הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מחפשת מחליף להפעלת מרכז הסיוע ליזמים ובעלי עסקים בת"א

הגוף החדש יבחר מבין מרכזי טיפוח היזמות הקיימים; "כדי לפעול בצורה שוויונית ושקופה בנינו הליך תחרותי בין כל הגופים", אומר רן קויתי, מנהל הסוכנות

עדיה פיטרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחרונה סיימה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים את התקשרותה עם עמותת מעו"ף, מי שהפעילה בארבע השנים האחרונות את מרכז הסיוע ליזמים ובעלי עסקים קטנים בת"א-יפו. זו תפסיק להפעיל את המרכז שפועל תחת אחריות הסוכנות בסוף חודש מאי. כעת מחפשת הסוכנות מבין כלל הגופים המפעילים את מרכזי הסיוע – המ.ט.י (מרכזי טיפוח יזמות) – גוף שיספק את שירותי הייעוץ ליזמים ובעלי עסקים בת"א במקום עמותת מעו"ף.

הסוכנות שלחה ל-25 גופי השטח – המ.ט.י – קול קורא להצעת הצעות להקמת מנגנון הסיוע בת"א. הסוכנות אינה מפרסמת מכרז "מאחר וההתקשרות עם 25 גופי השטח הנה במסגרת פטור ממכרז, וכיוון שאנחנו לא יוצאים במכרז חדש להחלפת כל גופי השטח אלא רק מחפשים מחליף למרכז אחד בלבד, אנחנו מעוניינים להעביר את האחריות על מרכז זה לאחד מהגופים הקיימים", מסביר רן קויתי, מנהל הסוכנות. "כדי לפעול בצורה שוויונית ושקופה בנינו הליך תחרותי בין כל הגופים, איתם אנחנו בהתקשרות עד סוף השנה".

תקציב פעילות המכרז ברובו מיועד לפעולות עצמן כמו שעות הייעוץ, ובנוסף מועבר תשלום קבוע של תקורות בסך 176 אלף שקל לשנה. לדברי קויתי בבחירת הגוף שיפעיל את המרכז בת"א תינתן עדיפות לגוף שבהצעתו יתחייב לספק נוכחות פיזית במרכז, בדמות בעל תפקיד האחראי לתת מענה בכל מקרה של תאום מול העירייה או גופים אחרים. על המנגנון החדש לכלול צוות יועצים ומרצים, ותשתיות זמינות מתאימות לביצוע הפעילות כמו כוח אדם מסייע ותשתיות הדרכה.

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"תצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker