דמי קורונה: "האם עלי לשלם לעובדים שלי בתקופת הבידוד?"

עו"ד נעמי לנדאו, מומחית לדיני עבודה, מסבירה מתי ניתן לחייב עובדים להגיע לעבודה, על אילו סעיפים המעסיקים צריכים לשלם ומה עושים כשהעובדים בבידוד

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קורונה בישראלצילום: מוטי מילרוד
TheMarker

המעסיקים בישראל נקלעו תוך ימים ספורים למציאות מבלבלת עם חידושים רבים בתחום תעסוקת עובדים. חלק מהעובדים נשלחו הביתה לחל"ת, תוך קבלת תשלום מביטוח לאומי, אחרים הושמו בבידוד על חשבון ימי מחלה.

רבים מבעלי העסקים הקטנים שאינם מעסיקים מנהל משאבי אנוש כמו העסקים הגדולים, נדרשו לצלול לסעיפי החוק ולקבל החלטות, בעודם מתמודדים עם סביבה עסקית קורסת. פנינו לעו"ד נעמי לנדאו, מומחית לדיני עבודה, כדי לתת תשובות לחלק מהשאלות.

נתחיל משאלה של מעסיק ששואל: "האם עלי לשלם לעובדים שלי בתקופה הבידוד?"

נעמי לנדאו, מומחית לדיני עבודה ולייצוג ועדי עובדים ואיגודים מקצועייםצילום: סטודיו גילי ומירי

"ודאי. בידוד כמוהו כמחלה לצורך מערכת יחסי העבודה הנוכחית. לא צריך לשלם שעות נוספות, לא צריך לשלם את כל הרכיבים הנלווים שאינם חלק מהמשכורת הרגילה אבל כן צריך לשלם ולנכות את ימי המחלה שמשולמים מימי המחלה של העובד. המשמעות היא שהמעסיק משלם את המשכורת ומנכה את אותם ימי מחלה שהעובד צבר אצלו לצורך תשלום מלא של המשכורת בזמן הבידוד".

מסגרייה שממשיכה לקבל עבודות, האם מותר לה לחייב את העובדים להגיע לעבודה?

"בוודאי. אם יש לו מספר עובדים מצומצם, מתחת לעשרה, שלא מתקבצים במטר על מטר, הוא יכול לחייב את העובדים להגיע לעבודה אם אין להם נימוק או עילה להיעדרות".

לשכת שירות התעסוקה (למצולם אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: שירות התעסוקה

ומה לגבי פחד – אם אני מפחד לבוא לעבודה – זו עילה לא להגיע לעבודה?

"אני חושבת, עם כל הכבוד, לאנשים בוגרים זו לא עילה".

מה בעצם ההבדל בין חופשה ללא תשלום לחופשה רגילה?

"חופשה רגילה היא חופשה שנעשית בהסכמה בין המעסיק ובין עובדו - העובד מבקש לצאת לחופשה בתאריכים מסוימים, והמעסיק הוא זה שמאשר. זאת בתנאי אחד – שהעובד צבר את כמות ימי החופשה המבוקשים בזמן עבודתו. במהלך החופשה, העובד ממשיך לקבל את שכרו כאילו הוא נמצא במשרד אבל ימי החופשה מנוכים לו מהיתרה.

בזמן חופשה ללא תשלום (חל"ת)  מכל סוג שהוא, מושעה הסכם העבודה. כלומר לא מתנתקים יחסי עובד-מעסיק אבל המעסיק איננו מחויב: לשלם משכורת בעבור אותה תקופה, להעביר לקרנות הפנסיה את חלק העובד ואת חלק המעסיק כדי שהעוסק ימשיך לצבור את הסכומים לצורכי פנסיה, ולא מעבירים תשלומים לביטוח לאומי או לקרן השתלמות. הכול מושעה. אולם מעסיק לא יכול לשחק בעובד ולהגיד לו תצא שבוע לחל"ת ואחר כך תחזור, כי הוא לא יקבל את דמי האבטלה. דמי האבטלה או כמו שאני קוראת להם "דמי קורונה" משולמים אך ורק אם המעסיק הוציא והעובד יצא לחל"ת של יותר מ-30 יום".

האם אפשר להוציא לחל"ת עובד שנמצא בבית בבידוד?

"לא. עובד שנמצא בבית בבידוד הוא עובד חולה. הוא מנצל את ימי המחלה שלו כפי שהוא צבר כשהיה בעבודה. רק אחרי שהוא יסיים את ימי המחלה שלו או יסיים את ימי הבידוד שלו, מה שיגיע קודם, רק אז אפשר יהיה להוציא אותו. אני מבינה את המעסיקים, הם אומרים 'בואו ננצל את ימי הבידוד ולא נשלם שכר'. אז לא – אי אפשר".

אם העובדים שלי נמצאים בבית או שסגרתי את העסק באופן זמני, ואני לא פוגש אותם, איך אני יכול להוציא אותם לחל"ת? יש לי חובת שימוע? איך אני עושה את זה?

"לחל"ת מוציאים בגלל המצב העכשווי ולכן כל מה שצריך המעסיק לעשות, ואני מאמינה שיש לו קשר טלפוני, זה להודיע 'רבותיי אני שולח אליכם עם שליח, או בואו לאסוף, מכתב שמפנה אתכם אל שירות התעסוקה וכתוצאה מזה גם אל הביטוח הלאומי ובו אני מודיע כי החל מתאריך זה, ולפחות ל-30 יום, אתם נמצאים בחל"ת".

עובד ששלחתי לחל"ת החליט להתפטר. האם אני צריך לשלם לו פיצויים?

"עובד שמחליט להתפטר, או שמצבו הכלכלי הורע, כתוצאה מההוצאה לחל"ת מן הראוי לראות בו מתפטר כדין מפוטר. דהיינו שהוא יהיה זכאי לקבל את פיצויי הפיטורים או את ההפרשות שלו לפנסיה עם חלק מפיצויי הפיטורים".

שליחים של וולטצילום: תומר אפלבאום

שואל אותנו מעסיק – "התחלתי לעבוד עם שליחים פרילנסרים שמוציאים לי חשבונית. מה החובות שלי אליהם כמעסיק?"

"הם לא עובדים שלו".

הם לא עובדים שלו, זאת הבעיה, אז אפשר פשוט להיפרד מהם?

"אפשר להגיד להם רבותיי, אני כרגע משעה את הפעילות המשותפת שלנו , כן".

זה החלק העצוב שבעצם לפרילנסרים לא מגיע שום דבר.

"זה החלק הכי עצוב. העובדים הפרילנסרים והעצמאים הקטנים זה החלק הכי עצוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker