אל תפחדו לנסות ולהתנסות

יותר ויותר מנהלים מבינים שכדי לצמוח יש צורך לבצע ניסויים רבים ולחפש מוצרים מוצלחים יותר. שלושה מודלים שכל חברה יכולה ליישם

ה' ג'יימס וילסון וקווין דסוזה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> הנסיינים המושבעים חוגגים. סוף סוף - אחרי שנים של התנגדות - רוב המנהיגים מדווחים על נסיינות כגישה המועדפת עליהם לחדשנות ולפיתוח. בסקר של בבסון אקסקיוטיב אדוקיישן שפורסם באחרונה, בו השתתפו 149 מנהלים בכירים מרחבי העולם, 51% אמרו כי נסיינות היא הגישה המועדפת בארגון שלהם. בקרב המנהלים בחברות הצמיחה הגבוהה המובילות (עם צמיחת הכנסות של יותר מ-20%), 61% תומכים בנסיינות.

בימים אלה, הכלים הבסיסיים לנסיינות מתפשטים אל מעבר למעבדות המחקר והפיתוח ונכנסים לזרם המרכזי. להלן שלושת הסוגים הנגישים ביותר:

פיתוח אבטיפוס. התהליך מבוסס על ניסוי וטעייה: כמה גרסאות של הרעיון נוצרות ונבחנות כדי לראות אם הן מספקות את התוצאות הרצויות. התהליך יכול להתבצע בזול ובמהירות על ידי שימוש בשיטות מהירות לפיתוח אבטיפוס להמרה בין עיצובים גרפיים למודלים תלת-ממדיים, לדוגמה, או על ידי שימוש בכלים בעלות נמוכה כמו גוגל SketchUp. כתוצאה, בניית מודלים מהירה האיצה את תהליכי פיתוח המוצר.

סימולציות. אלה עברו כברת דרך בעשורים האחרונים, מה שהוביל לתהליכי קבלת החלטות יעילים יותר ולשיפור בתפוקה. לדוגמה, סימולציות ריסוק מוקדמות בב.מ.וו כללו כ-3,000 אלמנטים סופיים, נמשכו כשלושה חודשים ולא השפיעו במידה ניכרת על החלטות העיצוב. באחרונה, מודל סימולציות הריסוק שבו נעשה שימוש בפיתוח רכב השטח X5 של החברה כלל כ-700 אלף אלמנטים סופיים, נמשך פחות מ-30 שעות והניע החלטות עיצוב חשובות.

קבוצות מיקוד. חשבו על עיצוב מחדש של עמוד אינטרנט. האם אתם יודעים איזה עיצוב מבין כמה אפשרויות יעבוד באופן הטוב ביותר? אחת הדרכים לגלות זאת היא לנסות את רעיונות הדף החדש על קבוצות מבחן של צרכנים, למדוד את התוצאות ולהשוות ביניהן מול קבוצת בקרה.

לעתים קרובות בוחנת אמזון רעיונות חדשים בסביבות חיות שונות. לדוגמה, חלק מהלקוחות יראו את קופוני הרכישה כשהם גולשים בדף הראשי. לקוחות אחרים יקבלו את הקופונים דרך המייל. לאחר מכן תבחן אמזון את תגובת הלקוחות על ידי השוואה בין תדירות הביקורים שלהם באתר ומשך הגלישה.

כמובן שלא כל הארגונים יכולים לבצע ניסויים בקלות כמו אמזון, אך יותר ויותר עובדים עורכים כיום ניסויים ביעילות, באישור הממונים עליהם.

-

ה' ג'יימס וילסון הוא חוקר בכיר בבבסון אקזקיוטיב אדוקיישן. קווין דסוזה הוא מרצה בבית הספר למידע באוניברסיטת וושינגטון

-

הסוגיה: איך ניתן להרחיב את מעגל הניסויים בחברה? הפתרון: בעזרת הרחבה משמעותית של שלושה תהליכים מוכרים הדרך: יצירת אבטיפוס, הרבה סימולציות אפקטיביות, יותר קבוצות מיקוד רחבות

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker