לסמן ביומן |

8 דברים שבעלי עסקים קטנים חייבים לדעת

בנק הפועלים מגיע לבתי העסק; האם תכנון מס לגיטימי לעסקים קטנים; קפה שפירא מגייס כסף בעזרת אתר גיוס המונים; וריפון מציגים קופה חכמה לעסקים קטנים; כנס לשיתופי פעולה ייערך בתל אביב; קומו משיקה פלטפורמה חדשה להקמת אתרי מובייל; נטע ומכון אדלר יקיימו קורס להכשרת נשים בניהול עסק; והסוכנות לעסקים קטנים תסייע לעסקים חברתיים

אורן מג'ר
אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן מג'ר
אורן מג'ר

בנקאי בנק הפועלים יבקרו בעסקים קטנים ויזמינו אותם לפתוח חשבון

בנק הפועלים הכריז על מהלך חדש לקידום שירותי הבנק לעסקים קטנים שאינם נמנים על לקוחותיו. במסגרת המהלך יוכלו בעלי עסקים להזמין בנקאי מומחה לפגישת היכרות וליבון צרכים בבית העסק, לקבל הצעה אישית ובהמשך להגיע לסניף ולפתוח חשבון. המהלך מכוון לעסקים בעלי מחזור של החל מחצי מליון שקל, בשנה כגון מספרה קטנה, חנות בגדים או צעצועים, מפעל קטן לעיבוד שבבי, אדריכל וכו'. לדברי רונן שטיין, ראש אגף בנקאות קמעונאית, המהלך אינו מוגבל בזמן ומצטרף לפעילות שמבצע בנק הפועלים למגזר העסקים הקטנים וכוללת העמדת קרנות אשראי לעסקים חדשים וקיימים, לרבות קרן אשראי המיועדת לציבור הערבי.

מנהל רשות המסים לשעבר: "תכנון מס הוא לגיטימי גם בעסקים קטנים"

ג'קי מצא, לשעבר מנהל רשות המסים שהורשע בעבירות של הפרת אמונים וסיוע לשוחד וכיום עוסק בייעוץ מס, השתתף אמש בכנס עסקים קטנים ובינוניים של המרכז ללימודים אקדמיים (מל"א) והתייחס לסוגיית תכנון המס: "תכנון מס רלוונטי גם לעסקים קטנים וזוהי זכות שעוגנה בבתי המשפט בפסקי דין רבים. לדחות הכנסה ולהקדים הוצאות, או לחילופין לקזז הוצאות מסוימות, הם לגיטימיים לחלוטין ורשום המסים אינה מתנגדת לתכנוני מס, כל עוד הם מוצגים בבאורים לדו"ח או המאזן הכספי של עסקים קטנים ובינוניים". מצא ציין כי באחרונה רשות המסים מגלה יותר הבנה ונכונות לסייע לעסקים קטנים, שכן היא מבינה שמדובר בתהליך רצוי ומבורך למשק.

בית הקפה הקואופרטיבי "קפה שפירא" פתח בקמפיין גיוס ב-headstart

'קפה שפירא' הוקם על ידי אגודה שיתופית שייסדו תושבים צעירים בשכונת שפירא במטרה לספק מקום מזמין ונגיש לכל סוגי האוכלוסייה בשכונה בה חיים קהילה בוכרית ענפה, עובדים זרים, משפחות מבקשי מקלט אפריקאים, סטודנטים ומשפחות צעירות.

לדברי היזמים, בית קפה ומקום מפגש בולטים בחסרונם בשכונה. לצורך גיוס כסף להקמתו, הם מכרו מניות לאגודה וכעת החלו בקמפיין באתר גיוס הכסף מההמון headstart. בבקשה לגיוס הכסף נכתב כי "גייסנו כבר סכום משמעותי במכירת מניות ועכשיו נמצאים בישורת האחרונה. במהלך השנה האחרונה דנו באופיו של בית הקפה ובשאלות מהותיות הנוגעות לדרך ההשתלבות של בית הקפה בשכונה בעלת מגוון כה נרחב של עדות, תרבויות וגילאים. השיחות התנקזו לרצון עיקרי במקום מפגש נעים ומזמין, שיהיה נגיש לכל אוכלוסיות השכונה ויהווה אבן שואבת תרבותית לתושבי שכונות שפירא והסביבה. המקום ימומן על ידי רוכשי מניות, ורווחיו יוקדשו לאירועי תרבות בשכונה, שמירה על מחירים נמוכים, ויוזמות חברתיות. בית הקפה מתעתד להתבסס על אספקה מבעלי עסקים מקומיים".

סכום היעד הוא 100 אלף שקל, ועד כה גויס 8,385 שקל על ידי 71 תומכים. מי שיתרום 15 שקל יקבל קפה ומאפה ותורמי 300 שקל יזכו לחתימת שמם על קיר בית הקפה, ואילו תורמים של 1,000 שקל יזכו למנה על שמם". לינק דף הפרויקט.

הקופה הקטנה של וריפון

על רקע כוונת הממשלה לצמצם את השימוש במזומן ולתעדף שימוש בכרטיסים אלקטרוניים, חברת וריפון ענקית מערכות התשלומים האלקטרוניים תשיק החודש מסוף תשלום נייד שיקל על עבודת התפעול היומית של בעלי העסקים וייתן מענה קל למגוון שירותים ניהוליים באמצעות אפליקציית קופה רושמת מתקדמת. הקופה תאפשר, בין היתר, קבלת מידע ורכישה של שירותים ומוצרים לבית העסק עצמו, כגון קבלת הלוואות, שירותי ניכיון, ביטוח ועוד. הקופה תאפשר קבלת תשלום באמצעות כרטיסים חכמים (EMV), תשלומים באמצעות כרטיסי קרבה (Contactless), תשלום באמצעות ארנקים סלולריים שונים וגם בטכנולוגית NFC, זאת מעבר לקבלת תשלום באמצעות כרטיסי חיוב מגנטיים, כסף מזומן והמחאות.

הכנס הישראלי ליצירת שיתופי פעולה בין עסקים קטנים

הכנס הישראלי ליצירת שיתופי פעולה יתקיים ביום חמישי, 26.06.14 במרכז הכנסים ישראל יפה בפארק. בכנס ייפגשו עשרות בעלי עסקים קטנים מתחומים שונים ויילמדו כיצד ליישם את אסטרטגיית שיתופי הפעולה בעסק שלהם וכן יתחילו ליישם זאת באופן מעשי.

קומו (לשעבר קונדואיט מובייל) מציגה פלטפורמה חדשנית למיליוני עסקים קטנים

קונדואיט הכריזה על השקתה מחדש של פלטפורמה ליצירה עצמית של אפליקציות מובייל עבור עסקים קטנים ובינוניים. קומו (לשעבר חטיבת קונדואיט מובייל), יצרנית פתרונות המובייל והמחשוב, מדווחת כי עד כה הוקמו למעלה מ-600 אלף אפליקציות על גבי הפלטפורמה מאז הוקמה החברה בשנת 2010.

לדברי ליאת קרפל גורביץ', סגנית נשיא שיווק בקומו, "כאשר מיליוני לקוחות משתמשים היום בטלפונים החכמים ובטאבלטים שלהם כדי לקנות, לחפש, להזמין ולשלם, אפילו העסקים הקטנים ביותר צריכים להיות נגישים ללקוחותיהם באמצעות המכשירים הניידים. קומו משרת את הצרכים של עסקים מודרניים ומאפשר להם לתקשר עם הלקוחות בכל מקום בו הם נמצאים".

הפלטפורמה מספקת ממשק פשוט עם תבניות עיצוב חדשות המתאימות לצרכים הייחודיים של מגזרים עסקיים שונים. בעלי עסקים יוכלו לגבות תשלומים מלקוחות ואף לפרסם בפלטפורמות פרסום שונות, לנטר תוצאות עסקיות ולעקוב אחר פעילויות יוצרות הכנסות, כמו הזמנות לקוחות, משלוחים, קופונים, כרטיסי נאמנות, מכירות מתוך האפליקציה באמצעות אמזון ופעילויות קד"מ אחרות. בעלי העסקים יכולים להגיש באופן אוטומטי את האפליקציות שלהם גם ל-Appstore של אמזון ולהפוך אותן זמינות להורדה באמצעות מכשירי קינדל פייר.

נטע-המרכז לפיתוח קריירה בשיתוף עם מכון אדלר משיקים תוכנית מקצועית לנשים המנהלות עסקים קטנים ובינוניים

נשים המנהלות עסקים קטנים מתקשות לשרוד במציאות הישראלית. הסיבה לכך, במקרים רבים, היא מחסור בידע וכלים לניהול, המובילים לכך שעד מהרה הן נתקלות בקשיים פיננסיים, תפעוליים, שיווקיים ואחרים. למרות שהן עשויות להיות אנשי מקצוע מצויינים ומומחים בתחומם, אין זה הופך אותן בהכרח למנהלות טובות.

בכדי לסייע לנשים אלה, החליטו נטע-המרכז לפיתוח קריירה בשיתוף עם מכון אדלר, לפתוח תכנית מקצועית וייחודית המיועדת לנשים המנהלות עסקים קטנים ובינוניים (מ-3 עובדים ומעלה), שתאפשר לנשים לרכוש את הכלים המרכזיים בייעוץ ארגוני, כך שיוכלו לייעל ולמקסם את פוטנציאל הרווחים של העסק שלהן, ללא צורך בשכירת שרותיו של יועץ חיצוני ובמינימום הוצאות, ובעצם להפוך ליועצות הארגוניות של העסק שלהן, זאת, בזמן קצר ובהשקעה מינימאלית.

התוכנית שתחל ב-17.06.14 תתפרש על פני 5 מפגשים שבועיים, בימי ג' בין השעות 18:00-21:00, והיא תכלול תכנים מקצועיים כגון: התאמת חזון לפעילות; אבחון ארגוני - פער בין רצוי למצוי ; קידום ושיפור סגנון הניהול; ידע תיאורטי ומעשי עבור פתרון דילמות ניהוליות; פיתוח צוותים ואיך משפיעים על האווירה בצוות; טיפול בהתנגדויות והובלת שינוי; תרבות ארגונית ואיך מעצבים אותה ועוד. לינק לפרטים נוספים.

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים משיקה תוכנית לתמיכה בעסקים חברתיים

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, חתם על הוראת מנכ"ל לתוכנית סיוע לעסקים חברתיים. התוכנית, אשר תחל כפיילוט לשלוש שנים, נבנתה בהתאם להחלטות השולחן העגול הממשקי, בראשות ראש הממשלה ומנכ"ל משרדו, הראל לוקר המשמש כיו"ר שותף, ובשיתוף נציגי הממשלה והמגזרים העסקי והשלישי. במסגרת התוכנית, מבקשת הסוכנות להפעיל תוכנית עידוד לעסקים, אשר המטרה החברתית שלהם הינה קידום העסקת אוכלוסיות מועדפות. אוכלוסיות מועדפות כוללות על-פי הגדרת השולחן העגול אנשים עם מוגבלות, בני נוער וצעירים בסיכון ואסירים משוחררים.

מטרת הסיוע הינה לאפשר לעסק החברתי להתמודד עם העלויות הגבוהות הנדרשות בהעסקת אוכלוסיות מועדפות המועסקות אצלו מעל לחצי שנה, וזאת ועל מנת להגביר את שרידותם של עסקים אלו, לסייע להם בהתפתחותם ובמימוש המטרה החברתית.

הסיוע במסגרת תוכנית זו יינתן באמצעות השתתפות חלקית של משרד הכלכלה, בעלויות העודפות, להן נדרש העסק לצורך העסקתם של העובדים מקרב האוכלוסיות המועדפות, זאת בדרך של השתתפות בשכרם של העובדים המזכים, עד לתקופה של שנתיים, בסך של עד 200 אלף שקל לעסק לשנה. התקציב השנתי המוקצה לתוכנית, הינו 2 מיליון שקל לשנת 2014. בשנתיים הקרובות מתוכננים הקצאות נוספות ובסך הכל יוקצו 14 מיליון שקל לתוכנית.

עסקים קטנים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"