קמפיין של משרד התמ"ת לעידוד צריכת תוצרת ישראלית יעלה השבוע

בקמפיין ישתתפו דנה אינטרנשיונל ושחקני נבחרת ישראל; בנוסף תושק תחרות בפייסבוק בה יוכלו גולשים שיצטרפו לעמוד "קונים כחול לבן" לזכות בפרס כספי

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לרגל יום העצמאות מעלה השבוע משרד התמ"ת קמפיין טלוויזיה ושלטי חוצות לעידוד צריכת מוצרי כחול לבן, בעלות של ארבעה מיליון שקל. הקמפיין ימשך במשך שנה. לדברי המשרד הרעיון העומד בבסיס הקמפיין מתייחס להעדפה הטבעית של הישראלים לאהוד את נבחרות המדינה בתחרויות בינלאומיות גדולות, אך לא את התוצרת הישראלית בקנייה יומיומית. בהתאם לכך יככבו בקמפיין דמויות ישראליות המוכרות מתחרויות בינלאומיות, כמו דנה אינטרנשיונל נציגת ישראל באירויזיון ושחקנים מנבחרת ישראל בכדורגל.

התמ"ת מוסר כי ממחקר שנערך בחודשים האחרונים עולה כי 83% מציבור הצרכנים יעדיפו לקנות תוצרת ישראלית על פני מוצרים מתוצרת חוץ באיכות ובמחיר שווה, ו-53% יעדיפו לקנות מוצרים "כחול לבן" באיכות זהה, גם אם מחירם גבוה ב- 5% ממחיר מוצרים מתוצרת חוץ. כן נמצא כי 61% מסכימים עם הטענה שהגברת קניית מוצרים "כחול לבן" תרחיב את מעגל התעסוקה, ו- 65% מסכימים עם הטענה שהגדלת קניית "מוצרים כחול לבן" תורמת לשיפור הכלכלה.

במסגרת הקמפיין תעלה גם תחרות בפייסבוק, בה גולשים שיצטרפו לעמוד הפייסבוק "קונים כחול לבן" יתבקשו להעלות תמונה שלהם עם הלוגו. הגולשים אשר יקבלו את המספר ההצבעות הגדול ביותר יוכלו לזכות בפרסים של עד 10,000 שקלים.

שר התמ"ת שלום שמחון אמר כי "רכישת תוצרת הארץ מהווה תרומה לכלכלה, למשק, ולחברה הישראלית. ויש לה חשיבות רבה בשיפור מצב התעסוקה בישראל".

צילום: צילום: ישראל הדרי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker