כיצד לשמור על המשאב העיקרי של העסק - היזם

המשאב הראשון והחשוב ביותר בעסק שלכם הוא אתם עצמכם, ולכן הסמנכ"ל החשוב ביותר בעסק שלכם הוא סמנכ"ל משאבי האנוש ■ הסיבה פשוטה כמובן ■ בעסקים אישיים המבוססים על בעל העסק, הוא המקור לכל מה שקורה לעסק ■ כמה כיווני חשיבה להתבוננות על העסק שלכם כאשר אתם חובשים את כובע סמנכ"ל משאבי האנוש

עמירם קאופמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המשאב הראשון והחשוב ביותר בעסק שלכם הוא אתם עצמכם, ולכן הסמנכ"ל החשוב ביותר בעסק שלכם הוא סמנכ"ל משאבי האנוש. הסיבה פשוטה כמובן. בעסקים אישיים המבוססים על בעל העסק, הוא המקור לכל מה שקורה לעסק, ולכן עסקים אלו תמיד קמים ונופלים בהתאם ליכולות של בעל העסק.

הנה כמה כיווני חשיבה להתבוננות על העסק שלכם כאשר אתם חובשים את הכובע של סמנכ"ל משאבי האנוש.

גוף

"מכונת הייצור" העיקרית בעסק שלכם היא אתם עצמכם - וקודם כל הגוף שלכם. בשביל שהעסק יתפקד ויצמח אתם חייבים להיות בריאים ומלאי חיוניות. פשוט דמיינו מה קורה לעסק שלכם כאשר אתם חולים במשך שבוע במקרה הרע, או מרגישים לא טוב כמה ימים במקרה הפחות רע, או חסרי אנרגיה באופן כללי חלילה. הבסיס לבריאות האישית שלכם הוא השמירה על הגוף שלכם. מבחינה מעשית מדובר על מכלול הפעילויות הקשורות בשמירה על בריאות פיזית ובאפשרות לתת לגוף לתפקד כנדרש - מדדים רפואיים תקינים, תזונה נכונה, פעילות גופנית שגרתית, וכדומה.

גוף ונפש - התפתחות אישית

אם הגוף מתפקד פיזית כנדרש, עכשיו נותר לוודא שאתם מתפקדים כנדרש גם מההיבט הנפשי, הרגשי והרוחני. ההתפתחות בתחומים הנפשיים הכוללים אינטליגנציה רגשית ואינטליגנציה רוחנית היא משימה מתמשכת לכל החיים מחד, אך מאידך אין גבול ליכולות שאתם מסוגלים להגיע אליהם בתחומים אלו. אינטליגנציה רגשית עוסקת במערכות היחסים שלכם עם עצמכם ועם אחרים בהווה, בעוד אינטליגנציה רוחנית עוסקת בעתיד וביכולת שלכם לצקת משמעות ותכלית בפעולות שאתם עושים. המקור לצמיחה בתחומים אלו יכול להיות קריאה, מחקר, התנסות, סדנאות מודעות עצמית, חברות עם אנשים צומחים, ועוד.

קריירה - התפתחות מקצועית

העולם המקצועי בו אתם חיים צומח, מתפתח ומשתנה. בעולמות המקצועיים הדינמיים של היום, מי שלא לומד וצומח כל הזמן למעשב צועד מקצועית לאחור. אתם יכולים ללמוד ולהתפתח מקצועית גם באופן פנימי ואוטודידקטי וגם באופן חיצוני. למידה אוטודידקטית יכולה להתבסס על קריאת ספרות מקצועית ומאמרים רלוונטיים בעיתונות, מחקר וכתיבה, ועוד. למידה חיצונית יכולה להתבסס על שייכות למעגל מקצועי של עמיתים למקצוע, השתתפות בכנסים ובהשתלמויות, הכשרות מקצועיות ממוסדות, ועוד. בכל מקרה התבוננו על הידע המקצועי שלכם גם טקטית וגם אסטרטגית - גם בהתבוננות קצרת טווח ("איזו השתלמות מקצועית חסרה לי כרגע?"), וגם בהתבוננות ארוכת טווח ("אלו תארים אקדמאיים ארצה לרכוש בעשור הקרוב?").

רווחה

מגיע לכם לכייף ולנוח - זהו חלק חשוב מהצורך האנושי. ולכן, חישבו על פעילויות הרווחה שקיימות בכל ארגון גדול, ושאלו את עצמכם מה יהיה נכון לעסק שלכם. מגיע לכם לנפוש, מגיע לכם לחגוג הצלחות ולחגוג בחגים, מגיע לכם להיפגש ולהדק קשרים אישיים עם לקוחות מרכזיים וספקים עיקריים, וכדומה.

איזון

הרבה עצמאים ובעלי עסקים אישיים נוטים לאבד לחלוטין את האיזון בין העבודה ובין שאר תחומי החיים, ו"להישאב" לתוך העבודה לרמה של 24 שעות-שבעה ימים בשבוע. אתם היחידים היכולים ליצור איזון בין העבודה והחיים - WLB - Work Life Balance. עליכם להקפיד ליצור את האיזון בשני מימדים. ראשית, התבוננו על האיזון בין העבודה ובין עצמכם - מה חסר בחיים שלכם ברמה האישית (תזונה נכונה? ספורט? תחביב מעניק אנרגיה? מנוחה?). ושנית, התבוננו על האיזון מול כל שאר מעגלי החיים שלכם - זוגיות, ילדים, משפחה, חברים, וכדומה.

גיוס ופיטורין

לא משנה מהו העסק שלכם, אתם תמיד מעסיקים עובדים תחתכם. אלו יכולים להיות עובדים ממש (שכירים או פרילנסרים), ואלו יכולים להיות בעלי מקצוע וספקים (רואה חשבון, ספק חומרי גלם, וכדומה). אתם חייבים להתבונן על כל העובדים הללו דרך שרשרת הטיפול הכוללת בכוח אדם, מא' ועד ת' - החל בגיוס העובדים הנכונים, המשך בהסמכה הראשונית שלהם ובמתן הדרכה שוטפת לאורך הזמן (מתי ישבתם לאחרונה לשעה שקטה עם רואה החשבון שלכם?), וכלה בפיטורין של עובד שלא מספק את התמורה המקצועית הנדרשת.

הכותב הוא מאמן לעסקים ולקריירה, מנחה קורס "עסקים בתנופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker