The Marker

אור ים
עיר קטנה, מושלמת למשפחות

החברה לפיתוח קיסריה מציגה: אור ים, מתחם המגורים החדש והמתקדם בישראל שנבנה בין אור עקיבא וקיסריה, בחצי הדרך בין חיפה לתל אביב

אור ים מציגה קונספט תכנוני חדשני, ירוק ומקיים: כל 3,500 יחידות הדיור, מבני הציבור, שטחי המסחר, הפארקים והשטחים הציבוריים זכו לאישור תב"ע, דבר המאפשר בנייה מיידית. מתחם המגורים מעניק לתושביו את כל התשתיות הנדרשות כדי לקיים חיי קהילה בריאה, מקיימת, פעילה וירוקה. בין היתר, החברה לפיתוח קיסריה הקצתה 60% ממתחם המגורים לשטחי ציבור פתוחים. המתחם ייהנה מפארק המשתרע לכל אורכו של אזור המגורים, שבילים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, נתיב גישה לחוף הים, מתחמי פנאי, ואמפי תיאטרון. במקביל, החברה לפיתוח קיסריה ועיריית אור עקיבא יבנו קאנטרי קלאב לתושבי העיר והמתחם. במתחם המגורים הבא של ישראל ייבנו ארבע קריות חינוך שיהיו במרחק של 350 מטרים לכל היותר מבנייני המגורים כדי לאפשר הליכה נוחה ובטוחה.

אור ים נהנית ממיקום ונגישות חסרי תקדים: התושבים ייהנו מגישה קלה, מהירה ובטוחה לצירי התנועה הראשיים כמו הכבישים 2, 4 ו- 6. כמו כן, תחנת הרכבת קיסריה - פרדס חנה נמצאת במרחק 5 דקות ומתוכננים שאטלים ייעודיים לתושבי המתחם, כמו גם שאטלים לפארק העסקים קיסריה.

החברה לפיתוח קיסריה אמונה על תכנון המתחם והפיתוח שלו, וכמו בכל הפרויקטים שלה עד כה, ייהנו התושבים מעבודות פיתוח המתחם עוד בטרם החל מכרז היזמים הראשון. פעולה זו מבטיחה כי תושבי אור ים יאכלסו את הפרויקטים וייהנו מהיום הראשון ממערכת חינוך מתפקדת במלואה, מכבישים, מדרכות וגינות ומאיכות חיים חסרת תקדים.

x

החברה לפיתוח קיסריה השלימה את כל התהליכים הסטטוטוריים והרגולטוריים והיא מחזיקה בתכנית בניין עיר מאושרת לכל מתחם המגורים. היזמים שיזכו במרכזים לבניית הבניינים יוכלו להתקדם ישירות להוצאת היתרים מהעירייה ויוכלו להתחיל לבנות את הפרויקטים במהירות, ללא צורך להתעכב בשל תהליכי תכנון ורישוי, כפי שנהוג באזורים אחרים

תב"ע מאושרת לכל המתחם

x

אור ים ממוקמת בקרבת צירי תנועה מרכזיים דוגמת כביש החוף וכביש מס' 4 כמו גם לתחנת הרכבת ולפארק התעשייה בקיסריה. בנוסף תפעיל החברה לפיתוח קיסריה מערך היסעים (שאטלים) לפארק העסקים בקיסריה ולתחנת הרכבת בקיסריה-פרדס חנה. כדי ליהנות מאחד מחופי הים היפים בישראל, ייבנה שביל הליכה מיוחד לתושבי אור ים, שיאפשר גישה נוחה, מהירה ובטוחה לחוף הים.

מיקום ונגישות

x

מתחם המגורים משתרע על למעלה מ-1,000 דונם ויכלול כ-3,500 יחידות דיור מגוונות, ויציע תמהיל יתרונות ייחודי, הכולל: סביבת מגורים חדשנית, איכותית והטרוגנית, הקצאת 60% מהפרויקט לטובת שטחי ציבור ירוקים, פארק שישתרע לאורך כל מתחם המגורים ויכלול שני אגמים אקולוגיים, גישה ישירה לים באמצעות שביל שייסלל, שטחי ציבור ומבני ציבור שיכללו: בתי ספר ומוסדות לימוד, קריית ספורט, מתחם מסחרי, אתרי בילוי ופנאי, גינות קהילתיות ושבילי אופניים.

קהילת מגורים עירונית מושלמת

x

עצם היות אור ים מתחם חדש לגמרי, מאפשר באופן נדיר להקים מערכת חינוך מודרנית, מעצימה ומצמיחה לילדי האזור. מערכת החינוך תכלול ארבע קריות חינוך עצמאיות מגיל גן ועד תיכון. מוסדות החינוך באור ים ייבנו לפי הצרכים הנוכחיים של ילדי ישראל, החל מכיתות חכמות ועד לפיזורם במתחם, תוך שמירה על עקרון ההליכה שמאפשר לכל ההורים והתלמידים בגנים ובבתי הספר היסודיים להגיע למוסדות ברגל, ללא מעבר כבישים ודרכים, במרחק של עד 350 מטרים בלבד. התיכונים ייבנו בשתי קצוות מתחם המגורים.

מערכת חינוך עתידנית

x

כ-60% משטח אור ים מיועדים לטובת מבני ציבור, שבילים ושטחים ירוקים. פארק מרכזי יחצה את מתחם המגורים ולכל אורכו יסללו שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים שיחברו בין מבני המגורים מבני הציבור ולגינות המשחק המתקדמות. בנוסף לכל אלה, ייסלל שביל מיוחד להולכי רגל, שיוביל מאור ים לחוף הים של קיסריה.

מתחם מגורים ירוק ומקיים

x

אור ים תכלול את כל המבנים והשירותים הדרושים לחיי משפחה וקהילה בריאים, פעילים ומקיימים: פארק ירוק ובו נחל ושני אגמים מלאכותיים המשתרע לכל אורכו של מתחם המגורים וכולל אמפיתיאטרון. בפארק ייבנו מגוון מתקני ספורט, גינות משחקים, שבילי אופניים, שבילי הליכה ומתחם מסחרי.

חיי משפחה וקהילה, 24/7

מתחם המגורים החדש והמודרני בישראל הממוקם בין אור עקיבא וקיסריה, במרחק של 20 דקות מחיפה ו-40 דקות מתל אביב. אור ים גובלת במערב עם קיסריה, במזרח עם כביש 4, בדרום עד צומת פל ים ובצפון עם שכונת אורות רבין אור עקיבא

רוצים לקפוץ לחוף הים הסמוך? אין בעיה, שביל מיוחד מאפשר גישה נוחה ברגל, באופניים או עם עגלת תינוק לחוף הים, תוך פחות מעשר דקות.

אור ים, שנבנית בין קיסריה ואור עקיבא מציעה כ-3,500 יחידות דיור מגוונות בסביבה ירוקה הכוללת את כל התשתיות המתקדמות לבניית קהילת מגורים איכותית, בטוחה ומטפחת לכל בני המשפחה. באור ים פארק אורכי שיכלול שני אגמים מלאכותיים, נחל החוצה את הפארק, מתקני ספורט, שבילי אופניים, שבילי הליכה, מוסדות חינוך, ואפילו גינה קהילתית. בשונה ממתחמי מגורים אחרים בישראל, אור ים מתוכננת ומנוהלת על ידי החברה לפיתוח קיסריה, האמונה על היישוב קיסריה ופארק התעשיות. החברה השלימה את כל התהליכים הסטטוטוריים לבניית אור ים, לרבות אישור תכנית לבניין עיר, כך שהיזמים שיזכו במכרזים לבניית הפרויקטים יוכלו להתחיל בבנייה ללא המתנה לאישורים נוספים. החברה לפיתוח קיסריה החלה בעבודות הפיתוח של מתחם המגורים, לרבות בניית מוסדות החינוך, הכבישים והשבילים וכמובן הפיתוח הסביבתי, בשכונה, כך שראשוני המשפחות שיעברו להתגורר באור ים ייהנו מכלל השירותים הציבוריים הנדרשים.
למידע נוסף על הפרויקטים העתידיים באור-ים >>

אור ים, השוכנת בין קיסריה ואור עקיבא, מאפשרת למשפחות הישראליות ליהנות מכל העולמות: עיר קטנה עם סגנון חיים ירוק וכפרי, הממוקמת באמצע הדרך מתל אביב לחיפה ומעניקה הזדמנות נדירה ליהנות ממתחם מגורים מודרני, הכולל את כל התשתיות להקמת קהילת מגורים איכותית, מטפחת ובריאה. תושבי אור ים ייהנו מפיתוח סביבתי ירוק, הכולל פארק לאורך כל אורכו של המתחם, שני אגמים מלאכותיים, אמפי תיאטרון, גני משחקים, שבילי הליכה, שבילי אופניים וגינה קהילתית.

מוסדות החינוך באור ים יהיו במרחק מקסימלי של 350 מטרים מהבניינים, דבר שיאפשר לכם ללוות את ילדיכם לבית הספר וממנו ברגל, בסביבה ירוקה ובטוחה. אחר הצהרים תוכלו ליהנות מקפה במרכז המסחרי, משעת משחק בפארק או אפילו מטיול רגלי לחוף הים, אליו נבנה שביל גישה מיוחד לתושבי אור ים.

כל זאת, עם חותמת האיכות של החברה לפיתוח קיסריה, שהשלימה את אישור התב"ע לכל מתחם המגורים ותהיה אמונה על הפיתוח התשתיות שיושלם במקביל לאכלוס הפרויקטים במתחם.
למידע נוסף על הפרויקטים העתידיים באור-ים >>