היזם מרהט שמפעיל מרכז למידה לאוכלוסייה הערבית זכה בפרס יזמות בינלאומי

מיזם דורוס המפעיל מרכזי למידה לאוכלוסייה הערבית ברחבי הארץ זכה בפרס יוקרתי של ארגון Echoing Green המקדם מיזמים חברתיים ברחבי העולם

אורן מג'ר
אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן מג'ר
אורן מג'ר

מיזם דורוס, עסק חברתי המפעיל מרכזי למידה לאוכלוסייה הערבית ברחבי הארץ, זכה לאחרונה בפרס יוקרתי של ארגון Echoing Green המקדם מיזמים חברתיים ברחבי העולם. הפרס כולל מענק בשווי 90 אלף דולר שישמשו לקידום ופיתוח המיזם ויממן ליווי של יועצים עסקיים למשך שנתיים. דורוס זכתה לצד 51 מיזמים נוספים, מתוך 3,500 פונים.

את מיזם דורוס, הקים פאדי אלעוברה בשנת 2008 כאשר היה בן 25, מתוך תחושת תסכול מהמחסור במתקני חינוך ראויים באזור מגוריו ברהט. רשת המרכזים שהקים ופרושה ברחבי הארץ בערים כמו רהט, סכנין וחיפה מאפשרת לצעירים ללמוד אנגלית ומתמטיקה לצד קורסים שונים לפיתוח חשיבה והכנות לבחינות כניסה לאוניברסיטה.

כיום מנהל אלעוברה את דורוס יחד עם שותפו מוחמד זידאני קורסי. מרכז דורוס מציע הכנה לפסיכומטרי לתלמידי ובוגרי תיכון בדואיים וערביים בערבית. בשנה שעברה השתתפו מעל ל-500 תלמידים בקורסים שמפעיל הארגון, שמצליח בכך לגשר על פער ההשכלה האקדמית בין החברה הערבית ליהודית.

רהט, השבוע

דוּרוּס הינו עסק חברתי, כלומר פועל לא רק למטרה חברתית אלא גם מתוך אמות מידה כלכליות, כאשר את רווחיו הוא משקיע חזרה בעסק. המיזם הוקם בסיוע קרן שמש ונמצא מאז שנת 2009 במסגרת תכנית העסקים החברתיים של IVN שסייעה בהגשת המיזם לתחרות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו