11 כלים לשכלול הבלוג העסקי - שגם יעזרו לעשות ממנו כסף

בלוג הוא אמצעי פופולארי ביותר עבור עסקים קטנים ועצמאים לקידום עצמי ■ בעזרת הכלים הבאים תוכלו לשפר את התוכן, להגדיל את כמות הגולשים ואפילו להרוויח כמה שקלים בדרך

מיכאל פינגרוט
מיכאל פינגרוט

מאז שהרשתות החברתיות הגדולות נכנסו לחיינו נהוג להספיד את עולם הבלוגים, אבל בלוגים חדשים ממשיכים להיפתח כל הזמן, בין השאר הודות לקלות שבהקמת בלוג, ומספרם ברחבי הרשת הולך וגדל.

בין הבלוגים אותם ניתן למנות יש אישיים, קהילתיים וכמובן מסחריים. כותבי בלוגים נתקלים בקשיים במהלך ניהול הבלוג: איך מוצאים רעיונות נוספים לכתיבת תוכן, איך מגדילים את תנועת הגולשים לבלוג ולא פחות חשוב - איך מייצרים ממנו הכנסות. בעגה המקצועית קוראים לשאלות הללו: תוכן, טראפיק ומוניטיזציה.

לפניכם 11 כלים שנותנים מענה לשאלות הללו:

צילום: סי-די בנק

איך מוצאים רעיונות נוספים לכתיבת תוכן?

כל בלוגר נתקל מדי פעם במחסום יצירתי ומתקשה למצוא נושאים חדשים לכתוב עליהם. מספר כלים יכולים להקל על החיים שלכם:

Portent - מדובר בסוכנות שיווק המציעה באתר האינטרנט שלה מחולל נהדר לרעיונות לכתיבת תוכן. פשוט הקלידו בשדה הייעודי את התחום הרלוונטי עבורכם וקבלו בלחיצת כפתור רעיון (וכותרת שיווקית) לכתיבת תוכן חדש. לחיצה נוספת תייצר עבורכם כותרת חדשה וכן הלאה.

SimilarWeb - מדובר בסטארט-אפ ישראלי המאפשר לכם לנתח את פעילות אתר האינטרנט של המתחרים שלכם - החל מכמות כניסות, מקורות התנועה שלהם וגם מהו התוכן הנצפה ביותר באתר האינטרנט שלהם. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר החברה, להזין את הדומיין של אחד המתחרים שלכם (או בלוגים דומים) ולגלות מהם העמודים הנצפים ביותר באתר שלהם - עמודים אלו יספקו עבורכם רעיונות לתוכן שמעניין גולשים בעלי תחום העניין הרלוונטי.

Quicksprout - כלי נוסף המאפשר לכם לנתח אתרי אינטרנט של מתחרים, כאשר אחד הפיצ׳רים המעניינים שהוא מציע הוא ניתוח מדיה חברתית. גם כאן, כל שעליכם לעשות הוא להזין את כתובת האתר המתחרה ולעבור ללשונית המדיה החברתית. בתוך מספר דקות תוכלו לדעת אילו תכנים בבלוג המתחרה משותפים הכי הרבה ברשתות החברתיות השונות - מדד מהימן בהחלט בנוגע לסוג התכנים שמעניינים גולשים רלוונטיים.

למרות הצלחת הרשתות החברתיות - מוקדם מדי להספיד את הבלוגיםצילום: פייסבוק

הגדלת טראפיק לבלוג ויצירת קהל קוראים נאמן

אחרי שטיפלנו בגזרת התוכן, צריך לטפל בגזרת קהל הקוראים, הכלים הבאים יעזרו לכם להביא קוראים חדשים לבלוג ולחזק את נאמנות הקוראים הנוכחיים שלכם.

Hello Bar - מדובר בתוסף פשוט המאפשר לכם להניע לפעולה בצורה טובה יותר את קהל הגולשים באתר שלכם. באמצעות הכלי תוכלו להציג בראש האתר סרגל הנעה לפעולה המזמין את הגולשים להירשם לניוזלטר שלכם - כך שיוכלו לקבל עדכון על כל פוסט חדש שאתם מעלים.

ZoomAnalytics - סטארט-אפ ישראלי המאפשר לכם להגדיר אירועים שונים המתבססים על פעילות הגולשים באתר, ולהקפיץ להם LightBox עם הצעה כלשהי. אירועים לדוגמא יכולים להיות סיום קריאה של כתבה מסוימת, שהייה של פרק זמן באתר וכן הלאה. ההצעות שתוכלו להציע לגולשים הן כמובן בהתאם - קריאה של כתבה נוספת, הרשמה לניוזלטר של האתר, שיתוף של הפוסט במדיה חברתית וכולי.

Outbrain - מנוע המלצות התוכן הגדול בעולם. באמצעות פרסום אאוטבריין תוכלו לפנות לקהל גולשים חדש ורלוונטי לאתר שלכם. מומלץ שלא לפרסם במערכת את כל תכני הבלוג שלכם אלא לבחור בפינצטה את התכנים המשותפים או הנקראים ביותר על-ידי גולשים שכן כך תוכלו להגדיל את הסיכויים שהגולשים החדשים שיגיעו לבלוג מאפיק תנועה זה ירצו לחזור אליו גם בעתיד.

Feedly - בראשית עידן האינטרנט נפוצו לכל עבר קוראי RSS שונים אשר איפשרו לגולשים לעקוב במקום מרוכז אחד תכנים מכל האתרים והבלוגים שמעניינים אותם. Feedly הוא אחד הכלים שהופך את החוויה לנעימה במיוחד, בין היתר בזכות ממשק כיפי לשימוש, תמיכה בכל הפלטפורמות ואפשרויות גילוי התוכן שבו. גם אם אינכם צורכים תוכן בעצמכם באמצעות קוראי RSS, ישנם קוראים רבים רלוונטיים שעושים זאת. לכן, מומלץ מאוד להוסיף את הבלוג שלכם לרשימת הבלוגים ב-Feedly כעוד אמצעי לגילוי לקוראים חדשים.

Roojoom - סטארט-אפ ישראלי נוסף המאפשר לכם לאגד יחד בצורה אינטראקטיבית ומרשימה מספר תכנים מהבלוג שלכם. לדוגמא, אם יש לכם מספר תכנים בבלוג המוקדשים כולם לנושא מסוים, אך נכתבו בתקופות שונות, תוכלו כעת לאגד אותם באמצעות הכלי המוצע ולהפיץ אותם לקוראים שלכם כמדריך מרוכז באותו נושא. דרך נוספת לקדם את הבלוג שלכם באמצעות הכלי של Roojoom היא לרכז תכנים מרחבי הרשת בנושא מסוים שגם אתם כתבתם עליו - ובין התכנים השונים שאספתם להוסיף גם פוסט שלכם בנושא. באמצעות שיתוף תכנים ממספר מקומות תוכלו להגדיל את פוטנציאל השיתוף וע״י כך להגדיל את פוטנציאל החשיפה שלכם בקרב קהלים חדשים.

יצירת הכנסות מהבלוג

הגיע הזמן לטפל בנושא המעניין ביותר - איך מייצרים מהבלוג שלכם הכנסה? הכלים הבאים יאפשרו לכם לשפר את המוניטיזציה מהאתר שלכם.

Google Adsense - הכלי הנפוץ ביותר הוא כמובן תכנית השותפים של גוגל המאפשרת לכם להציג באתר מודעות גוגל (המבוססות לרוב על התוכן הטקסטואלי באתר שלכם) ולשתף את גוגל בהכנסות מהמודעות.

Outbrain - הפעם החברה יכולה לייצר לכם הכנסה: הטמיעו את המערכת של החברה בבלוג שלכם כדי להרוויח כסף כאשר גולשים באתר יקליקו על המלצת תוכן המסופקות על ידי אאוטבריין מאתר חיצוני.

img.Ads - סטארט-אפ ישראלי נוסף המציע לכם ליצור הכנסה ממשאב קיים ובלתי מנוצל בבלוג שלכם - תמונות. img.Ads היא פלטפורמת פרסום המקשרת בין קמפיינים פרסומיים לבין תמונות באתרים. תמונות הופכות להיות משאב מרכזי באינטרנט ומאחר וממילא אתם משקיעים מחשבה רבה בכל תמונה שאתם מכניסים לבלוג אין שום סיבה שלא תהפכו את זה לכלי ליצירת הכנסה.

img.Ads מאפשרת לכם להציג בבלוג שלכם פרסומות מעל התמונות בהקשר מלא לתוכן התמונה, ולקבל הכנסות מהמודעות. לדוגמא, אם כתבתם פוסט חדש על קולקציית החורף של מותג נעליים חדש ושילבתם בו תמונות של הדגמים החדשים, img.Ads תדאג שמעל לתמונה תופיע פרסומת של המותג, הדגם הרלוונטי.

הכותב הוא מרצה לשיווק באינטרנט במרכז להכשרה והשמת עובדים למקצועות ההיי-טק האקריו / HackerU

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"