הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בחרה - התאחדות היזמים תפעיל את מרכז הסיוע ליזמים ובעלי עסקים בת"א

ההתאחדות תחליף את עמותת מעו"ף, שסיימה את הפעלת מרכז הסיוע בעיר בסוף חודש מאי. מנהל הסוכנות רן קויתי: "ההתאחדות הוכיחה הן בפעילותה והן בהצעה שהגישה כי יש ביכולתה לפרוס מנגנון יציב שיספק סיוע אטרקטיבי לקהל היעד בת"א"

עדיה פיטרמן

כחודש וחצי לאחר שהחלה לחפש גוף שיספק את שירותי הייעוץ ליזמים ובעלי עסקים בת"א במקום עמותת מעו"ף, הודיעה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים כי בחרה בהתאחדות היזמים בישראל להפעלת מרכז הסיוע בעיר. לאחרונה סיימה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים את התקשרותה עם עמותת מעו"ף, מי שהפעילה בארבע השנים האחרונות את מרכז הסיוע ליזמים ובעלי עסקים קטנים בת"א-יפו. זו הפסיקה להפעיל את המרכז שפועל תחת אחריות הסוכנות בסוף חודש מאי.

את החיפוש אחר גוף מחליף עשתה הסוכנות בין כלל הגופים המפעילים את מרכזי הסיוע – המ.ט.י (מרכזי טיפוח יזמות), באמצעות קול קורא להצעת הצעות להקמת מנגנון הסיוע ששלחה ל-25 מוקדי השטח – הם המ.ט.י. בחירת הגוף החדש לא נעשתה באמצעות מכרז מאחר וההתקשרות עם הגופים המפעילים את מרכזי הסיוע מתבצעת במסגרת פטור ממכרז. מאחר ולא יצאו בסוכנות במכרז חדש להחלפת כל גופי השטח, אלא חיפשו מחליף למרכז אחד בלבד, ביקשו להעביר את האחריות על מרכז זה לאחד מהגופים הקיימים, הסביר בזמנו רן קויתי, מנהל הסוכנות. כדי לעשות זאת בנו הליך תחרותי בין כל הגופים, במסגרתו הוגשו הצעות להקמת מנגנון הסיוע.

"התאחדות היזמים הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות כמנגנון איכותי אשר יודע להעמיד פעילות אפקטיבית עבור קהל היעד", אמר קויתי. "בשנים האחרונות ההתאחדות פנתה בעיקר ליזמים ובעלי עסקים מקרב העולים ממדינות חבר העמים. ההתאחדות הוכיחה הן בפעילותה והן בהצעה אשר שלחה לנו כי יש ביכולתה לפרוס מנגנון יציב אשר בעזרת שיתופי פעולה נכונים יוכל להעמיד סיוע אטרקטיבי לקהל היעד שלנו בתל אביב".

תקציב פעילות המכרז ברובו מיועד לפעולות עצמן כמו שעות הייעוץ, ובנוסף יועבר תשלום קבוע של תקורות בסך 176 אלף שקל לשנה. מנגנון הסיוע שיוקם יעמיד לרשות היזמים את כלי הסוכנות המופעלים באמצעות מוקדי השטח, כמו הדרכות, ליווי למקורות מימון והכנת תוכניות עסקיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker