המתחרים החדשים של AM:PM: סופר באבא מתרחב - הופך לרשת עירונית

המחזור השנתי של שלושת הסופרמרקטים בתל אביב עמד ב-2009 על 30 מיליון שקל

עדיה פיטרמן

סופר באבא הגדול מרחוב ישעיהו בתל אביב מתרחב והופך לרשת סופרמרקטים בתל אביב. כך נודע ל-TheMarker.

הבעלים יהודה גואטה רכש כבר ב-2003 את סופר ריינס מרחוב ריינס 62 וסופר קינג מרחוב קינג גו'רג' 39, ולפני כשבעה חודשים רכש גם את סופר זול מרחוב אבן גבירול 76. הרשת תכלול גם סניף נוסף שייפתח ברוטשילד 60, במקום חנות הצעצועים מאמא יוקרו אשר מסיימת את החוזה שלה בחודש הקרוב. גואטה מתכנן להוסיף בהמשך סניפים נוספים בעיר.

לפני כארבעה חודשים התחילו בסופר באבא לעבוד על תהליך המיתוג, בהשקעה של מאות אלפי דולרים. בימים אלו הוא יוצא לפועל. המיתוג כולל לוגו בצבעי ורוד ושחור, המדגיש את פעילות הסופרמרקטים 24 שעות 7 ימים בשבוע, ומתחתיו הסלוגנים "רשת הסופרים הזולה בת"א", ו-"בת"א מפסיקים להיות פראיירים".

ארז חגי, שעסק במיתוג הרשת, הסביר ל-TheMarker: "הקונספט הוא שגם לתל אביבים מגיעה רשת זולה. הכוונה היא להתחרות ב-AMPM ולהיות ה-'AMPM' הזולים. החלטנו שהתל אביבים באמת מפסיקים להיות פראיירים".

הסניף הראשון שעובר את תהליך המיתוג הוא הסופרמרקט באבן גבירול 76. חזית הסופר עברה שינוי מסיבי - נתלו שלטים ועוצבה הוויטרינה. פנים הסופר גם כן השתנה - הוחלפו השקיות, העובדים החלו ללבוש חולצות ממותגות ונתלו ושלטים פנימיים על המדפים.

אבישי מושל, מנהל מערכות המידע ותהליך המיתוג, סיפר ל-TheMarker כי מודעות פרסום יופיעו ב"מקומון" ת"א.

על תהליך המיתוג אומר מושל: "יהודה גאוטה חושב כבר הרבה זמן שהפוטנציאל המיתוגי והשיווקי של הסופרמרקטים שלו לא מנוצל. אנשים חושבים בטעות שסופר באבא יקרים מאוד, והיום זה כבר לא נכון. מספיק לרדת לרחוב ולהשוות מחירים מול AMPM. הורדנו את המחירים בסופרמרקט באבן גבירול, והשאיפה היא שבכל הרשת תהיה רמת מחירים אחידה".

מושל מספר כי כמה שירותים חדשים יושקו עם הפיכת הסופרמרקטים לרשת. "אחד הוא שירות משלוחים שיפעל 24 שעות שבעה ימים בשבוע, בו יוצעו המוצרים במחירי הסופר והוא יהיה חינם מעל 200 שקל בכל אזור ת"א. שירות שני הוא אתר שבו יצעו כל מוצרי הרשת ויבוצעו הזמנות, כמו כן ניתן יהיה להזמין משלוחים גם בטלפון".

לדברי גואטה, המחזור השנתי של שלושת הסופרמרקטים - באבא בישעיהו, סופר ריינס וסופר קינג - עמד ב-2009 על 30 מיליון שקל.

גואטה היה בעבר שותפו של יוסי ראובני בסופר באבא ברחוב ירמיהו. כתוצאה מסכסוך קשה בין השניים, שכלל הליכים משפטיים, התפצל הסופרמרקט לשתי חנויות. האחת במיקום המקורי ברחוב ירמיהו והשניה - של גואטה בסמוך אליו, במקום בו פעל קולנוע פאר לשעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker