פגישת בעלי העסקים עם נתניהו: הפיצוי לעסקים קטנים ישופר

שר האוצר, ישראל כ"ץ, עידכן את המשתתפים בפגישה כי התוכנית כמעט מוכנה ועתידה לצאת לדרך, וכי בכוונת האוצר לעשות שיפורים תוך כדי תנועה ■ חלק מהמסעדנים הבהירו כי אין בכוונתם לסגור את בתי העסק מחר אם לא ידאגו להם לפיצוי הולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחאת העצמאים בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

שיפור הפיצוי לעסקים קטנים, הבטחה כי בעלי שליטה שהקפיאו שכר בקורונה לא ייפגעו ויינתן פתרון לעסקים עם מחזור של יותר מ-100 מיליון שקל - אלה הדברים העיקריים עליהם סוכם בפגישה שהתקיימה אתמול בין ראש הממשלה, שר האוצר, ראש רשות המסים, אגף התקציבים ונציגי העסקים הקטנים.

שר האוצר, ישראל כ"ץ, עידכן את המשתתפים בפגישה כי התוכנית כמעט מוכנה ועתידה לצאת לדרך, וכי בכוונת האוצר לעשות בה שיפורים תוך כדי תנועה.

ככל הידוע, ההחלטה לגבי סגירת המסעדות תתקבל היום. משתתפים בפגישה אמרו כי ייתכן שהממשלה תקבל החלטה לאפשר ישיבה במסעדות והגשה לשולחנות בשטחים פתוחים, כלומר מחוץ למסעדות.

בפגישה העלתה איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי החשבון, הצעה כי הממשלה תאפשר פחת מואץ כדי לעידוד צמיחה, ממון לעסקים לתקופות בידוד, וכן קיזוז הפסדי 2020 מרווחי 2019.

חלק מהמסעדנים כבר הבהירו כי ללא קשר להחלטת הממשלה, אין בכוונתם לסגור את העסקים מחר אם לא ידאגו להם לפיצוי הולם.  

בין הדרישות שהעלה אתמול איגוד המסעדנים בפגישה עלו סוגיות השוואת תנאים למסעדות בבתי מלון, שמורשות לפעול בתפוסה של 35% בחלל הפנימי; הפחתת הקריטריון לקבלת פיצוי, מירידה במחזור של 40%  ל-25%; ביטול היטל עובדים בהוראת שעה לשנה; הפחתת ארנונה ומסים עירוניים בתקופה של ההגבלות, בהלימה לגודל העסק; תשלום לעובדים שנמצאים בבידוד מקופת המדינה ולא על ידי המעסיק ועוד. 

היום ידון בג"ץ בנושא ימי הבידוד. בעקבות עתירות שהגישו באפריל התאחדות התעשיינים, התאחדות המלאכה והתעשייה, ארגון חברות הניקיון וחברת סל שירותי סיעוד ורפואה, בג"ץ נתן צו על תנאי ודרש מהמדינה להסביר מדוע היא סבורה כי ימי בידוד הם "מחלה" ומדוע המדינה רואה בפרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות הפורשת, מוסמכת להוציא "תעודת מחלה גורפת" כפי שעשתה לכל המבודדים. התאחדות התעשיינים טוענת כי עד כה עלות ימי הבידוד למעסיקים הגיעה ל-1.5 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker