האם אסור יהיה לפטר הורה שכול?

ועדת העבודה והרווחה תדון מחר בהצעת חוק שתחייב מעסיקים להמשיך ולהעסיק עובדים ששכלו את ילדיהם ולסייע להם בנקודת השבר שחוו בחייהם

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן מג'ר

ועדת העבודה והרווחה תדון מחר (ב') בהצעת החוק שהגישו חברי הכנסת בצלאל  סמוטריץ' ושולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי), לפיה מעסיקים יחויבו להמשיך ולהעסיק עובדים ששכלו את ילדיהם.

בהסבר להצעת החוק נכתב כי "כחלק מהניסיון שלא לשקוע באסונם, מחפשים הורים שכולים עיסוקים שיאפשרו להם להתמודד עם האובדן... חובת גיל הפרישה, שלב בחיים בו אדם מוצא את עצמו חסר מסגרת קבועה בחיי היום יום, יכול להיות נקודת שבר להורים שכולים. בעיה מוכרת זו באה לידי ביטוי בחוק לפני כמעט 40 שנה, כאשר קבע המחוקק בחוק משפחות חיילים שנספו במערכה חובת העסקה לאחר גיל פרישה.

פיטורים באמדוקסצילום: צילום טס שפלן /ג'י

"בתיקון חוק זה קבע המחוקק שלמעסיק אין אפשרות לפטר עובד שהינו אב שכול שילדו נהרג במערכה צבאית, ולפיכך מחויב המעסיק להעסיקו לתקופה של 5 שנים נוספות לאחר גיל הפרישה. הצעת חוק זו נועדה לקבוע מנגנון דומה לזה הקיים על הורים שכולים שילדם נספה במערכה צבאית על כלל ההורים השכולים. הורה שכול הוא הורה שכול, ואת הכאב לא ניתן לרפא, בין אם מדובר על ילד שנהרג במערכה צבאית ובין אם הוא נהרג בתאונת דרכים, מחלה קשה או בכל דרך אחרת, קשה ככל שתהיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker