"בפעם הראשונה הממשלה לוקחת אחריות מלאה על האירוע"

גורמים במגזר העסקי הביעו שביעות רצון מהתוכנית הכלכלית שהציגו הערב ראש הממשלה ושר האוצר ■ "התוכנית יוצרת ודאות למגזר העסקי, מה שלתקוותי יסייע בפתרון משבר האמון החריף בינו לבין הממשלה"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים
רון תומר, נשיא התאחדות התעשייניםצילום: יוסי אלוני

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אמר בתגובה לתוכנית הכלכלית שהציגו הערב (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ, כי יש להעריך אותה על כך שהיא מעניקה רשת ביטחון לתקופה ממושכת, ופיצוי חלקי לעסקים שניזוקו.

לצד זאת, הוסיף לין כי יש לכלול בה צעדים משלימים להאצת הצמיחה ולטיפול באבטלה. "יש לבנות מוקד לאומי הבוחן את כלל הביקושים לעובדים מקצועיים ולא מקצועיים, ועל פי מיפוי זה לבנות הכשרות עובדים למערכת הציבורית והפרטית", אמר. עוד הציע להוסיף פרק לחוק לעידוד השקעות הון, שיעניק הטבות לכל עסק שייצור מקומות עבודה חדשים.

התוכנית, שתובא לאישור הממשלה בשבוע הבא, כוללת שלושה מרכיבים עיקריים: דמי אבטלה לשכירים עד יוני 2021; מקדמות של עד 7,500 שקל לעצמאים ובעלי עסקים שקיבלו סיוע בתחילת מאי; ומענקים שיינתנו אחת לחודשיים לעסקים קטנים וגדולים, בהתאם לגודל העסק.

ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס בישראל, אמר כי התוכנית החדשה "רחבה, מקיפה, ארוכת טווח, עם התחייבות בזמן לקבלת הכסף, והכי חשוב – יוצרת ודאות למגזר העסקי, מה שלתקוותי יסייע בפתרון משבר האמון החריף בינו לבין הממשלה". גינדי הוסיף כי יש לתקן את המבחנים לתשלום המענקים לעצמאים כך שיאפשרו גם לעצמאים שרווחיהם ב-2018 היו נמוכים, לקבל את המענק לפי נתוני 2019".

נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר, הגיב לתוכנית הכלכלית שהוצגה הערב ומסר כי "מדובר בשינוי כיוון חשוב של הממשלה, שנראה כי בפעם הראשונה לוקחת אחריות מלאה על האירוע ומבטיחה רשת ביטחון לאזרחי ישראל. עם זאת, כפי שאמרו היום ראשי המעסיקים בפגישה עם שר האוצר, יש לתגבר משמעותית את התמיכה במגזר העסקי, כדי להבטיח את מקום עבודתם של אלו שלא נפלטו משוק העבודה, ולבסס מנועי צמיחה ותעסוקה יציבים לשנה הקרובה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker