סלולרי עסקי - אטרקטיבי אך דורש בדיקה

כל בעל עסק יודע שלזמינות העסק ללקוח ישנה חשיבות עצומה &#9632 לכן בעלי עסק רבים רוכשים עבור העובדים קווי טלפון עסקיים המאפשרים להם להיות זמינים כל העת ובכל מקום &#9632 רוב הצעות המחיר לעסקים אטרקטיביות יותר מההצעות שמקבל לקוח פרטי, אך למרות זאת יש לבחון כמה נקודות מרכזיות בטרם חתימה על הסכם התקשרות עם אחת מהספקיות

טל יצחק רון ותומר אפלדורף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל יצחק רון ותומר אפלדורף

כל בעל עסק יודע שלזמינות העסק ללקוח ישנה חשיבות עצומה, בין אם באמצעות רשת האינטרנט, בטלפון, במשרד או בדרכים. על כן, בעלי עסק רבים רוכשים עבור העסק והעובדים קווי טלפון עסקיים, בתוספת סלולריים חכמים (סמארטפונים) המאפשרים לעובדים להיות זמינים כל העת ובכל מקום.

מכיוון שרוב הצעות המחיר לעסקים אטרקטיביות יותר מן ההצעות שמקבל לקוח פרטי, נבחן את הנקודות המרכזיות אליהן צריך בעל עסק לשים לב בטרם חתימה על הסכם התקשרות עם אחת מספקיות התקשורת הסלולרי.

תקופת ההתחייבות

משרד התקשורת מחייב את חברות הסלולר לכך שתקופת ההתחייבות המקסימאלית של לקוח פרטי תהא כשמונה עשר חודשים בלבד- מגבלה אשר אינה חלה על לקוחות עסקיים. לפיכך, הנורמה הנהוגה כיום בחברות הסלולר היא לחייב לקוחות עסקיים לתקופה של כ- 36 חודשים לתנאי ההסכם. ברור שאינטרס חברת הסלולר הוא להתקשרות ארוכת טווח, התקשרות שטובה לה יותר מאשר לבעל העסק.

על כן, חשוב שהלקוח העסקי יבחן היטב, כבר במעמד ההתקשרות, את ההשלכות האפשריות של תקופת ההתחייבות ואת התאמת החבילה המוצעת לו, לא רק בראי צרכי העסק עכשיו- בעת הקמתו, אלא גם במהלך השנים הבאות.

שינוי תעריפים במהלך ההתחייבות

בשונה מלקוח פרטי, חברות הסלולר אינן מחויבות למחיר אחיד בכל תקופת ההתחייבות של הלקוח העסקי. ראוי להכיר ולדעת כי חברות הסלולר נוהגות להצמיד את התעריף העסקי למדד המחירים לצרכן בתוספת ריבית של עד 10% בשנה. כך לדוגמא, חבילה בעלות של 100 שקלים לחודש כיום, תעלה למעלה מ- 121 שקלים לחודש בשנה השלישית.

גמישות מעבר בין מסלולים

חשוב לבדוק היטב בהסכמי ההתקשרות עם חברות הסלולר השונות, מהן אפשרויות המעבר בין מסלולים במידה ומסתבר כי צרכי העסק השתנו. ישנן חברות שמקשות על מעבר בין מסלולים או מבצעים וישנן כאלו המאפשרות לעשות זאת בכפוף לתשלום. אחת מחברות הסלולר לדוגמא, מאפשרת מעבר פשוט בין מסלולים שונים בעלות חד פעמית של 100 שקלים בין מסלולים צמודים (מבחינת נפח שיחות) ועד 300 שקלים במידה והמסלולים אינם צמודים.

עלויות ניתוק הסכם ההתחייבות

כאן, בדומה ללקוח הפרטי, יחויב העסק בתשלום יתרת החוב בגין רכישת המכשיר הסלולרי, החזר שווי ההטבות להן זכה במהלך תקופת ההתקשרות ותשלום פיצוי (קנס) בגין סיום ההסכם טרם זמנו. לרוב הקנס יהיה מדורג בהתאם לשנה בה בחר העסק לסיים את ההתקשרות, ואין משמעות אם ביקש לסיים את ההתקשרות בתחילת אותה שנה או בסופה. זו אחת הסיבות מדוע מומלץ לעיתים לעסקים להמתין עם סיום ההתקשרות עם החברה הסלולרית חודש או חודשיים נוספים, על מנת להיכנס בגדרה של שנה עוקבת ובכך ל"הרוויח" תשלום קנס מופחת בעלות של מאות שקלים.

חריגה ממסגרת

במרבית המסלולים השונים נדרש הלקוח העסקי לשלם תשלום חודשי קבוע שבגינו הוא מקבל X דקות שיחה, Y מסרונים (SMS) ו-Z נפח גלישה. חריגה מהחבילה - עלולה לעלות לו ביוקר.

לדוגמא לקוח עסקי המשלם כ-300 שקלים בממוצע לחודש בתוספת מע"מ יקבל בין כ-1,000 דקות שיחה "חוץ ארגוניות", בתוספת כ- 1000-1500 דקות שיחה "פנים ארגוניות", 300 מסרונים ובין 25 ל- 50 MB גלישה לחודש. בהנחה שבחודש מסוים הלקוח העסקי השתמש ב-100MB עבור הגלישה דרך הסלולר הוא יחויב בין 2 ל- 4 שקלים בתוספת מע"מ לכל MB של חריגה - סכום העומד על כ-100-200 שקלים בתוספת מע"מ רק לאותו חודש. לכן מומלץ לקחת חבילה שתהיה גדולה מעט מצרכי העסק, אך תאפשר מרווח ביטחון מפני חריגות ואף תצפה את העתיד בכל הנוגע לגדילת העסק וצרכיו הסלולריים.

חשוב לא פחות לדרוש מחברת הסלולר לקבל התרעה טרם חריגה מהחבילה אותה רכשתם, בין אם באמצעות הדוא"ל או במסרון, על מנת שתוכלו להימנע מחיובי יתר. באם חברת הסלולר לא תמלא אחר דרישה מוקדמת זו, הדבר יקשה עליה גם לדרוש מכם לשלם עבור החריגות שבוצעו בחבילה.

לסיכום

ייתכן וללקוח עסקי "קטן" עדיף דווקא לבחור במסלול השייך ללקוח פרטי, בו המחירים לדקה, למסרון ונפח הגלישה גבוהים יותר מן המסלול העסקי, אך ההתחייבות לחברה הסלולרית מצומצמת בהרבה ובעלת רמת ודאות מחירים גבוהה.

הכותבים הם עורכי-דין במשרד טל רון, דריהם ושות' המתמחה במשפט עסקי

עוד חדשות, סיפורים, מדריכים וכלים לעסק שלך - במדור עסקים קטנים ובינוניים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?