פנייה לחברות הביטוח: ההטבה שנתתם לשכירים מגיעה גם לעצמאים

יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכת סוכני הביטוח: "מצער אותי לראות כי קיימת הפרדה בין סוגי המבוטחים"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עסקים סגורים בירושלים
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

"אשרו גם לעצמאים את אותה הטבה שהנכם מעניקים לשכירים בעת ביצוע ריסק זמני" - כך נכתב בפנייה ששלח היום (ה') יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכת סוכני הביטוח, אייל פז, לחלק גדול מחברות הביטוח.

לפני כשבוע הודיעו חברות הביטוח כי יעניקו למבוטחים בביטוחי מנהלים שלושה חודשי ריסק זמני על חשבונם, שיחולו באופן אוטומטי. הסדר ריסק זמני מאפשר לשמור על ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים והרצף פנסיוני בתקופה שבה המבוטח לא עובד – בין אם בשל חל"ת ובין אם לאחר סיום עבודה. בדרך כלל הסדר כזה כרוך בתשלום נפרד לחברת הביטוח, אך במסגרת ההטבה שניתנה בביטוחי המנהלים, חברות הביטוח לקחו את העלות על עצמן.

עם זאת, חברות הביטוח מפעילות כל אחת את ההטבה באופן שונה. כך למשל, חלק מהן מעניקות את ההטבה גם לעובדים שפוטרו על רקע המשבר, וחלק מהן מצמצמות אותה רק לעובדים שהוצאו לחל"ת. יש גם חברות ביטוח שמעניקות את ההטבה רק לעובדים במקומות עבודה גדולים, שיש להם הסכם עם החברה, ולא לכל מי שמבוטח בביטוח מנהלים.

"נוכחתי לראות כי חברות הביטוח בהחלט קשובות למצוקת המבוטחים, אך מצער אותי לראות כי קיימת דיפרנציאציה בין סוגי המבוטחים", כתב פז לחברות. "מבוטחים אשר מועסקים על ידי מעסיקים קטנים ובינוניים לא זוכים להטבה בעת ביצוע ריסק זמני".

בנוסף, ההטבה ניתנה רק לשכירים - למרות שיש עשרות אלפי עצמאים המחזיקים בביטוח מנהלים, חלקם מתקופת היותם שכירים. "בעוד לשכירים קיימת הגנה סוציאלית איתנה ורחבה, העצמאים והעסקים הקטנים עלולים בקרוב להיאלץ להפסיק את התשלום בגין פוליסות העצמאים, ולאבד את הכיסויים שמהווים את רשת הביטחון היחידה שלהם ושל משפחתם", כתב פז.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker