הרצאות של מרב קרן, מנהלת השיווק של Cato Networks, איתן בוחמן, סמנכ"ל השיווק של Freightos, ולינדזי קופיט, מנהלת המכירות של Hubspot באירופה, המזרח התיכון ואפריקה.

קהל בארוע בתחום ההיי טק
נתי חדד
להמשך הפוסט

ציד חוקי: על שיבוש חדשנות מצד ענקיות הטכנולוגיה

מצד אחד, כשחברות ענק רוכשות סטארט-אפים זה במטרה ליצור חדשנות בארגון, ולאפשר גם להן "ליהנות" מפירות הטכנולוגיה ועידן התאוצות ■ אך מצד שני, מהלך זה נועד למטרת שימור עצמי מפני שיבוש

עד לפני כשלוש שנים עולם החדשנות נסב סביב מילה אחת שהגדירה בתוכה כל כך הרבה. מילה זו הפכה להיות שאיפתם של יזמים רבים, סטארט-אפים ואף ארגונים מבוססים. חברות השקיעו בתהליכי חדשנות שלמים בניסיון ליישם אותה. מילה זו הינה שיבוש (disruption), אך איננה קיימת עוד.

השנים האחרונות מציגות לנו תמונה מדאיגה על מצב החדשנות בעולם. שילוב של דעיכה ועמידה במקום בתחומים רבים, ובפרט בעולם הטכנולוגי.

דגים במרכז ליד חצבה, בחודש שעבר. ניסוי חריג שנעשה בהם ב-2017 מסביר את הירידה החדה
אייל טואג
להמשך הפוסט

כל מה שהיי-טקיסט צריך לדעת לפני רילוקיישן לארה"ב

בין הנושאים שנדונו בהרצאה: הודעה לממשל על שינוי כתובת, שגיאות במילוי טופס I-94, חידושים והרחבות, שמירה על מעמד גרין קארד בעת נסיעה ותכנון אסטרטגי בעניין קבלת אזרחות של תושב ארה"ב

במיטאפ "Everything you need to know before moving to the U.S", שהתקיים ב-17 בפברואר 2019, אירחה פירמת עורכי הדין ועורכי הפטנטים פרל כהן צדק לצר ברץ ("פרל כהן") בשיתוף לאומיטק, במשרדה שבתל אביב, כ-40 משתתפים.

המיטאפ כלל בין היתר הרצאות של עו"ד ארי פרקש, שותף וראש קבוצת ההגירה בפרל כהן וד"ר עוז חלבי שותף וראש קבוצת מיסוי אמריקאי בפרל כהן.

סן דייגו
Art Wager / Getty Images IL
להמשך הפוסט

ניהול ההשקיה - מהטלפון החכם: המיזם של ענת שפונה לדור הבא של החקלאים

המיזם שהקימה ענת יחד עם משה מירון פועל באחד התחומים החמים - קלינטק ■ כשמאחוריה נסיון רב בפיתוח עסקי וניהול בתחום המים, עשתה ענת צעד לעבר היזמות כדי לאתר ולהטמיע פתרון שישפר את התפוקה בגידולים חקלאיים

ב-1959 צוות של אב ובן בישראל המציא את הטפטפות לשיפור תהליך ההשקיה. 60 שנה אחרי, חוברת ענת סולומון הלגוע למשה מירון ויחד הם פותחים את חברת סטורס עם החידוש הבא בתחום.

האזינו לפרק >>>

ענת סולומון הלגוע
סטודיו אימגינט
להמשך הפוסט

איך (זה) להיות אישה בהיי-טק?

שם הארוע - הייטקיסטיות, דאטה ומה שביניהן ■ מקום - משרדי Samsung Next , שרונה, תל אביב ■ תאריך - 12.6.2019

האירוע "היי-טקיסטיות, דאטה ומה שביניהן" שנערך על ידי חברת AddedValue, שותפי צמיחה של סטארט-אפים בתחום גיוס עובדים ומשאבי אנוש, משך כ-80 משתתפים, שבאו לשמוע על מסקנות "סקר נשים בהיי-טק" שערכה ענבל אורפז. בסקר השתתפו יותר מ-1,000 נשים בהיי-טק ומטרתו היתה לברר את הסיבות שבגינן שיעור הנשים בתעשייה נמוך.

במפגש, ענבל הציגה את ניתוח הסקר שערכה, שממנו עולות נקודות חשובות השופכות אור על המניעים המרכזיים של נשים בכניסה למקומות עבודה בהיי-טק, איזו סביבת עבודה מעודדת נשים להיכנס לעבודה בחברות כמו גם מה הפרמטרים המשמעותיים לנשים במהלך משא ומתן לפני חתימת הסכם עבודה. 

ענבל אורפז
תומר ארבל
להמשך הפוסט

איך לצמוח ולהישאר קטנים?

שם הארוע - How to grow and stay small ■ מקום - כנס רברסים, תל אביב ■ תאריך - 16-17/06/2019 ■ דוברת: גל בר, מפתחת Full stack בצוות Growth בהאניבוק

מעל 1,300 מפתחי תוכנה הגיעו במשך יומיים לכנס רברסים, שכלל מגון הרצאות בפורמטים שונים בנושא תכנות ופיתוח.

גל בר, מהאניבוק, העבירה הרצאה על האופן בו חברות יכולות לצמוח עסקית ועדיין להישאר קטנות מבחינת כמות העובדים. 

גל בר
יוטיוב
להמשך הפוסט

אסטרטגיה וטקטיקה: השיטות של בכירי השיווק ב-WalkMe, Sisnese ו-Bizzabo

שם הארוע - Marketers in the morning eatings pancakes ■ מקום - Bizzabo, תל אביב ■ תאריך - 05/06/19 ■ דוברים: מנהל ביצועי מכירות ב-Bizzabo, אלכס גרין; ראש רכישה ב-WalkMe, איליה גלזר; מנהלת ביקוש ב-Sisense, גליה נדבדוביץ'

במיטאפ לאנשי שיווק בהיי-טק שהתקיים במשרדי חברת Bizzabo בו השתתפו כ-70 איש, הרצו 3 בכירים בתחום בתעשייה על אסטרטגיה, פרסום וגיוסים.

אלכס גרין, מנהל ביצועי מכירות ב-Bizzabo, התמקד בבניית אסטרטגיות שיווק לעסקי B2B עם מעל ארבע שנות ניסיון בשיווק ובביצועים והתמחות בפיתוח תכניות על לשווקים. אלכס הצטרף לחברה ב-2018, וניצל את ההזדמנות להפוך את החברה למכונת שיווק משומנת.

מיטאפ
Bizzabo
להמשך הפוסט

האסון הנורמלי של צ'רנוביל

הלקח של צ'רנוביל רלוונטי מתמיד: אם אתה בונה מערכת שנועדה לשרוד בתוך אקוסיסטם טבעי בעל תכונות של ארגון עצמי - כמו למשל השוק החופשי, או מערכת הנדסית מורכבת הנמצאת באינטרקציה עם העולם ותלויה בבני אדם לתפקודה התקין - אתה חייב לקחת בחשבון משבר קיצוני

בליל ה-26 באפריל 1986 כאשר שרשרת אירועים עומללים גרמה לפיצוץ אדיר בליבת כור מספר 4 בתחנת הכח הגרעינית צ'רנוביל, לספר "אסונות נורמליים" מאת הסוציולוג האמריקאי צ'ארלס פירו כבר מלאו שנתיים. הספר למעשה היה "הכתובת על הקיר" שחזתה את האסון, גם אם הקיר היה מצידו הלא נכון של מסך הברזל.

בבהלה המאופקת שפקדה את צמרת המפלגה הקומוניסטית והפעלתנות הקדחתנית של דרגי הביניים שנאלצו להקריב את חייהם וחיי פקודיהם במאמץ למזער במידת האפשר את מימדי האסון לא היה פנאי לחשבון נפש אמיתי, וכשהגיע הזמן לגזור מסקנות, המפלגה עסקה בעיקר בחיפוש השעירים לעזעזל. הסדרה החדשה של HBO מעבירה היטב את הבנאליות הנוראה של האסון מצד אחד ואת המורכבות הלא רגילה של נסיבות האסון.

צילום: HBO / באדיבות
להמשך הפוסט

אם התעניינת בשרשרת, בטח תרצי גם את העגילים: על בניית "סלי קנייה"

למידת חוקי הקשר שימושית במספר מקרים - אבל גם כאשר חוקי הקשר מתאימים מאוד, כמו בתהליכי קנייה, יש כמה אתגרים לתוצאות טובות

בפוסטים קודמים הצגתי בקצרה שתי שיטות ללמידה בלתי-מונחית (Unsupervised learning): גילוי אנומליות (Anomaly detection) ו-Clustering (אישכול). הפעם אעסוק בשיטת למידה בלתי-מונחית נוספת הנקראת Association Rules Learning ובעברית למידת חוקי הקשר (אסוציאציות). המוטיבציה הבסיסית של השיטה היא למצוא אירועים שבדרך כלל מתרחשים ביחד. למה זה טוב?

יש לכך מספר שימושים, המוכר ביותר מגיע מעולם המכירות. מי שקונה באינטרנט, נתקל כנראה יותר מפעם אחת במשפט "אנשים שקנו את X קנו גם Y". כלומר, האתר מציע לך מוצרים נוספים שעשויים לעניין אותך על סמך המוצר שבחרת. איך הוא עושה את זה? בכל פעם שאנחנו קונים, בחנות אמיתית או וירטואלית, אנחנו ממלאים את הסל במוצרים ומשלמים עליהם בקופה. המוכר יכול להשתמש במידע של תכולת הסלים כדי ללמוד אילו מוצרים נרכשים בדרך כלל יחד. למשל, הרבה אנשים שקונים דיו למדפסת קונים גם נייר למדפסת. לכן כדאי להציע למי שקונה דיו לקנות גם נייר. נשמע הגיוני לא?

בלומברג
להמשך הפוסט

כנס כנס, יש פה כנס (סייבר)

השבוע מתרחש בתל אביב Cyber Week, שהוא למעשה כנס בנושא סייבר המשתרע על פני שבוע שלם וכולל הרצאות, תערוכה ומיטאפים במגוון נושאים. כנסי סייבר מהווים הזדמנות טובה לאנשים מהתעשייה (וגם לאלו שמעוניינים להצטרף לשורותיה) ללמוד ולהתעדכן (ולקחת הביתה כמה צ'ופרים).

השבוע מתרחש בתל אביב Cyber Week, שהוא למעשה כנס בנושא סייבר המשתרע על פני שבוע שלם וכולל הרצאות, תערוכה ומיטאפים במגוון נושאים. כנס זה הוא אחד מכמה כנסים גדולים הנערכים מדי שנה בנושא הסייבר בארץ (נציין גם את כנס Cybertech  השנתי ואת ועידת HLC Cybersecurity הנערכת אחת לשנתיים, וחלק ממגמה עולמית של מאות כנסים וועידות בנושא הסייבר.

מה זה בעצם כנס סייבר?

כנס בנושא סייבר
יותם גוטמן
להמשך הפוסט

לא הייתי ב-8200 (ואני עובד בסייבר)

תחום הסייבר הוא תחום "חם" ורבים מבקשים לעבוד בו, אך יש קונספציה שהתחום פתוח רק לבוגרי יחידת 8200 ■ המציאות היא שונה ואופטימית יותר - ישנן משרות רבות בעולם הסייבר שאינן דורשות ידע מוקדם בתחום, ושווה להכירן

נתחיל בווידוי קטן - לא שירתי ביחידת 8200 (וגם לא במצו"ב, ב"מ או חטיבת ההגנה בסייבר). התגייסתי לקורס חובלים של חיל הים, שירתי כקצין מחלקה בספינת טילים וכמדריך בבה"ד חיל הים. לאחר שירותי הצבאי, עבדתי בתעשיות הביטחוניות, בתעשיות Homeland Security ובחברות מודיעין.

לסייבר הגעתי ב"טעות"- החברה שבה שימשתי כמנהל מכירות ושיווק עסקה במתן שירותי מודיעין מבוססי רשת (web inteliigence). אחד מהשירותים אותן סיפקה החברה (שנמכרה ברבות השנים לחברת וורינט) היה מודיעין סייבר. לאחר זמן מה הבנו שהשוק "מתמחר בפרמיה" מוצרים ושירותי סייבר ומיתגנו מחדש את החטיבה שסיפקה את השירות כ"מודיעין סייבר". זה היה אי שם ב-2013 וזו היתה ההיכרות הראשונה שלי עם עולם הסייבר.

