לרגל יום העסקים הקטנים: בנק הפועלים מציע הלוואה עד 200 אלף שקל

יום העסקים הקטנים שמקיים בנק הפועלים יכלול מספר שיתופי פעולה עם ראשי רשויות ואפליקציית easy

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של בנק הפועלים
סניף של בנק הפועליםצילום: דודו בכר

בנק הפועלים יקיים זו השנה החמישית ברציפות, את "יום העסקים הקטנים" ב 11-12 במאי, במהלכו יקרא לתושבי ישראל לבצע את קניותיהם בעסקים קטנים והעסקים יקודמו שיווקית בדרכים שונות. סביב האירוע יתקיימו מספר שיתופי פעולה, בין השאר עם ראשי רשויות ואפליקציית easy, שתאפשר ללקוחות למצוא עסקים קטנים ונותני שירותים, כאשר העסקים שמופיעים באפליקציה יציעו מבצעים מיוחדים לציבור הרחב. על פי דו"ח האחריות התאגידית של הבנק 50% מספקיו הם עסקים קטנים או זעירים.

לרגל האירוע הבנק השיק הלוואה לכל מטרה לעסקים קטנים שהנם עד מחזור של 50 מיליון שקל בשנה, בריבית של פריים פלוס 1.5%, לתקופה של עד 60 חודשים ובסכום של עד 200 אלף שקל, עם אפשרות לדחיית תשלומים בחצי שנה. ההלוואה לא ניתנת באופן אוטומטי אלא כפופה לאישור מנהל הסניף בו מנוהל החשבון.

רונן שטיין, הממונה על החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים אמר כי הבנק פועל "לספק מענה מקיף לצרכיהם הייחודיים של עסקים קטנים - מהגדלת אשראי ניכרת, בהיקף של מיליארדי שקלים, ועד פיתוח מגוון שירותים וכלים מיוחדים המספקים להם מענה אופטימלי".

התמקדות באשראי לעסקים קטנים

ההלוואה שמציע בנק הפועלים ניתנת בריבית אטרקטיבית יחסית, והיא חלק משינוי אסטרטגי בתחום האשראי שהנהיג הבנק, בדומה למתחרה העיקרי בנק לאומי ובמידה מסוימת גם בנקים אחרים.

לפי אסטרטגיה זו, בנק הפועלים מתמקד בשנים האחרונות בהענקת אשראי למגזר הקמעונאי (הכולל גם משקי בית ומשכנתאות), וזאת על רקע הירידה בפעילות מול הלווים הגדולים ונוכח היתרונות בהענקת אשראי לעסקים הקטנים – מבוזרים יותר, רווחיים יותר, ומאחר ומדובר בהלוואות בהיקפים נמוכים – גם מסוכנים פחות. תמהיל האשראי של הבנק שבשנת 2011 הקצה רק 46% מתיק האשראי למגזר הקמעונאי, צמח ב-2016 ל-58%. סך האשראי לעסקים קטנים שהעמיד בנק הפועלים בשנת 2016 עמד על 27.3 מיליארד שקל, מעט נמוך יותר מזה של בנק לאומי שעומד על 28.5 מיליארד שקל.

כחלק מרצונו לפנות אל מגזר העסקים הקטנים יזם בנק הפועלים פעילויות שונות, כגון הקמת מועדון לעסקים, הקמת מרכז לליווי עסקים בשיתוף המכללה למנהל, ארגון להב וקרן שכ"ל, המעניק מפגשי ייעוץ וקורסים מקצועיים והקמת אתר עסקי לכל עסק וללא עלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker