דה מרקר
עליונות טכנולוגית עם קבלות
E

ההשקעה של וולוו בחדשנות, בבטיחות ובטכנולוגיה מקבלת חותמת עם זכיה בעשרות פרסים ברחבי העולם

כולם אוהבים תחרויות ודירוגים. כמעט בכל תחום ניתן למצוא תחרויות והתארגנויות כדי לבדוק מהם המוצרים, במקומות, והאירועים הכי טובים, הכי נחשקים והכי יוקרתיים. תחרויות רבות מתבססות על טעם אישי של המשתתפים והמדרגים בהם, אך לא מעט תחרויות נסמכות על בחירה מושכלת ומהימנה של אנשי מקצוע ומומחים בתחום.

המציאות השתנתה ומסתברשאנחנו לא דומים להורים שלנו כשהיו בגילנו. לא סתם נוהגים לומר ש-40 זה ה-30 החדש. חיינו הפכו פחות ודאיים אבל איכות החיים שלנו גבוהה יותר מזו של הורינו, כשהיו בגילנו.

בעולם הרכב הבינלאומי נערכות תחרויות שונות ומגוונות לדירוגי המכוניות על פי שייכות לקטגוריות וקהלי יעד שונים. תחרויות הנערכות במדינות שונות הן תלויות ומשתנות על פי פרמטרים שונים וההבדל התרבותי בין היבשות – אסיה, אמריקה ואירופה – עושה את ההבדל בין התחרויות ובחירות השופטים.

בשקט בשקט צוברות מכוניות וולוו יותר ויותר פרסים בתחרויות בינלאומיות, בין אם מדובר בתחרויות המבוססות על בחירת מומחים ובין אם מדובר בתחרויות המתבססות על העדפת הקהל הרחב. מי שעוקב אחר תהליך ההתחדשות שעובר על וולוו בשנים האחרונות לא מופתע. לצד שימור ערכים מסורתיים של סולידיות, איכות ובטיחות ללא פשרות עשתה וולוו קפיצה אדירה קדימה בכל הקשור לטכנולוגיה, עיצוב ותחושת היוקרה אותה מספקים דגמי החברה החדשים.

קפיצה זו לא נעלמה מעיני מומחי הרכב בעולם. בתחרות 'מכונית השנה העולמית', שהיא אחת התחרויות הנחשבות והיוקרתיות ביותר בעולם הרכב, נבחרה השנה שעברה וולוו XC90 לזוכה בקטגוריות רכבי היוקרה. בתהליך הבחירה נוטלים חלק 48 עיתונאי רכב מ-22 מדינות ברחבי העולם המשקללים את הציונים הניתנים על סמך בחינה של מגוון פרמטרים בהם החדשנות, העיצוב, איכות הנסיעה, רמת הבניה, הבטיחות ועוד.

כל שלל הזכיות הללו הן רק חלק קטן ממגוון הפרסים אותם קוטפים דגמי וולוו בשנים האחרונות, מה שמבסס את עוצמת המותג השוודי בצמרת תעשיית הרכב העולמית כיצרנית רכב מובילה וחדשנית. עם עוד מגוון דגמים חדשים וחדשניים אותם מפתחת וולוו בימים אלו כדאי להכין עוד כמה מדיפים בארון הפרסים של החברה.