סטי"ל של חיל הים בחיפה, בפברואר
אוליבייה פיטוסי
להמשך הפוסט

חדשנות – back to basic

תפקידה של יחידת החדשנות הארגונית היא להעריך את המודלים העסקיים הקיימים ולייצר את התשתית למודלים חדשים ■ ארגונים גדולים שונאים סיכון ולכן ההחזר על ההשקעה חייב להיות גדול מאד עד מנת להצדיק את הסיכון

במערכון של החמישייה הקאמרית משנות ה-90, חלי (קרן מור) עונה לשי אביבי שמתלבט אם להכניס אינטרנט הביתה, שיש להם אינטרנט בסלון, אינטרנט בפוואיה, אינטרנט במטבח והם שוקלים להחליף את האתר בחדר.

"חלי", שואל שי, "אין לך מושג מה זה אינטרנט?" "האמת", עונה קרן,
"לא".

מפעל קודאק, ניו יורק, 1923
Getty Images
להמשך הפוסט

כשגוגל לא עשו את העבודה - מיכל תמיר הקימה מיזם שכדאי להכיר

ראיון עם מיכל תמיר, על אפליקציה שמאתרת משיבים לכל שאלה

כמה פעמים יש לכם שאלה שאין לכם את מי לשאול ואז אתם פונים לחלופה הטובה ביותר - גוגל.

האזינו לפרק >>

מיכל תמיר
מיכל תמיר
להמשך הפוסט

המסע לאופטימיזציה בקנה מידה גדול

שם הארוע - Code Naturally: Data at Scale ■ מקום - משרדי Natural Intelligence, תל אביב ■ תאריך - 14.5.2019 ■ דוברים דניאל סאס - מוביל דאטה טכנולוגי; שרית נימן- מנהלת מוצרי דאטה ולמידת מכונה; עומרי פימה - ארכיטקט מידע

במיטאפ שאירגנה חברת Natural Intelligence אליו הגיעו כ-50 איש, הרצו בכירי החברה בנושא סקיילינג.

לאחר שמיזם מפתח מוצר, הצעד הבא הוא לגדול, ועם הגדילה באים האתגרים של קנה המידה. החל מטיפול ברעש שמאט את העבודה, דרך הצורך בתשתית טכנולוגית שתתמוך בגודל ובמורכבות הגוברת. אז איך ניתן לבצע אופטימיזציה במהירות בד בבד עם המורכבות הגוברת של ביג-דאטה?

מפגש בנושא מוצר בהיי-טק
Natural Intelligence
להמשך הפוסט

היזמת עם כדור הבדולח: ראיון עם מייסדת קלטורה, מיכל צור

מיכל צור למדה לדוקטורט במשפטים באוניברסיטת ניו יורק כשקיבלה טלפון מחבר ותיק עם הצעה להקים סטארט-אפ שמגן מפני הונאות באשראי, יחד עם נפתלי בנט ואחרים ■ לאחר מכירת סיוטיה, היא ייסדה את קלטורה ובפרק זה היא מספרת על האתגרים, הרכבת הצוות ועוד

מיכל צור למדה משפטים וכלכלה באוניברסיטה העברית, התמחתה בבית המשפט העליון אצל השופט גבריאל בך, המשיכה לדוקטורט במשפטים באוניברסיטת ניו יורק, ואז - הגיע טלפון מחבר ילדות שאומר לה "תחזרי לארץ פותחים סטארט-אפ".

האזינו לפרק >>>

מיכל צור
kaltura
להמשך הפוסט

משאבי אנושיות: היזמת שפיתחה כלי לחיבור בין מעסיקים בהיי-טק למיעוטים שמחפשים עבודה

עילית רז היתה במסלול המהיר להיי-טק: שירות ב-8200 וניסיון רב בתפקידים מגוונים בסטארט-אפים ■ יחד עם שותפיה, היא פיתחה כלי שיאפשר לנשים ומיעוטים להגיע לתפקידי מפתח בתעשייה, וייצר מצב של win-win עבור המעסיקים

מאז שירותה הצבאי ביחידת 8200 ועד כניסתה לעולם היזמות הקפידה עילית רז לשדרג את ארגז הכלים שלה ביכולות מגוונות. החל מבדיקת תוכנה, חוויית משתמש, מוצר ועד ניהול ארגון ללא מטרות רווח עם תקציב של מיליוני שקלים שמתחתיה 10 עובדים, כולם בגיל של הוריה.

להאזנה לפרק >>>

עילית רז
Brice baloneli
להמשך הפוסט