שבוע העסקים הקטנים בארה"ב נפתח היום

בארה"ב כ-27 מיליון עסקים קטנים, וכחצי מהאמריקאים הם בעלי עסק קטן או עובדים בעסק קטן

עדיה פיטרמן

כמו בכל שנה, לפי מסורת הקיימת בארה"ב מאז שנת 1963, הכריז הנשיא ברק אובמה על שבוע לאומי להוקרה בתרומתם של העסקים הקטנים לכלכלת המדינה. שבוע העסקים הקטנים לשנה זו נפתח היום, ונושאו השנה הוא העצמת יזמים. השבוע יצוין באירועים שיתקיימו ברחבי המדינה, ביניהם כנס בן יומיים שתערוך הרשות לעסקים קטנים בוושינגטון, וכן הרצאות, סדנאות ומפגשים לימודיים. חברות גדולות כמו סיטיבנק ויו. פי. אס יצטרפו לחגיגות שבוע העסקים ויקיימו גם הן סדנאות לבעלי עסקים.

בהכרזתו אמר הנשיא אובמה כי "המדינה שלנו התחילה כרעיון, ונדרשו פטריוטים מלאי חזון ומסורים שעמלו קשה כדי להפוך את הרעיון למציאות. עסקים מצליחים מתחילים בצורה דומה – כרעיונות המתממשים על ידי יזמים שחולמים על עולם טוב יותר ומשקיעים עבודה רבה עד שחלומם מתגשם. החל מהעסק המשפחתי ועד לסטארט-אפ ההיי-טק, העסקים הקטנים ששומרים את אמריקה בחוד החנית הם עמוד השדרה של הכלכלה שלנו".

בארה"ב קיימים כ-27 מיליון עסקים קטנים, שאחראים על יצירת 60-80% מהמשרות החדשות במדינה. כחצי מהאמריקאים הם בעלי עסק קטן או עובדים בעסק קטן. לכבוד שבוע העסקים הקטנים פרסם הבית הלבן את הפעולות שביצעה הרשות לעסקים קטנים בשנתיים האחרונות. בין ההשיגים שמציגה הרשות: 17 הקלות מס; תקציב תמיכה בהלוואות בהיקף של 53 מיליון דולר עבור 113 אלף עסקים; יעוץ ללא תשלום או בעלות נמוכה ליותר משני מיליון יזמים ובעלי עסקים; ותמיכה בעסקים המעוניינים לייצא.

צילום: דרימסטיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker